Diskuze
Anonymní uživatel :: Přihlásit

Diskuze


Pro vstup do diskuze je potřeba se přihlásit, pro zaslání přihlašovacích údajů si napište zde.
Archiv diskuze: 2004-2006 :: 2004 :: 2003

Příspěvky k tématu: Bez kola to taky jde ...  (ID: 587)

Ostatní témata
Autor: Malina Datum: 2020-12-22 22:33:48
Krasne se to cte Bobku! Vyrostl si ve velkeho romantika. Tvuj vrcholovy svarak citim jeste nyni. Az budu starej prasak a budu mit cukrovku, budu nostalgicky vzpominat na karamel z Lipske hory! Mrzi me, ze kvuli me jsme nikde neprespali. Vsichni dobre vime, ze aby jsi krajinu vstrebal, je potreba se v ni zastavit...
Autor: Bobek Datum: 2020-12-22 00:44:19
... a šlo to; opět, po delší době, v klasické trojdílné sestavě. Přechod části Středohoří vyšel v jednom z Čelákovických činžáků na poslední chvíli a vloudit se, bylo tak snadné. Naopak nesnadným se stalo zakoupení jízdního dokladu, které zabralo cestu ze Zelenče do PH Vysočan. Otázkou zůstane, čím to mohlo být... Nudně a obyčejně může zapůsobit jasné vysvětlení kam a kudy, když se ale kam schová za tajemně působící Radejčín, problém je ihned na světě. Působí široce, asi jako cesty kterými se tam dá dojet, jako popis: lehké to nebude.
(ztížená situace, reklamace, navolit tu správnou trasu v aplikaci CD paní průvodčí, snaha a ochota uspět, produkuje lístek aspoň do Lovosic. Útěchou může být vrácená 100kc vydaná navíc)

Všeho je dostatek, země oplývá mlékem a strdím, skupina chlebem a jízdními doklady. (O nabídku chleba v naší sestavě nebývá nouze, dnešním dnem ji rozšiřujeme o jízdní doklady, v celku pro 4osoby z čehož lze usoudit, že detailnější domluva nemusí být na škodu) Bohatost skupiny objevuje i párek koček před nádražím, jenž dravě vítá malé občerstvení. Tichý úvod narušuje klestění místního porostu, porostu podél trati a profilová tématika. Stoupá se hned v úvodu (na pevnost je v poslední době brán zřetel), tedy ověřujeme pevnost celku na vrchol Kletečná, první z dnešní ,,slizké" nabídky mlhotvorných úkazů. Ha! bohatost skupiny nemá konců, Ač mírně na severu, v hnědouhelné oblasti, lepší vinotéku tu nenajdeš. Mikulovské vápencové žíly, mají evidentně sloje prorostlé kořeny vinné révy až zde, Brazilskou kávu připomene snad jen hrouda pod ledovým příkrovem všudypřítomné námrazy z vlhkého Saharského větru. Ano fouká zvláštně od jihu a z lahve vylétl Savignon jak Betlémská hvězda, kdesi v dálce, za dnešními mraky.
Pevné jádro skupiny se snáší kamsi k průsmyku Paškapole aby se odrazilo od Liščího vrchu, mezi počínajícím davem turistů v útlých legínách, k nejvyšímu bodu dne Milešovce. Káva opět leží pod příkrovem, nejvyšší bod si zaslouží nejvyšší hodnotu, 14% Mordrý Portugal se stříbrným oceněním dokreslují jemné tóny Vánočního koření (Badyán, Hřebíček, Skořice) vše prohřáté na karamelovém základu z dálné Kolumbie. Svět tu dnes leží na stole, v rendlíku na vařiči, v kelímcích a vědru pana Komárka se štrůdlem jako z Babičina údolí.
Čas a chuť táhne jako marmeláda ve sklenici na nedělní lepení koleček pod Vinohradskou nemocnicí. Letí se vstříc Milešovské Vietnamskovápené sloji, pro druhý hrozen Modrého Portugalu. Bereme jen lepší kousky, tedy maso jde na dračku jako chleba; Ostrý, chudák, zůstává se svým kosatcem a čedičem jen v mapě, víc zaujme Kocourov, ale i ten se tu schovává jen pro zvané.
Tak už jen Lipská hora ve vonné mlhovině prosycené svařákem, sýrová Litevská krabička s černou mrkví jedno odkudkoli, připadáš si jako bys měl před sebou svět a uždiboval z jednotlivých koutů. Mlhovina kolem a přicházející soumrak volá hbitě k vlaku. Míjíme vonnou svíci s dvěma knoty; orchideje pod Solanskou horou dávno spí svým zimním spánkem, proklouznout vinicí nedaleko bájné benzínky k vlakové stanici Třebívlice.

Pokročilý čas zavelel přimo do soupravy Most-Lovosice. Vinařský kraj se vším všudy! s ležérním dozvukem Vánoční atmosféry Cabernet Savignon France...
Kdo by to byl řekl, že Středohoří skrývá tolik dálných koutů na dlani!
Autor: Bobek Datum: 2020-12-07 19:46:15
Budeš se divit, ale 0, Staropramen není můj typ, nějak mi nesedí. Ale fajn nápad a hrklo to, to si pis...; až se jeden divy, jaká primitivní věc může v dnešním pretechnizovanem a presystemovanem světě překvapit, to jen tak nepotkas.
A fajn že jsi to spravne založil, nedarilo se mi vzpomenout správný název...
Autor: Kolíkáč Datum: 2020-12-07 11:07:34
Kolik si dal Vorlů?
Autor: Bobek Datum: 2020-12-07 08:55:24
Kola bylo letos opět nespočet. ,,Jsou Vánoce", advent, protože nepatřím k vyznavačům tohoto svátku a vůbec, pozdní podzim beru jako nejlepší čas kdy nazout boty a vyrazit, jen tak, ven. Tvrdé jádro skupiny Trek se již dávno rozpadlo. Převládající elektrokabeláž ve zdi a nenápadná obuv s nepropustnou membránou na severní pól napoví - půjdeš hochu sám.
Jenže turistický plán se z kvalitativní běžecké stránky během páteční noci rozpouští jako úsměv v sobotní Uhřiněvské zatáčce. Vlak v 5:20 odjíždí ve snu za svým cílem. Vstávám v 8:30, mírně pokročilý věk a potřebná prodlužující se doba regenerace se nedá zastavit. Během přípravy ranního tee, odhaluji následující vlak v 9:20. 10min. přemýšlení, 20 min. balení, 15min přesunu a již sedím citelně propocen uvnitř city elefantu. Jako trénink na smrt to není špatný výkon, zlepšit by se dal už asi jen neustále sbaleným batohem (budu o tom přemýšlet).

Cíl byl a je jasný, Vysočina a jak jinak než Ždárské vrchy, 2dny; po zkušenostech z Kraličáku, po zvěstech z Ještědu kdy na 30km už není co si říci, postačí 40-50km. Lákavý spisovatelský kout je neodolatelný, avšak odvrácená strana, Nové město na Moravě volá z plných plic.

Ve 13h vylézám z vlaku, v Lidlu před nádražím plním postranní kapsy 18l batohu dvěma plechovkami fazolí, které se velmi osvědčily v Alpínských průsmycích. Bunda letí dolů, jedu triko a mikinu, záda tlumí batoh. Trajektorii od JV jsem záměrně upravil z důvodu směru větru o síle cca 10m/s s pocitovou teplotou -6°C. Většina proti mě jdoucích potvrzuje beranicemi, péřovkama.
Podle času není moc na výběr. V nejhorším případě 20km, ve velmi dobrém 25km, neděle 25-30km - vlak z Hlinska.

Zde předávám slovo fotodokumentaci . Přestože na zemi existuje spousta jazyků, jsou stále takové, které nemají slova, je nutné si je odžít; s poslechem větrné symfonie, kterou nelze harmonicky ani melodicky zaznamenat...
Trasu naleznete zde a zde .

Kdo by chtěl vědět více, nebo si povídat, jsem mu k službám
Autor: Kolíkáč Datum: 2020-01-30 11:28:09
Hnědočeši 2 ... příjemné to počtení. V mladí jsem hltal román Příběh opravdového člověka ruského sovětského spisovatele Borise Nikolajeviče Polevého z období Velké vlastenecké války. Tohle to převyšuje!
Rok 2019
Autor: Malina Datum: 2019-05-14 12:34:28
Z Bobka uz je klasicky prvolezec. Kde se ten vyvoj zastavi?
Autor: Malina Datum: 2019-05-12 08:47:09
Diky Kajo, to je asi tim, ze vic kecame nez vykonnostne lezeme.

Tesim se na spolecne zvedani obema!
Autor: Camrda Datum: 2019-05-12 01:40:44
Pri svezeni nocni tramvaji ctu jak jsme vypleskli nory, jak Roglic vsechny woblozil na giru, jak italove a francouzi vladnou zavodu miru junioru, ale nejvetsi pecka jsou stejne reporty od Julku. Pojmy jako vitr jak na letadlovy lodi nebo vecer zvedat pivo obema se mi vryvaji hluboko pod kuzi! Diky ze jste! :)
Autor: Bobek Datum: 2019-04-17 14:53:21
Kdo nezasunul do tak chladného otvoru, nepochopi.
Autor: Malina Datum: 2019-04-16 13:12:44
Pár vzpomínek na cyklistu Bobka v sedáku: Čima
Autor: Malina Datum: 2019-03-22 15:39:24
Krátké rozjímání od Bobka s velkým B:

S Jirkou nás pojí mnoho společného. On umí vyhrávat, má pruhovaný dres; já nikdy nic nevyhrál, mám zašedlý dres. Jirka to umí podat stylově; já to na něm vidím. Spolu jsme na kole dojeli na Praděd; "Extrémní"; životní příběh na pokračování, prožitý společný čas, podobně jako jedna březnová neděle 2019.

Borhák česká "zkomolenina"; německého sousloví které není třeba po zkušenostech s CNC obráběním nutné hledat, Odsedka, Friend; Plotna; říkám mylně místu, kde se dá chytit nebo odpočinout.
Jirka není žádný "Fichtl";, chytá na první našlápnutí. Stačí lehce požádat a hned Vám obětavě názorně vysvětlí: jak se navázat, co je Friend, Odsedka, je tomu dlouho co jsme (tedy já) poprvé a naposled lezli ve studené hale. Teď tady stojím jako protřelí rocker, s pozvedlou rukou směřující k místu hluboko v nebi, kejvám hlavou ve větrném Edur že je mi jasné kam polezeme.
Vyrážíme, Jirka jako pavouk, natahujíc pavučinku, po chvíli vlajeme kdesi 30m nad povrchem;
Vlajeme, klepeme se, já strachem z toho co jsem provedl, Jirka zimou jak tu na mě čekal díky roli prvolezce. Zhodnocení zkušeností "free solo"; ze střechy rozestavěného domu s Bramacem v podpaží, "free solo"; kácení 17m smrku ruční pilkou je "nadzhodnoceno";
Nejkrásnější pocity?
Zaseklá noha ve spáře ve 20m, doplněné nepřetržitým voláním polez! a napnutým lanem mlátícím o nos.
2m průvěs lana pod sebou, s v duchu proneseným přáním: napni to už;
No a pak tam spolu nahoře i dole u vařiče.

Trocha rozpačitosti nad skromnou pohostinností "free solo"; při které není nic divného (což nám potvrzuje sám Alex Honnold) spaní na podlaze;
Jestli se něco změnilo? Nevím o tom...

P.S. A jak to dopadlo? Včera si koupil lezečky!
Autor: Turista Datum: 2019-03-19 07:32:57
Omluva, preklep.
Autor: Malina Datum: 2019-03-18 20:53:29
Turisto, Bobka s malym "b" bych si na lano s chuti neprivazal.
Autor: Turista Datum: 2019-03-18 19:57:56
Neni cedic jako cedic, my cekali Bobka na Troskach a on se mezitim houpe na Borni.
Autor: Camrda Datum: 2019-03-18 15:20:49
Slušný! Vypadá jako by byl úplně vyléčenej
Autor: Malina Datum: 2019-03-18 14:25:36
Krátké album o léčení závratí s Bobkem.
Autor: Bobek Datum: 2019-03-01 22:00:31
Meducinou co tahame v batohu
Autor: Kolíkáč Datum: 2019-03-01 19:05:52
Julci, trošinku jsem nakoukl do toho vašeho řemesla a jsem z toho docela dobře vyřízenej ... jak se dají vyléčit závratě?
Autor: Barbánek Datum: 2019-01-23 16:46:49
Také se domluvilo,kdo se přihlásí a půjde,tomu Malina pojede špic na Mamutu
 

Témata za poslední 2 měsíce

 
ID Název Akce Přísp. Poslední příspěvek Založil Privátní
609 Štětí Akce 34 2022-01-23 16:06:22 - Kolíkáč Pistachio NE
264 Závodíme v zimě   163 2022-01-23 15:28:09 - Luke D!ablo NE
625 Novoroční Cukrák Akce 69 2022-01-21 18:40:52 - Kolíkáč Kolíkáč NE
19 Dresy, trička, bidony, samolepky   2762 2022-01-21 11:39:33 - Dreamer Soused ANO
516 Jičínská cykloliga   171 2022-01-21 08:22:13 - Kolíkáč Kolíkáč NE
371 Soustředění na Jižní Moravě Akce 1737 2022-01-21 08:17:37 - Kolíkáč Quit NE
241 Sněženky a Machři a Bruslaři   778 2022-01-20 22:59:18 - Hrabosh Marťas NE
107 Pokladna, adresář členů, fotogalerie   1 2022-01-20 20:47:18 - Kolíkáč Kolíkáč ANO
556 Ústí nad Labem Akce 245 2022-01-19 22:36:02 - Bobek Kolíkáč NE
317 Beskyd Tour Akce 853 2022-01-19 17:44:02 - Kolíkáč Kolíkáč NE
18 Nový člen, host   794 2022-01-19 01:34:00 - Kaco Kolíkáč NE
610 Šlap okolo Prah(y) Akce 47 2022-01-15 20:18:42 - Sukes Kolíkáč NE
370 Trénujeme v zimě Akce 6508 2022-01-14 12:36:03 - Sukes Strejda NE
524 Historie - Šlapeme už 20 let!   24 2022-01-10 20:58:39 - Sukes Kolíkáč NE
623 L´Etape CZ by TdF Akce 5 2021-12-26 11:18:10 - Kolíkáč Kolíkáč NE
97 Veselé Vánoce a nový rok   97 2021-12-20 16:35:22 - Kolíkáč Strejda NE
437 Závodíme na podzim   213 2021-12-19 20:44:00 - Dreamer Strejda NE
6 Web, diskuze ...   233 2021-12-15 14:36:09 - Kolíkáč Jura ANO
364 Valná hromada a vyhlášení Šlapky Akce 360 2021-12-13 12:25:57 - Luke Kolíkáč ANO
626 Španělsko Akce 3 2021-12-12 16:26:38 - Kolíkáč Bobek NE
439 Trénujeme na podzim   2753 2021-12-12 14:58:42 - Bobek Kajman NE
20 Zajímavé informace   1572 2021-12-10 23:01:25 - Bobek D!ablo NE
81 Vinohradské Běhny   3911 2021-12-07 15:27:17 - Kolíkáč Kolbaba NE
67 Soutěž Šlapka roku   538 2021-12-05 19:00:02 - Kolíkáč Jura ANO
STRAVA :: Fotogalerie rajce.net :: YouTube :: Facebook :: Webdesign ©2007 by JuraSOFT