Diskuze
Anonymní uživatel :: Přihlásit

Diskuze


Pro vstup do diskuze je potřeba se přihlásit, pro zaslání přihlašovacích údajů si napište zde.
Archiv diskuze: 2004-2006 :: 2004 :: 2003

Příspěvky k tématu: Koloděje  (ID: 376)

Ostatní témata
Autor: Sukes Datum: 2021-07-30 20:22:47
Nádhera být přímo u toho, nádhera vidět ty jiskry v očích a nádhera vidět ty úsměvy štěstí a nádhera si pak vše ještě jednou prožít nad emociálními reporty těhle es, co nás dnes překvapili svou přítomností. JO snažíme se KOloděje držet , taháme nové lidi a švihá se stále kvalitněji. Nádhera udržet se s nimi 50km a pak s Vokynem údolím zpět a dozvědět se o 30 leté historii KOloděj i pamětníků i všech, Vokyn zná a ví o všech vše a to ostatní si domyslí... , dokonce ví, že mám už několik neomluvených absencí u Aloise, na tom musím popracovat, stejně jako na komunikaci, neboŤ uniklé zběsilé tempo po rovině cestou ze Sázavy zpět, trochu mrzí, to je vždy má největší háková motivace, ale bylo již mnohokrát a ještě určitě bude ...,tak zase v úterý!
Autor: Luke Datum: 2021-07-30 12:46:13
Na čtvrtek to zase vyšlo s ideálním počasím a dostatečnou účastí borců. Fouká a tak jsem v Kolodějích víc než včas. Po chvíli je tu Sukes a koukám, že by někdo přijel do Koloděj autem? A on to Hulis, přivezen aby stíhal. Dorazil i Rybův kamarád Alex, takže ve 4 na Strašín. Hulis sice straší, že nejezdí, ale vím, že i tak nás určitě párkrát provětrá, jinak by sem nejezdil... Na Strašíně už je nás 9 včetně dalšího vzácného hosta, Dreamera v dresu rouvy.
Vyrážíme na Mukařov a pak Habr, tam se objevím na špici s Kolíkáčem, který chce jet volněji, ale za chvíli už mi Garmin ukazuje 400W, tak nevím. Co ale vím, že mě to dnes zas nějak baví a intenzity nevadí, naopak. Tyhle dny si to chce užít, kdo ví, kdy to zase přijde, takže když přijde na řadu Hradec, nemám problém udávat tempo. I z těch 350W se ale dá nastoupit jak ukazuje Hulis a Alex. Odletěli neskutečně, tempem si je snaží dojet Radek, zatímco já tam tak vlaju, což je ale dobrej trénink hlavy na neděli. Nahoře čekáme na zbytek a míříme dál po trase nedělní závodní perly. Z Oplan to přes horizont poslat co to jde v pokusu dojet virtuální peloton. A pak zas kolem Benátek zkoušet, jaká to bude na špici práce, když tu člověk v balíku nebude. Druhý průjezd Úžicemi tento týden a trochu líp najet tu hrbolatou zatáčku plnou štěrku. Pak levá na Rataje, ale ztrácíme Vokyna, který odletěl ze sjezdu a zapomněl odbočit. V kopci se ještě na další plány ptá Sukes a taky se radši otáčí.
My míříme na Rataje a Podveky, kde už se jede trochu rozumně. Teda kromě kromě Hulise a Alexe, kteří odletí hned dole a nikoho neláká je stíhat. Nahoře ještě zkouší přidat Dreamer, ale vyprovokuje jen mě a zbytek to bere radši v klidu. Letíme dál po trase, kde do brdků topí nejvíc Hulis a Alex. Naopak do sjezdu letíme z čela s Vikym a Radkem v závodním tempu. Pak ale chceme radši podél řeky na Čeřenice a zpět k domovům. Jen Dreamer už asi myslel na Pancíř a vydal se stoupat směr Divišov, tak ho chvíli naháníme po telefonu.
Čeřenice už se jedou bez nástupů a vcelku rozumně. Padáme do Sázavy a stavíme na pumpě. Pivo stále platí, i když Kolíkáč pochybuje, jestli bude světlo. Kdybych věděl, že to je ještě 35 km, asi bych mu neřekl, že tam za hodinu musíme být, ale nereálný to taky není. Zvlášť když Alex má pořád dost sil a mě se taky nechce se někde zbytečně plácat. Valíme nejrychlejší cestou na Vyžlovku a pak po hlavní, točíme, točíme a já vlastně furt ještě jedu Mamuta. Na Vyžlovce nás ještě povzbudí zpráva od Vokyna, že už je "tam". Což jen posílí chuť "tam" být taky. Bereme to rovně přes Říčany, kde nás zabrzdí blb co neumí odbočit do leva. I tak nakonec 58 minut ze Sázavy potvrzuje, že se to za hodinu dá. Alois jen zasyčí a vše je tak, jak má být. Díky borci!
Autor: Hulis Datum: 2021-07-29 21:51:33
Poslední rok před odstěhováním se si v Kolodějích pamatuju, že jsme jezdili ve 3-4 lidech. Hrozně mě mrzelo, že to takhle umírá. Hodně lidí přesedlali na konkurenční 3 kopce... Ale to co jsem viděl a zažil cca měsíc zpátky při nedělních Kolodějích... To bralo za srdce... cca 35 kusů v čele s bejkem a partou lidí od něj... Dneska sice komornější, ale i tak hezky nabitý... Díky Vám všem že to takhle držíte a že Koloděje zase žijou... Dneska jsem si řikal že zkusim 1-2 kopce, co to se mnou udělá... do 75km se jelo v rámci možností dobře... kopce furt pekelně bolej a nejede to tak, jak bych si představoval... chybí tomu taková ta lehkost, všechno je to spíš přes hlavu... (ale co bych s těma km v nohách taky chtěl že jo) Od 75km (Čeřenice) poprava a bolavej jsem si jako lichej vlezl na vrátnýho na konec skupiny a zavíral to... V údolíčku ještě protočit na špici, lehce potáhnout a odpojit se na Kostelec a padákem do Brodu... Domů jsem teda dojel slušně popravenej a bolavej.. zítra můžu léčit dnešní skupinovou terapii někde u vody... Každopádně to byla opět paráda... Ono to má i svoje výhody, to že nemám tolik nalítáno a nezávodim... pak je čas na Koloděje když jsme jednou za čas v Brodě... Ještě jednou díky všem, byla to paráda...
Autor: Dreamer Datum: 2021-07-29 21:38:18
Po mozna peti letech se neplanovane objevuji na legendarnich Kolodejich. Po delsi dobe jsem v Praze, pocasi preje, takze by byl hrich toho alespon jednou za rok nevyuzit a neprojet si po letech trasu v Posazavi. Navic beru poprve u nas ROUVY dres, ktery chci dnes poradne ukazat. S Kolikacem sraz na kruhaci a uz mirime nikoliv do Kolodeji, ale na Strasin, kde predame zasilku Vokynovi. Pak mirime po trase a cekame na zbytek. Ten dorazi a muzeme se vydat na cestu. Tempo je ze zacatku mirumilovne, ale postupne se to utahuje a ja zacinam mit problemy. Joo ja vedel, ze za Livigno musim nekdy zaplatit a dnes je ten den. V kratkych brdcich odpadam, nastesti Kolikac to taky nehroti, takze v tom nejsem uplne sam. Vokyn me peskuje, ze nedrzim dvojicku, jenze jedte z Habru dolu nalepeny na jezdce pred vami, kdyz sice tu trasu znate, ale nejel jste tu peknych par let.

To uz mirime k Sazave, roviny stridaji kopecky, jedeme po trase nedelniho zavodu Kolem Posazavi. Nalada stoupa, je to tu krasna krajinka. Jen se trochu zacinam obavat kdy se vratime zpet do Prahy, cas neuprosne bezi. Povrch ma misty k dokonalosti daleko, obcas se kluku ptam, jestli se tudy opravdu pojede zavod. Pote chytim mensi mezeru na brdu, ve sjezdu ji nestahnu a tudiz zakufruji ve Sternberku, kde jedu po hlavni na Divisov, takze ostatni na me musi cekat a pak jedeme podel reky smerem k Sazave. Az tady ke konci se trochu zacinam rozjizdet, nakonec pomuze i kratka zastavka na benzince, kde doplnim trochu vody. Pak se rozjede zbesile tempo po rovine, z cehoz mi praskne telo bidonu pri pokusu o napiti, to se mi nikdy jeste nestalo. Postupne se ostatni odpojuji, az zustaneme ve ctyrech, tri slapky a ruska masina Alexander. Slunce zapada, jizda pres Ricany je epicka, jedeme rychle, nic nevidime diky slunci, do toho auta v nasem i proti smeru, ale uzivame si to plnymi dousky! Luke nezna moji tradici, ze na pivo uz nechodim, protoze pak bych uz se nerozjel. Dotocim tak posledni km domu, kde se zhrozim, kolik km to je, ale on je uz taky pozdni vecer. Nakonec to tak ale melo dopadnout, protoze jak jsem psal, v Kolodejich jsem nebyl peknych par let, ale jak je videt, i v mensi poctu nez byvalo pred lety, to ma stale grady.
Autor: Kolíkáč Datum: 2021-07-29 11:24:20
Čtvrtek 29.07.2021:
16:00 - kruhak Jiznak - Dreamer ...
16:30 - Kolodeje - Luke, Sukes ...
16:50 - Strasin - Vokyn, Kolikac ...
Autor: Luke Datum: 2021-07-29 10:22:47
V úterý to mělo kvalitu. Klidně se nejelo, ale žádný peklo se taky nekonalo. Camrda to pro jistotu napálil už od boudy, takže jsem nějak usoudil, že se mu a zbytku natěšených na špici radši plést nebudu. Po rovině to ale byla vcelku pohoda, i když po novým asfaltu kolem pily se letí tak, až nás musí zabrzdit hodně lepkavá vrstva po výjezdu z lesa. Většina jede dál, protože už se do toho stejně najelo, tak co...
Snažím se hlavně do toho nenalepit ještě nějaký bordel z krajnice, což se daří a při kontrole se ukazuje, že mám pláště až podezřele čisté. Cestou se to ještě víc sjede a doma na nich nic vidět není.
Pak pokračujeme po trase Posázaví směr Úžice, kde se zle přitápí kolem Benátek. Docela dobrej test před nedělí, takže mi nevadí to před horizontem ještě trochu podržet, až to docela kousne. Pak si vyzkoušet sjezd z Úžic na Talmberk a něco k doladění se tam ještě najde...
Nechyba už se mi na max nechce, z čehož je hned docela razantní zanechání v kopci na pospas, ale nejsem poslední, tak to vypadá, že solidárně čekám. Pak to trochu uklidnit s Kolíkáčem na špici, přes Vlkančice a hurá na Skalické kostky. V jakým stavu mě asi v neděli přivítají? No asi horším než dnes, kdy mě na špici nikdo nepřežehlí. Vyzkoušet si pak nový dojezd Posázaví přes Kostelní Střimelice, no bude to trochu jiné a možná zajímavější. Uvidíme v neděli.
Čekám už klidný transport k Aloisovi, ale před Třemblatem nastupuje i Sukes a kluci od kostela, co cestou pošetřili najednou taky chytli slinu. Před Struhařovem tak ještě sjíždím jeden nástup a pro jistotu pak zkusím trochu jet, aby už se nenastupovalo. Překvapivě to zabralo a od léčebny pak můžeme rozjet vzorovou lajnu s průměrem 46 až Aloisovi. Konečně! V euforii dám dvě 11 a pak jsem rád, že dojedu domu. Ale co, je po maratonech, tak si užívejme ;-)
Autor: Kolíkáč Datum: 2021-07-28 12:53:02
Avizovaná účast velí jít do závodního ohozu a materiálu, namazat nohy, naplnit 2 bidony, dnes to zase bude let tropickou krajinou. Ale Posázaví slibuje naštěstí chlad v údolích, kde nás skryjí stromy. Už na Strašín se pořádně topí, aby u zastávky z nás tekly potoky potu. 12 kousků na Vyžlovku a kolem pily na Kostelec. Tam super nový asfalt, který se ale časem mění ve žhavý a obaluje naše pneu další vrstvou, která na sebe lepí kamínky. Tak tohle v plánu nebylo, děsím se, jak se plášť kousne s větším šutrákem a já jdu přes řídítka. Před Oplany zkontrolovat ztráty, jak materiální, tak i v počtu účastníků. Najíždíme na trasu nedělního matche a tomu odpovídá i nastolené tempo. Igor je po dovolené zpět, tyhle magnety jsou jeho doména, a když to ještě podrží nabušené duo Camrda s Lukem, tak je potřeba za horizontem svěsit, ať se zase sešikujeme. Údolí přes Talmberk, bacha na naplaveniny a hrbatý asfalt, v hlavě mám Sázavu, tak ještě rozdráždit vrchařská srdíčka na hlavní, ale zezadu se ozývá Nechyba! A kudla, to jsem zapomněl, že dnes je naplánováno opravdu po trase Kolem Posázaví. Tak teď už to štípe, ale kočkujeme se s Petrem P. až na vrchol, který bezpečně okupuje Jakob a velezkušeňák Sukes, který tam na nás čeká z druhé strany. Na Vlkančice už ve větším klidu, rty nějak rychle osychají a těší se čím dál více na tiskovku. Střímelice zkontrolovat kudy vede hlavní a zchladit se u ikonické pumpy na Ondřejově. Pak se to zase nešetří, Sukes ale skvěle bojuje a hákuje co se dá. Takže závěrečný let přes Říčany vychutnáváme společně. Uhříněvský parostrojní pivovar nás vítá volným stolem a velodiskuze se tak může rozjet naplno. To jsou chvíle! Ofoukané rty se zanořují do lahodné pěny, tohle je lepší jak dvojitý orgasmus, jak pravil Vokyn! A mně nezbývá než plně souhlasit! flyby :: foto
Autor: Sukes Datum: 2021-07-28 08:38:20
Dnes u kostela 8 lidí na čele s Camrdou, jenž pojede klasicky tentokrát zase pomalu, čili zalehne v 16.31 na čelo a valí pomalu , tj. nejdeme pod 31 a na Strašíně za 18 minut, pod horizontem si postupně s Robertem z téhle lajny vystupujeme a dojíždíme v klidu , začnu Karla "chválit" s vírou, že v neděli doufám bude podobně závodně naladěn i na ostro a on že nepojede... .Ze Strašína vyrážíme ve 12 lidech, na čele s JOnášem a R
obertem, jež pod Vyžlovkou střídá Camrda s Jakubem, to je dvojka, teď už se letí samo zase rychleji , ale vše v pohodě , s Igorem stále v páté dvojici , před námi zaparkuje Jonáš s Robertem, přece nepojedu před Jonášem, nejsem Zahec(= Matěj Zahálka - Elkov) , takokovýto borec jako je JOnáš , co pozávodí i profíky, musí jet vždy přede mnou. A pak to přijde nový asfalt, od pily paráda, ale postupně až moc čerstvý a lepí se nám na pláště, JOnáš zpomaluje , já s ním a oba nadáváme, chceme to otočit a jet přes Jevany , všichni však jedou dále, JOnáš prorokuje, že pláště to odnesou, zkouším to odrbat a jde to, ale jak vydrbu s tím že mi odjeli a JOnáš místo aby to sjel, rezignuje a jede na pivo, jsem naštvaný, že mi ujeli a že mám bordel na pláštích, ale věřím, že tyhle KOloděje ještě dopadnou a valím na NECHYBU, tam definitivně odrbu téměř vše z pláštů, doplním ionty a naladím se na druhou část švihu, první přiletí Jakub za ním Robert , z něhož múza opět přímo sálá a hned se dobíjím i já, pak ti dva od kostela, co mě jeden z nich zná víc než já jeho, což se mi prakticky nestává, jo z diskuze jsem populární, ale on mě postupně chválí i v sedle, ano dnes mám nohy z nebes, navíc je tu Robert , a to vždy mě múza nadnáší ještě více než obvykle, jo asPOŇ v tomhle patřím mezi ultrasupermega velestálice, jo mi snad tu energii přenášíme jeden na druhého a naopak a to je nejskvělejší, ano Camrda, Igor, Pirát i Cespa chybí, valíme tedy v 7 lidech na Vlkančice, Robert ví , že se musí na horizontu ohlédnout, kolik ztrácím, ale nezávodí se a já stíhám a ještě mám rezervu, připadám si jak Aert na Fuji, na pohodu až pod Střímelic, kde si jako první vystupuje Vokyn, jedu dál sice 20 m za nimi ale točím, postupně odpadá i Robert a já ho pořád vidím, on už se však připravúje na slíbené foto, na blýsknutou křižovatku dorážím pár sekund za čelem, to jsou dnes pocity , nemusí se na nikoho čekat minuty, úžasné, na pohodu až do Ondřejova, kde je krátká přestávka a občerstvovačka u pumpy za velení Vokyna , kde se snažím i při posilování s modrou tyčí od pumpy šetřit watty , abych to hned schytal, že tohle není hákování, ale vše s humorem a v pohodě, skvělá atmosféra na vydařených Kolodějích pokračuje dále, pak se , jak jsem tušil, začíná trochu závodit, tudíž ve sjezdu atakuji špic a do poloviny návazného brdku zadarmo až k Lukemu a pak nastoupím, abych vytvořil bezpečáka, potupně, vlastně postupně jdou všichni pře ze mě, ale na horizontu chytám jen cca 10 m a ty sjíždím pod dohledem Roberta, jenž by mě tam solidárně nenechal odpojit, valí se však dále a nad Třemblatem v posledním minibrdku opět pár metrů, ale sjíždím si je za Robertova palce nahoru, další nástup však následuje a bolí to i na 7mém místě, ve Struhařově to snad musí skončit, ale ne je úterý a jakoby se Lukemu vracely vzpomínky na JIčínské úprky z časovek, zalehá , ruce na řídítkách a palba pokračuje, horizont není daleko a přesto se zdá stále nekonečně nedostupný ,vystupuje si Voky, Robert si drží svého 10m antibezpečáka a já vím, že tohle musí uviset, střídá se a já se mačkám, teď to nesmím rozpojit a zůstat stále na posledním místě, natolik mi to i v sedle myslí, posouvám se na 3 místo a modlím se , aby Luke zůstal první , neboť představa, že skončím na druhém místě už jen za Jakubem je děsivá, naštěstí to časovkář dotáhl až do úplného bezvědomí, ano, odpáral 3 lidi a ve čtyřech sjíždíme dolů, vše se opět sjede a na kraji Říčan se zase jednou s úžasným pocitem na duši a vyprováźen Robertovou hláškou, " dneska si zase jel parádně" spokojeně lomím doleva domů a už přemýšlím o čtvrtku, jak zase od rána budeme všechny burcovat...
Autor: Kolíkáč Datum: 2021-07-27 14:49:47
Úterý 27.07.2021 - trasa:
16:00 - kruhak Jiznak - Kolikac, Pirat...
16:30 - Kolodeje - Sukes, Luke, Susny, Pavel, Čespa...
16:50 - Strasin - Vokyn, Igor, Camrda ...
Autor: Sukes Datum: 2021-07-27 08:55:05
Hlásím další dva potvrzené úlovky, Igor Strašín a Pavel KOstel a prosím o trasu. Ď
Autor: Sukes Datum: 2021-07-26 13:23:32
A je to pořád stejné, musíme se lépe domlouvat, JIrka neskutečně příjemně překvapil a navolil do Sázavy tu nejlehčí variantu , sice pak ve sjezdu z Jevan nezklamal , odpáral Piráta , JOnáš též raději volněji v té tmě a na rozbité vozovce a já haknutý na něm, protože Jirka nepřestává a v mírném stoupáni ke křižovatce na Aldašín ze sedla a všechny to bolí , já v háku za JOnášem se dotahujem k balíku , jenž nechává Jirku na 15 m odjet... Ale JIrka dále trasu specifikoval, pak říkal dál Čerčany Pyšely, jsem netušil, že chceš zalomit na Vodssivy, samo jsem to při zvedajícím se tempu v Dojetřicích otočil, údolím zpět je to nejpřijatelnější varianta a vždy tam někdo valí, tak zítra a to už vše řádně naplánováno...
Autor: Luke Datum: 2021-07-26 09:50:31
Se zpožděním čtvrteční kolo...děje. Vůbec nebyli v plánu, práce nad hlavu, v hlavě už páteční ranní odjezd na Mamuta. Pak to začne cinkat na whatsappu a mě je to docela líto. Žena se ptá, kdy odcházím, "jako kam?" - "No přece do Koloděj...". No to je fakt, tradice, že jo.. Po úterý rozsekanej, chuť jet max na Strašín, ale znám se, ono to půjde a tak si radši dávám jasnej limit max pod první kopec.
Trasu netuším, ale účast bude elitní, tak jsem smířen s brzkým odpadnutím a vlastně mi to vyhovuje. V Kolodějích Pirát, toho jsem teda dlouho neviděl. Pokecáme na Strašín a tam už je nás snad 10. Jirka a Viky velí údolím do Sázavy a pak Dojetříce, dál neposlouchám, protože dál ani nesmím A z Dojetřic je to domů kousek, takže vlastně pohoda.
Vyrážíme v klidu, na špice tu jsou borci jako Radek nebo Jonáš, Kbely a Camrda s LukyDanem. Já se řadím před Sukese, který má prý rezervaci na poslední lavici a je mi jasný, že do Dojetřic se na špic nepodívám. Jedeme zadem na Vyžlovku a pak kolem pily objíždkou a do údolí směr Skalice. Těžká pohoda, než to Camrda s Lukym odvláknou a posílají mě na špic s Jonášem (já vám říkal, že se to projeví v reportu ), takhle musím chvíli na špici předstírat snahu, ale naštěstí to Jonášovi nevadí a zbytek za námi taky neprotestuje. Skalice ukáže kolik rezerv v balíku je a já se můžu spokojeně zase uklidit a úžívat si pohodu až do Sázavy.
Dojetřice se jedou vcelku rozumně, ale když se to začne víc zvedat, tak se sunu dozadu, abych při mém plánovaném vystoupení nikoho neodpojil... Ve vesnici to už je skoro jak na Sázaváku a pár zadků se začíná kroutit víc než je zdrávo, což se super pozorovat, ale o něco míň super zažívat na vlastní nohy. Nejvíc se vlní Pirát a opouští svoje místo, já se taky vlním a čekám +5W, že bych se taky rozloučil, pořád doufám, že by nás mohlo být víc. Nic, místo toho se zvolňuje, takže nahoru už musím uviset. Bohužel zvěsti o zaplacených domesticích co přivezou Sukese se nenaplnily, stejně taky se nečeká na Piráta a já si dnes na hrdinu hrát nebudu. Místo toho odbočuju na Vodslivy a čekám na křižovatce sám. Pirát je tu hned, škoda to bylo o kousek, Sukese se nedočkáme i když tam stojíme fakt dlouho, asi to otočil.
Pokračujeme přes Chocerady na Ondřejov, Snažím se nezdržovat, tak Ondřejov ještě docela zabolí a kostky si pro jistotu rovnou vystoupím. Mamut je v hlavě. Pak už na pohodu přes Říčany domů, pokecat, užít si ideální počasí... Díky borci, jako vždy :)
Autor: Kolíkáč Datum: 2021-07-16 13:05:18
Co dodat, legendární kolodějská múza zase řádí, taky mě to zase bavilo a moc, i když jsem v každým kopci cenil zuby jako Richard a následně odpadal jak Rigoberto. Ale kluci byli shovívavý a vždy počkali, aby jsme znovu mohu zažívat pocity za jejich nohama, kterou jsou vidět jen v televizi Díky za čtvrteční parádní letní švih!

LukiDan: Na startu déšť, objížďka byla sice delší a zmokli jsme, nakonec ale shledání v 5 lidech na Strašíně. Tempo poctivé, kopce mi chutnaly, užíval jsem si i dělnickou práci při dotahovaní odpadlíků na čelo. Dneska paráda!
Autor: Sukes Datum: 2021-07-16 09:50:13
Dnešní KOloděje zase jednou jedním slovem super, viz též spontánní reakce kluků hned po dojezdu na WA, jež jsem jednoznačně očekával, neboť spokojenost ze všech doslova zcela nepřehlédnutelně sršela, a proto to přece všichni absolvujeme, abychom byli happy. Nerodily se lehce ,každý radar má plus minus pul hodinovou nepřesnost, čili v 16 h jsem i já vždy tendenční a lehce neobjektivní motivátor rmusel JOnášovi uznat, že je to fakt na piču a vrátit se domů , abych se přesvědčil, že od 17h na pohodu v suchu a začal o tom intenzivně všechny ujiš´tovat, a také že bylo, ano od 17 h už bolo všetko ako hovorí Peťo kokotsky dobré ,ano navíc nadšen, že Ineos sjel pod cílovým stoupáním všechny úniky a peloton je pohromadě s tím, že Tadej navíc pošetřil v balíku , což se nakonec ukázalo jako klíčové a mělo dalo velkou naději, že očekávaný úspěšný švih bude zakončen dalším pozitivem ,a sice vyhranou sázkou , ano sázím teď , ale o tom ještě více později, vsadit dnes na Pogačara ve 13.30 v kurzu 3,5 1000 Kč se ukázalo velmi fundovaně prozíravé...Vyrážím v 16.50 na Strašín, zdravě natěšen, předem spokojen, v ukázkové pohodě , vše je o hlavě , ta v žádném případě nesmí být na piču, a to i přestože jich stále máme plnou hlavu..., jež dává šanci uviset a užít si zase jednou KOloděje až do úplného konce, cestou fakt sucho, neboli mokrá vozovka rychle postupně osychající tak, že pláště nestačí vysávat zbylé kapky a značkovat jimi naleštěný karbon a ani já nejsem tudíž nijak zaflákaný a na Strašíně již úplné sucho, díky mobilům se nakonec všichni , co nevzdali , sejdeme a v pěti lidech cca v 17. 20 vyrážíme v protisměru avízované trasy, abychom s maximální jistotou dnes už žádné kapky ani neviděli. na čele zaparkují Radek s Vikim, za nimi občas prostřídá LUkiDan s Robertem a já visím a vím, že tohle nemůže skončit špatně , cítím se velmi dobře, první hodinu průměr 34 , v brdkách se zatím nezávodí a já všude uvisel , zatím však absolvujeme lehčí část Vyžlovka , Jevany, KOstelec, Nučice , před Benátkami zaslechnu dáme Mělník, určitě provokace, ten v trase nebyl, ale ne po hodině už to na ně přichází a musí si zaspurtovat do kopce , vyprovázím je hláškou , To si snad děláte prdel, ale objíždím přes Benátky a vím, že tam budu včas, jo Igore, Vokyne , teď jste tu mohli být se mnou... .Mám minutu rezervu a valí se dál na Čekánov, za Talmberkem chytám první díru, ale Robert, jenž se zlehka rozjíždí po dovolené a na laboratorních vahách si dávkuje každý watt navíc , aby jeho forma znovu kulminovala příští víkend na Mamutovi, si vystupuje též, je to skvělý parťák, čeká na mě a navíc s sebou má superdomestika LukiDana , jenž nás dotahuje za ty dvě klasikářské motorky, co už jen tak z tempa nesleví,
v Sázavě jedou KOzly a já Dojetřice, vím, jak musím jet, abych je nahoře na křižovatce stihl, mám rezervu 2 minuty , hodí se , už jedeme hoďku a tři čtvrtě, to mi pomalu začíná docházet, jedu jim naproti, otáčím se , parkuji na svém posledním místě , Robert zahlásí super a jede se po hlavní dále, Viki se rozhodne, že teď se jede lajna, zalehne na špic já tuším, že teď to bude bolet, je to přece jen 2 km do mírného stoupání, mačkám se, jsem na hraně, ale tady odpadnout nesmím, to přece klukům nemůžu za dnešní výkon udělat, tenhle tým "pro mě maká od začátku" , uvisel jsem, skvělé , na horizontu Viki střídá a parkuje dozadu přede mě a je vidět , že si přece jen dal, rychlé vydýchání a přípravuji se na další peklo, neboŤ čelo okupuje Radek a valí se na Soběhrdy , první brdek Ok, do KOzmic též, ale pak vím, že do benešovského Tourmaletského sedla nad Kozmicemi už neuvisím, ale Robert si též vystupuje, klasika čeká a vzorově k nám couvá dnes nejlepší vrchař sotva 64 kg LukiDan, jenž si vše neskutečně užívá a v hospodě navíc dodává , že měl i kolumbijských 58 kg a to mu to do kopců létalo naprosto neskutečně..., vypadá , jak ti elitáci, co jimi bývám zejména na Lopatě obklopen a připadám si , jak tlustý dozorce v koncentráku..., zároveň však dnes superdomestik, co nás vždy dotahuje do čela, klasikáři valí i s kopce , tak se musí mačkat i LukiDan ve šlapavém hákovém klesání máme na rychloměru na začátku 6 a já si připadám jak Cave, ano nejenže též o 10 i více let starší a 10kg těžší, ale stejně znovu zpět , stejně nadšený a vděčný včetně těch slz na krajíčku, ano velké Díky tomuto týmu, prožívám to též po 34té, ale stejně jakoby to bylo poprvé a nemám dalších slov, a i Robert se přidává a přitakáváme si, kde tohle jinde můžeš na švihu zažít, no přece na Kolodějích a říkejme to nadále furt všude a všem. Pak už jen před Kunicemi loučení nadšených a Viki s Radkem mě táhnou domů, jedem přes Tehov a dole pod stojkou jim ještě jednou moc děkuji a nechávám je spurtovat až domů, nechť si ještě i závěr užijí a už na mě na těch posledních 3 km nemusí čekat, slova chvály od Radka, jak jsem dnes visel a domů dorážím sám naprosto spokojen a v očekávání , zda nastane poslední třešnička v dnešním sladkém podvečeru, ano je to tu ,Tadej vyhrál a já zase musím zírat , jak mi přilétavají další tisíce na ůčet , tipuji a už dlouho, kámoši vědí a docela úspěšně, ale sázet jsem začal ve chvíli , kdy jsem musel 14 dní sedět nebo ležet s nohou nahoře, ostatně mí blízcí vědí, že až opravdu s kolem skončím , budu pěstovat sázkový adrenalin, začalo to hokejem, neboť , když jsem viděl to letiště v Rize, hned jsem si řekl, tady nebude o překvapivé výsledky nouze, pak tenistky, ale tam je to velký problém, protože to by člověk musel znát jejich periodu, jo ženy fantastické, nevyzpyztatelné, ale že Plíšková nedá Barthy, to byla pro mne tutovka, stejně jako MvdP a pak risk celou výhru na remízu Itálie Anglie, k tomu včera Tadej a mám 7000 Kč, a to má samo vsazeno na Pogačara už týden před Tour zase a jako vždy 1000 kč v kurzu 2,9, jo pokud se nesmotá, desítka se rýsuje. To není náhoda, cyklistice fakt rozumím, a mívám na vše včetně švihů dlouhou teoretickou přípravu, prostě mě to neskutečně baví, ač se vám to zdá úplně nepochopitelné, vždyť emoce se mnou cloumají, že se na kole ani pořádně neudržím, bez bidónu, nevyjedu jediný kopec , vlaju furt jen vzadu na gumě, ale jezdím od srdce... a to přesto nevylučuje , že cyklistice fakt rozumím. KOnec machrování, kdo mě trochu zná, ví , že to absolutně nepotřebuji a v souvislosti s Kolodějemi právě naopak, velká pokora mě provází od začátku a velký velký velký dík všem, co mi umožňují a pomáhají je prožívat! Ale že vás všechny opakovaně do hospody pozvu , platí stále. BUdu zase příští čtvrtek a doufám, že si vše zopakujeme.
Autor: Sukes Datum: 2021-07-15 14:13:22
Budu s Igorem u kostela a doufám že Jonathan též...
Autor: Kolíkáč Datum: 2021-07-15 13:00:24
Čtvrtek 15.07.2021:
16:00 - kruhak Jiznak - Kolikac, LukiDan ...
16:30 - Kolodeje - ...
16:50 - Strasin - Vokyn, Sukes,Radek, Igor,Viki ...
Autor: Kolíkáč Datum: 2021-07-14 20:54:48
Ztěžka hledat motivaci, vždyť závěr června byl tak cyklo-emočně nabitý, že ho stěží může ještě letos něco překonat. Dát si pauzu po vakcíně a pak se odjet válet na Jadran. Tam se 3x přinutit brzy vstát a protočit nohy než bude vedro. Zjistit, že mě to samotného vůbec nebaví, vůbec to nejede, jen zlehka a bez síly pokládat nohy na pedály. Mamut se ale blíží, s Lukem slíbené domestikování pro Kapra se ale mění v noční můru. Vždyť nevyjedu sebemenší kopec. Pondělní návrat a pražská pracovní realita. V úterý v 16 h. musím. Slibovaná účast vhání trochu optimismu do hlavy. Pirát konečně po servisu kola a Vokyn na Strašíně, to by mělo jít, dát třeba jen Skalici a pak to stočit ke stánku do Kozojed na koupačku Pirát nadšeně souhlasí, jde do toho ale s hrůzou, kdo všechno přijede a kde odpadne. Uklidňuji ho, že si to ve 3 kusech hezky užijeme. Kostelník to odbimbal, když tu brzdí u zastávky Jonatán. Uá. Začínám vidět hvězdičky a nejsou to jen z jeho dresu. Naštěstí jen vytáčí nohy z Krušek, takže přeprava na Strašín je v klidu. Tam ale nejen Vokyn, ale i Viki a Máňa, který jede s batohem domů. Lezu do háku, na špici Viki a Jonatán, začínám šetřit každé šlápnutí v předtuše konce v závěru tohoto krásného letního dne . Vyžlovka, kolem pily a valíme na Mělník. Kde jsou ty časy, kdy jsem si lebedil a ukájel se, když bylo na budíku více jak 300 wattů. Teď to bolí jako sviň. Kluci jedou ohleduplně a dávají nám šanci na závětří, Pirát bojuje a mě motivuje, toho přeci musím nechat za sebou. Na rovně svěsit pro Vokyna, který si nás dolítne na a valíme na Rataje! Ty wado to je dálka domů, to bude maso nazpět. Před Rataji doprava a kolem hájovny padáme na Talmberk. Tak teď už snad údolím domů. Ale kdepak, dáme si Dojetřice! Začínají mě pálit chodidla, dva bidony s čistou vodou, bez traťovky, jó teď trp woe! Vokyn vypadává dole, já chci aspoň k ceduli. Pirát se vůbec neostýchá a je furt s nimi! Jó tohle není pozorovaní rybiček pod hladinou a válení se na FKK plážích! Tohle je dojetřické síto a mě to vůbec nejede! Pálí mě chodidla a nohy jsem nechal někde na Pustevnách. Já mám snad prázdné zadní kolo! Prd, tohle je ten pocit, když nemáš nohy Roberte! Ale ne, fakt ten zadek je měkký. Hážu kolo do škarpy a reguluji ten vodopád potu, co začal téct z hlavy. Vokyn je tu, informuje přes komunikační kanály letku před námi, ať nečekají, že si to už došmrdláme sami. Předvedu se úspěšně s bombičkou, to je tedy vynález, a můžeme valit dál. No valit, tohle je transport do osvěžovny v Říčanech. Myslet jen na to, jak zanořím rty do pěny. Ondřejov už je poprava, kostky raději objet po chodníku. Vokyn se rozjel a špice nešetří! Struhařov je náš a pak už se jen skutálet kolem Olivovny na staďák. Potkat v protisměru rozjetého Barbánka, který to tam valí furt na velkou. Ten první lok, to má grády! Tak pro tohle to mělo cenu. Čas se zastavil, to bude na blikačky. Vokyn ochotně půjčuje a já mažu na Prahu. Ale co to? Od jihu se valí černo, zvedá se vítr, prach lítá do očí. V Kolovratech už se nedá jet rovně, padám do zastávky akorát včas, z nebe se spustila řeka vody. Nedá se nic dělat, volám pokorně domů pro odvoz. Holky si dají večerní bojovku s navigací, ještě že jsou ty moderní technologie. Kluci díky za špice, poklona Pirátovi, jak to po pauze dával… nedá se nic dělat, Grapy čekají, ve čtvrtek se zase těším na další dávku emocí v Posázaví trasa
Autor: Vyhup Datum: 2021-07-13 13:57:24
Jestli von z té dvojice v neděli, nebyl čirou náhodou neprofláklejší Covidový pacient CAMRDA !!
Autor: Kolíkáč Datum: 2021-07-13 13:21:01
Úterý 13.07.2021:
16:00 - kruhak Jiznak - Kolikac, Pirát ...
16:30 - Kolodeje - ...
16:50 - Strasin - Vokyn ...
Autor: Sukes Datum: 2021-07-12 15:09:01
Na nedělní KOloděje jsem se dopředu moc těšil, po delší době jsem byl a i kondičně naladěn na plný výkon, avízované omluvenky včetně dvou nedělních ikon JIrky a Vikiho nevěstily nadějný úvod od kostela, kde jsem samo zase vartoval jako první a až do 9.05 sám, to Jirka vždy už dávno dorazil, přijeli dva, co je znám, ale nestačil jsem zjistit ani během švihu jejich jména , ostatní vzadu při jízdě také nevěděli, jeden z nich byl na Stravě a hned avízoval že Kbeláci jsou u Blatné , tuhle Stravu musí partnerky fakt milovat, takový přehled o těch svých jim všechny žárlivky musí bezmezně závidět, i když nedávno jsem viděl kolem chaty honit zajíce psa s divnými omotávkami kolem nohy a trupu... ,ještě větší výkony se určitě odehrávaly uvnitř...
Zvon odstartovává ty dva , mě a Novotného, pevně věřím, že Strašín nezklame, tempo pohodové, jen do Strašína si se "Stravákem" zaspurtujeme, tam naštěstí 7ka věrných na čele se 70letými juniory T.Jechem a Romanem a hlavně Klímič s dcerou, jenž se okamžitě ujímá velení a valí se na Kouřim, samo si ohlídám čtvrtou dvojku a jinak než s Natkou, pohodové tempo, nohy z nebes, doslova se vznáším nad asfaltem jak Robert se Šárkou, ideální počasí, oblačno a okolo 20 stupňů, co byste chtěli víc, stejně je nás jen 11, nakonec naštěstí aspoň dvojciferný počet. Natka ochotně a sama rozebírá vše, tréninky, závody, trenéry - chlapy, co nerozumí holkám, Duklu i Lopatu, kam ona též jezdí a na rozdíl ode mě v pohodě uvisí. Kde jinde by se s Tebou o 40 let starším fosilem bavila takováhle 18ka. Včera se však vrátili z Lago di garda, tuším, že má nařízen opět wattový strop, musím Davidovi říci, aby ji jednou přivedl, kdy má intenzivní trénink , ne vytrvalostní , ani se nemusíme moc domlouvat a spontánně 3x ošulíme výkonnostně i časově špic, nikdo si proti dámě ani Davidovi nedovolí ani hlesnout , i když o jednom bych věděl, ten tu však chybí... valíme však už více než 90 minut a brdky přibývají a kluci začínají atakovat 400W, Naty zaostává, zvolňuji , váhavými pohledy před i za sebe očekávám co David, ano už si k ní couvá, nastupuji, abych si docvakl balík, ale marně , valí a já si je nechal odjet, to vše před Úžicí, naštěstí nad Talmberkem
čur pauza a dál valíme v 9 kusech , začíná se oteplovat, ale údolí už nás vítá svým jedinečným chladem , novým kobercem, proteinovým dopinkem , kdekoli člověk nastaví a to se jede okolo 35, je nutno tedy dávkovat obezřetněji, samo už od začátku je avízován Habr, tomu rozumím, méně již , že zmiňovaná dvojice od kostela nečekaně vohne na Voděrady, domluva jak se ..íď...m, ostatní touto neshodou roztrháni po dvojicích se postupně v kopci pod hrází sjíždí s tím, že Jech si na čelo dospurtuje, v 70 letech a po téžkém covidu je zase zpět a ve své obvyklé formě, já se držím Romana a jeho dieselovým tempem na ještě těžší převod než dává Viki , je pod horizontem docvakáváme, načeš 3 jedou Habr a já se zbylými Juniory jedem na sklonku 3 hodiny švihu Vyžlovku, já tahám roviny a Roman brdky, ostatní hákují, do Mukařova s větrem v zádech 40kou, pěkné, zajíždím doplnit tekutiny do Říčan ke tchánovi a sdělit mu jak zas Jech, závodili v mládí spolu, lítá. Vracím se na Strašín a čekám, 4 švihaři směr Sázava , ale pak se dočkávám vytouženého , ano do Prahy valí ze Štenberka Kuba NOvák, jezdí UAC občas , v háku za ním závodním tempem, kdy nešel pod 47km , úžasných posledních 8 km, hned jako vždy a všechny ho přesvědčuji, a´t jezdí s námi, prý ne , KOloděje jsou moc rychlé a jezdí na nich JOnášové a spol. , z toho přetrvávajícího omylu ho vyvádím a zvu na další termín, odvětí možná s tím, že Posázaví určitě jede. Naprosto nechápu , zaparafrázuji Orlíka, jak někdo může nejezdit KOloděje! Doma vyndavám kolo z auta a právě projíždí Martin Kuchař s ještě jedním Kbelákem a tak já zdravě vybuzen na všechny zrádce ho hned častuji, že takovéto soukromničení trpět nebudeme. Jasně pro příště a pro všechny Šlapkaře, Kbeláky a všechny z WA skupiny platí , že bez řádné omluvenky budou padat pokuty... Teď jsem promluvil jak neobjektivní velestálice, ano já vím , a jak a rád a znovu opakuji, nechápu , jak někdo může nejezdit KOloděje! Už se těším na čtvrtek, kdy doufám spolu s dalšími velestálicemi přichystáme tradiční peklo...
 

Témata za poslední 2 měsíce

 
ID Název Akce Přísp. Poslední příspěvek Založil Privátní
424 UAC - Kolem Posázaví Akce 270 2021-07-31 15:15:38 - Strejda Kolíkáč NE
421 Závodíme v létě   592 2021-07-31 07:22:14 - Sukes Léňa NE
374 Mamut Tour Akce 1136 2021-07-30 22:43:42 - Camrda Strejda NE
376 Koloděje Akce 2343 2021-07-30 20:22:47 - Sukes Kolíkáč NE
258 Roadcup   227 2021-07-29 21:29:12 - Dreamer Kolíkáč NE
614 Prachem Svatební cesty Akce 20 2021-07-28 07:57:09 - Koník Kolíkáč NE
317 Beskyd Tour Akce 852 2021-07-25 21:31:53 - Kolíkáč Kolíkáč NE
422 Trénujeme v létě Akce 1654 2021-07-25 20:21:09 - Kolíkáč Kolíkáč NE
581 UAC - MČR SAC   108 2021-07-19 06:41:06 - Kapr Kolíkáč NE
579 UAC - Litvínov-Lesná Akce 58 2021-07-09 08:58:14 - Radim Kolíkáč NE
402 Závodíme v UAC   518 2021-07-06 20:02:55 - Basko Alánek NE
187 UAC - Giro de Zavadilka Akce 205 2021-07-05 22:17:37 - Barbánek Doktor NE
552 Krakonošův cyklomaraton Akce 187 2021-07-02 16:20:41 - Kolíkáč Koník NE
244 Šlapky v seriálech (UAC, ELM ...)   679 2021-07-01 17:05:10 - Pistachio Kolíkáč ANO
60 Loučení, to je vám těžká věc ...   158 2021-06-25 18:09:19 - Camrda Jiřík ANO
516 Jičínská cykloliga   169 2021-06-23 08:27:18 - Kolíkáč Kolíkáč NE
364 Valná hromada a vyhlášení Šlapky Akce 350 2021-06-22 21:38:30 - Kolíkáč Kolíkáč ANO
81 Vinohradské Běhny   3906 2021-06-18 22:09:22 - Kolíkáč Kolbaba NE
375 Závodíme na jaře   595 2021-06-16 11:04:25 - Sukes Léňa NE
447 Krušnoton Akce 720 2021-06-14 16:54:24 - Strejda Kolíkáč NE
384 Trénujeme na jaře Akce 2098 2021-06-12 21:46:45 - Kolíkáč Kolíkáč NE
46 Kola - servis, nákup ...   2539 2021-06-11 22:38:23 - Bobek D!ablo ANO
601 Klínovec Akce 36 2021-06-07 20:30:40 - Kolíkáč Kolíkáč NE
457 Sázavák Akce 323 2021-06-07 10:44:58 - Kapr Kolíkáč NE
405 CKKV - Praha-Doksy Akce 819 2021-06-05 10:56:51 - Kolíkáč Kolíkáč ANO
566 Sázavák - organizace Akce 45 2021-06-02 20:03:17 - Kolíkáč Kolíkáč ANO
524 Historie Šlapek   22 2021-06-01 22:00:27 - Kolbaba Kolíkáč NE
STRAVA :: Fotogalerie rajce.net :: YouTube :: Facebook :: Webdesign ©2007 by JuraSOFT