Diskuze
Anonymní uživatel :: Přihlásit

Diskuze


Pro vstup do diskuze je potřeba se přihlásit, pro zaslání přihlašovacích údajů si napište zde.
Archiv diskuze: 2004-2006 :: 2004 :: 2003

Příspěvky k tématu: Vinohradské Běhny  (ID: 81)

Ostatní témata
Autor: Barbánek Datum: 2022-12-05 08:55:16
Krása pane Bobek
Autor: Bobek Datum: 2022-12-04 20:44:54
Jo Cespo, to byl asi zrovna okamzik, kdy prede mnou sedelo bruneti dueto Klara a Bara, tak proto, ze soucasti dne byly i zeny, bylo nutne koukat hlavne po zenach...
Autor: Čespa Datum: 2022-12-04 18:47:42
Bobajz, klobouček dolů a před Janou dvojnásob.......Je tu sobota, dopolko si prásknout elektronizující pískoviště a odpoledne protáhnout tělo ve cvičkách, už mi tu lítají distance Říp-Praha na Stravě, ale nevěnuji tomu pozornost...v ulici ledová tříšt, tak beru auto a vyrážím k Vltavě......neuběhnu ani kilák a slyším "Čespóóóů z parkoviště" zabočím a ejhle Kuře co mi vypráví o funkci zdravotního bratra a deseti stezích na trati, je mi smutno, zmíní se, že Bobajs je ve stanu a i když jsem neplánoval odbočku do stanu, tak nakonec nakouknu, (Bobajze nenajdu) a tak pokracuji v zabržděném tempu 4:35 dalších 17km.....Bobajs, posílám pozdrav alespon takto na dálku, když jsem Tě nemohl obejmout....
Autor: Kolíkáč Datum: 2022-12-04 15:41:28
Pěkný repre Bobajz, to exklusivní bahno z fotek mi málem vyteklo na klávesnici
Autor: Bobek Datum: 2022-12-04 13:28:25
Časovka dvojic ani družstev se v tomto zasněženém období nekoná; jak prověřit vzájemnou spolupráci a techniku v běhu...? V Koloběhu kde to není jen o sobě, to můžeš napálit, slabší se hákne a když už nemůžeš, jdeš do háku. Zrádná může být kondice trati, počasí a v průběhu srandovní, kdo zrovna táhne špic - cyklista nebo běžec.
Na Koloběh Říp Praha navíc ve složení žena-muž. Před 14 dny rozhazuji sítě v Pražském běžeckém veleklubu, ale nikdo se nechytá. V pondělí tak uklidní klidná tréninková 14 a myšlenka na víkendový roztopený krb s teplou dekou, kterou ve středu přeruší krátké pípnutí: nemáš v sobotu volné dopoledne? Po delší tréninkové 20 potvrzuji že volné dopoledne bude možné vydržet. Požadavky další dny gradují: potřebovala bych, aby jsi uběhl víc než půlku; nemohl by jsi sjet z Řípu? O raním překvapení v podobě sněhové pokrývky nebyla zmínka... Kamarádce Janě onemocněl parťák a tak je možnost vyzkoušet tuto zajímavou disciplínu. Ještě trochu zajímavější tím, že jsme se viděli jednou před rokem společně s Pošuky hoďku na lyžích.
Ráno pod Říp máme krásný support od Petra ve vyhřátém autě, všude je bílo, teplota líže 0 a ven se nechce. Zima ale člověku není, spíš trvá déle rozhýbat zatuhlé tělo. Autobus s prestyžáky dorazil, společně se vydáváme k rotuňdě na vrcholu. Sjezd vypadá děsivě, tělo se zahřívá a hned je líp. Místo strategie probíráme zkušenosti a doporučení. To se velmi hodilo. Na startu se objevuje pár známých tváří a proti cyklozávodům relativně velký balík. Startujeme, Jana sbíhá kolem Pražské vyhlídky, cyklo míří kolem Mělnické pod kterou se rozmázl borec, celý se klepe a valí mu z čela krev. Je v péči několika lidí, tak mířím dále. Nejprudší pasáže v klidu dle instrukcí seběhnuty, cestou k červené ještě schytávám vítku za předjíždění bez znamení. Netrvá 30sec a Jana sbíhá, hned předávám kolo, letíme z kopce k Ctiněvsi kde podruhé střídáme. Třetí střídání před vsí pokazí pootočený blatníček který jsem nechtěl zdemolovat při naskočení na kolo, zavadil o něj za letu nohou, lehce přibrzdil přední, načež jemně otírám pravým bokem zem. Rychle se zvedám, Jana maže dál, jen kontroluju rameno po malém cvaknutí (nikdo nic neviděl, nikdo nic neslyšel...) Ruka funguje, cinklo jen řidítko asi o kamínek. Za Ctiněvsí je poměrně plno, červená míří jednokolejkou táhlým stoupáním k lesíku. Janu nechávám na kole a zdrhám na dohled co to jde, bohužel závodníků je moc, řidítka máme široká a tak předjet trvá trochu déle, musím zvolnit. Silnici z Beřkovic na Černouček vůbec nepoznávám, i když jsem trasu prohlédl předem nevím kde jsem, o to víc je tu pěkně. Před Jeviněvsí se nabízí krásné rochniště, volám na Janu: hlavně si do toho nesedej… dává to důstojně, přestože vedu kolo, nedá mi to se aspoň dotknout rukama. Technické pasáže jsou za námi, řešíme problematický blatníček který zanedlouho odděláváme. Je mi ho líto, tak sním seběhneme do Mlčechvost kde jej zanecháme u lampy. Opodál na křižovatce se objevuje Petr, který jej vyzvedne, navíc předá slabší rukavice. Ne že by mi bylo horko, ale kamarád Barbánek v předvečer zmínil jaká mu byla zima na ruce. Padáme k řece s využitím gravitace a dlouhého kroku kde má Jana na starost další technický kousek přenést kolo přes kanál a držet pozici. Je zde opět jednokolejka a trochu narváno. Natahuju krok ať je místo. Jackaly výborně sedí jak v terénu tak na silnici. Probíhíháme Vepřekem který je známí z jarního objíždění, do Nových Ouholic k první občerstvovačce. U oprýskaného domu se nabízí velký akční rádius v cukrářské výrobě. Dávám dva čaje, Jana dlabe štrůdl, neopomene zmínit Vánoční výzdobu, vypadá spokojeně. 17.km, vydáváme se po schůdcích do kopečku nad vsí dál, připomínám štrůdl. Proletíme nad S pod Uhy, opět známého cyklistického místa, tentokrát dále pod horizontem v lese točíme po stezce k Nelahozevsi. Za běhu láduju jednohubky, které na kole jde špatně vytáhnout. Naposledy míjíme Petra který hlásí že už jede naproti k cílové rovině a my probíháme Kralupy.
Stres a napětí opadává, ve vzduchu je znát, že už je cíl za humny. Vzdálenost hlásí 25km, větší půlka za námi, jen není znám čas a tempo, Strava detekuje nezajímavé segmenty. Rovina ulevuje nohám z terénu, podél řeky hezky povídáme, míjíme dvě dvojice, všichni trochu znejistíme, pro jistotu kontrolujeme pozici v mapě. Bájné stoupání kde z posledních sil tlačíme a bahenní stezka u Máslovic je správně 500m před námi. Vše překonáváme společně se ctí sobě na dohled, bahno má vskutku lepivý účinek; stopy jsou všude, na poli, v bahnité cestě, evidentně si tu každý užil své. Jana prokazuje výbornou vytrvalost, regenerační schopnosti, psychickou odolnost. Kdyby mi tu partner utekl 200m, s kolem bych tu nejspíš sek o zem. Na oplátku sbíhám v Husinci k řece, aby si z bikování v mazláku mohla trochu odpočinout na závěrečnou rovinku. Po chvíli přijíždí Petr kterému předávám bundu a nenechávám se úplně zmást zavádějící vzdáleností 10-12km do cíle z poslední hodnoty 38km; nohy jdou, po oklepání z terénku nabíráme na tempu, pravidelně střídáme, předbíháme ještě asi dvě dvojice, do cíle společně spokojení.
Překvapením je, za kolik bude výsledek, o to větším, že na dosah nejlepšímu času ,,v ideálních podmínkách“.

To už se nám za zády objevuje zamražený a napařený Kocour, který téměř na dohled doběhl Kuřeti, oba v prvních 10. Na sprchu ani saunu nemám sílu. Spojím se suchým oblečením, lavičkou ve vyhřátém stanu, veselou společností kolem sebe a téměř ,,divadelním“ vyhlášením výsledků…
S Petrem jsme se shodli, že tato akce může být skvělým ,,adventure“ rande pokud kamarádka aspoň trochu běhá. Možná i prověřením vztahu jako takového, či jeden druhého lze dodat. A když to nevyjde, lze to zaběhnout celé sám, jako jeden letošní jedinec. Klobou dolů, všem a díky Krosomilům!
Myslím že se VŠ dobře ukázali, tentokrát nejen v klučičí disciplíně...
Foto v tělocvičně
Autor: Kolíkáč Datum: 2022-11-30 21:51:40
Provětrat tenisky s borečkem, co umí desinu pod 40. Vyběhnu z baráku a všechno bolí, na sraz se spíše plazím. Pak si plácnout dlaněmi, kecat a přitom běžet tempo pod 5. Tohle miluji, k tomuhle mě žádný hodinky a trenér nedonutí. Skupinové šílenství funguje i při běhu, i když jsme nakonec jen dva. Oběhnout Milíčák a přitom se vznášet v cyklistických vzpomínkách, třeba na bájné Mont Ventoux. Jak to uběhlo, hodina jako nic, domů přiběhnout s lehkými nohami a snít o Brodě pod 43. Díky Camrďáku!
Autor: Kolíkáč Datum: 2022-11-29 09:57:49
Utery 29.11.2022 - 18:00 metro Opatov - Camrda, Kolikac, Ruda ... heslo: "Brod se zeptá"
Autor: Kolíkáč Datum: 2022-11-22 16:37:02
Vyzobané orange fotky u nás v galerii.
Autor: Kolíkáč Datum: 2022-11-17 21:55:52
Bylo to velký! Tohle se snad nikdy neomrzí. Připíchnout číslo na hruď nebo na záda je epochální. Na kontě 20km a v hlavě zase démon, že to chci risknout s bráchou. Letos naštěstí taky nemá naběháno. A sedlo nám to fantasticky! Kapr rozběhl skvělé tempo, které bylo na hranici naší aktuální výkonnosti a udržel ho celý závod. Hrozil jsem se kůlů ve stehnech z minulého roku, ale vše bylo jinak. Poslední kilometr do cíle a já lezu poprvé na špic v naší dvojičce a posílám to tam na plný ceres. Kapr spokojeně pluje za mnou a cílovou lajnu si tak můžeme užít za ramena! Kocour s Bobkem parádně ve svých obvyklých raketových časech. Luke hrdinně v nabušeném prvním balíku mladejch, kde se stal mediální hvězdou v záři reflektorů! Lucka P. na pódiu, Pimple kousek pod ním! Díky všem za oslavičku státního svátku Fotky a výsledky u akce
Autor: Kolíkáč Datum: 2022-11-16 11:44:37
Kdo další? Po nemilých zkušenostech z minulého roku zakládám skupinu A na čas 4:55 na km Z Jižňáku mohu vypravit auto + 4 lidi uvnitř.
Autor: Kolíkáč Datum: 2022-11-03 21:06:01
A lešení, hlavně to lešení, aby bylo...
Autor: Bobek Datum: 2022-11-03 20:15:34
Metro z Jizaku, vlak z Masarycky, beh, Plzen u Bohouse kde kricis jen dost, nebo ojety recicky z kabinky zapareneho Citraku...?
Autor: Bobek Datum: 2022-08-31 22:57:29
Je to ohromny, rval tam asi tak pul hodiny Ve Zdarskych vrsich se klani vsecny smrky!
Autor: Kolíkáč Datum: 2022-08-31 14:35:26
Kocoure ohromná gratulace ke zlaté B7! Tvoje pódiová radost hovoří za vše! U akce zatím foto, report prý bude
Autor: Kolíkáč Datum: 2022-04-14 08:38:53
Milí běžečtí přátelé,
i letos naše vaše bežecké uskupení SK Svěrák pořádá Večerní svěráckou desítku, tentokrát dokonce v řádném májovém termínu. Těšíme se na vás 28. května večer.

Byl pozdní večer – pozdní máj –
večerní máj – byl běhu čas.
Svěráčku zval ku sportu hlas,
kde sídlištní zaváněl háj.

O běhu šeptal Plechárny plech;
kvetoucí strom lhal lásky žel,
svou lásku Svěrák svým věrným pěl,
tu běžců jevil vonný vzdech.

Rybník zvučel temně tajný bol,
břeh objímal běžce během obou kol;
též temně zvučel Černý Most,
nechť jen je letos běžců dost.

Běžcovo oko slzy štěstí lilo –
srdce se v citech potopilo;
a včas se na závod přihlásilo,
na https://www.sportt.cz/register/1159.

SK Svěrák, z. s.
Podrobné informace: http://sverak.sk/vecerni-sveracka-10/
FB: https://www.facebook.com/events/317003313791360
Rok 2021
Autor: Kolíkáč Datum: 2021-12-07 15:27:17
Utery 07.12.2021 - 19:00 metro Opatov - Camrda, Malina, Kolikac, ...
Autor: Kolíkáč Datum: 2021-11-30 17:08:24
Utery 30.11.2021 - 18:50 ulice U Přehrady - Kocour, Kolikac...
a 19:00 na hrázi Hostivare - Malina...
Autor: Sukes Datum: 2021-11-19 12:08:05
Ty časy, ty Watty , to úplně klidně postačuje NA ZARUČENĚ POSLEDNÍ KOLODĚJE!
Autor: Kolíkáč Datum: 2021-11-18 22:23:34
Večerní match v Čelákovicích nezklamal! V závodní atmosféře a v oranžovém kotli se zase psaly nezapomenutelné příběhy. Fotky a výsledky u akce. Těšíme se na reporty!
Autor: Kolíkáč Datum: 2021-10-26 20:29:23
Čelákovice 2021 planovany.
 

Témata za poslední 2 měsíce

 
ID Název Akce Přísp. Poslední příspěvek Založil Privátní
320 Peklo severu Akce 10 2024-04-18 10:17:42 - Kapr Strejda NE
43 Kalendář akcí   247 2024-04-17 23:31:53 - Luke Kolíkáč NE
509 Rytířov Akce 362 2024-04-17 07:24:39 - Kolíkáč Kolíkáč NE
376 Koloděje Akce 2504 2024-04-13 16:20:42 - Luke Kolíkáč NE
405 Praha-Doksy Akce 855 2024-04-11 15:29:57 - Kolíkáč Kolíkáč NE
19 Dresy, trička, bidony, samolepky   2859 2024-04-11 12:06:24 - Kolíkáč Soused ANO
623 L´Etape CZ by TdF Akce 31 2024-04-11 07:03:25 - Kapr Kolíkáč NE
384 Trénujeme na jaře Akce 2142 2024-04-09 22:52:17 - Sukes Kolíkáč NE
371 Soustředění na Jižní Moravě Akce 1807 2024-04-08 23:28:21 - Nick Quit NE
457 Sázavák Akce 352 2024-04-07 22:43:49 - Radim Kolíkáč NE
375 Závodíme na jaře   648 2024-03-31 20:42:10 - Kolíkáč Léňa NE
140 Velikonoční jízda Praha-Doksy-Praha Akce 25 2024-03-29 16:41:06 - Čespa Kolíkáč NE
190 ELM - Extraliga Masters   754 2024-03-28 16:12:43 - Javi Kolíkáč NE
634 Toskánsko Akce 17 2024-03-26 10:46:56 - Kolíkáč Bobek NE
604 Kraslický šíp Akce 28 2024-03-25 16:30:40 - Strejda Koník NE
633 SuperGiroDolomiti Akce 4 2024-03-25 08:49:42 - Kolíkáč Kolíkáč NE
379 Hurá na Ještěd Akce 665 2024-03-23 06:43:02 - Kapr Bobek NE
370 Trénujeme v zimě   6563 2024-03-21 10:15:30 - Sukes Strejda NE
20 Zajímavé informace   1583 2024-03-19 12:26:00 - Kapr D!ablo NE
530 Za jazykovými skvosty Akce 134 2024-03-18 09:31:58 - Kolíkáč Kolíkáč NE
46 Kola - servis, nákup ...   2571 2024-03-12 19:56:02 - Vláďa D!ablo ANO
575 Trosky Akce 165 2024-03-09 19:55:11 - Kolíkáč Kolíkáč NE
502 Akce a závody v cizině   180 2024-03-08 09:02:52 - Kolíkáč Canadien NE
556 Ústí nad Labem Akce 283 2024-03-03 18:32:20 - Čespa Kolíkáč NE
244 Šlapky v seriálech (UAC, ELM ...)   703 2024-02-29 20:00:05 - Kolíkáč Kolíkáč ANO
403 Sudety Tour Akce 437 2024-02-27 08:42:44 - vt TinkTink NE
612 Lukov Akce 136 2024-02-24 19:34:18 - Sukes Turista NE
107 Pokladna, adresář členů, fotogalerie   1 2024-02-22 16:59:27 - Kolíkáč Kolíkáč ANO
618 Kamenné Mosty Akce 40 2024-02-18 18:09:15 - Orlik Luke NE
616 Nový Bydžov Akce 142 2024-02-18 16:35:03 - Čespa Kolíkáč NE
STRAVA :: Fotogalerie rajce.net :: YouTube :: Facebook :: Webdesign ©2007 by JuraSOFT