Diskuze
Anonymní uživatel :: Přihlásit

Diskuze


Pro vstup do diskuze je potřeba se přihlásit, pro zaslání přihlašovacích údajů si napište zde.
Archiv diskuze: 2004-2006 :: 2004 :: 2003

Příspěvky k tématu: Rytířov  (ID: 509)

Ostatní témata
Autor: Kolíkáč Datum: 2024-04-14 11:37:20
Rytířov 2024 vchází nezapomenutelně do orange dějin. Wobjížděcí klenot jsme vyleštili k dokonalosti. V tohle jsem už nevěřil, že s vámi mohu zažít. Že mé pomalu trouchnivějící tělo mi to ještě někdy dovolí. Dnes jsem sice zmlácený jak bejsbolkou, ale kudla tohle stálo za to! Vzdát hold všem ultras wobjížděčům. Pokochat se kokořínskem, vzpomenout na poslední květnový čtvrtek, poklonit se u památníčku Tomáše Holého, nabrat místního patriota a počechrat nádhernou krajinu Českosaského Švýcarska. Kluci na špici jedou bomby, heslem je hlavně jíst a pít, kopce pomalu a roviny a sjezdy rychle. Zařvat si do těch panoramat "Au Revoir, Shosanna!" a sletět k Labi. Děčínská Billa vymydlena a jdeme na brutal stoupání k Rytířovu. Čas nás žene, letos bez kašny, zato novou rozbitou trasou do Štětí, tak tudy již příště ne! Mělník to už je velká euforie, mejdan vrcholí a je to velké grande finále. Někteří si zapisují do deníčků svoje denní rekordy v počtu kilometrů, tohle je mazec. Budíky pípají, že mají vybité baterie a já na Čerňáku už vím, že to dám a lezu konečně na špic. Skvělý pocity, když po 10 hodinách v sedle ještě nohy táhnou! Kruhák Jižňák a poslední foto v padající tmě. To co začalo minulý čtvrtek, ten velký objížděcí příběh je u konce. 13. dne v měsíci a mít přes 1300 km, tohle je pro mě sen. A navíc to byly skvělý kilometry po krásách naší a i sousedních zemích ve skvělém počasí a ve skvělé společnosti. Děkuji všem za špice, bez vás bych se válel s pivem a s ovladačem na kanapi! Děkuji kamarádi! U akce první reporty, foto a flyby.
PS
Famózní výkony mých starších kolegů, Sergei a Mr.Tired mi davají naději, že to snad ještě někdy s vámi dám!
Autor: piit79 Datum: 2024-04-13 06:57:57
Achjo, to je zacatek moji prvni vyjizdky... Nastoupil jsem do opacnyho metra, takze mam znicehonic 10 minut sekeru :( Snad to bude o neco min, z Letnan je to prej zkopce :)
Autor: piit79 Datum: 2024-04-12 22:38:29
Ujedu to, pane Lorenc? :)) Vidim to blede, ale co, vlak v Decine to kdyztak jisti, ze.
Dorazim na 7:30 do Mirovic. Tesim se!
Autor: Kolíkáč Datum: 2024-04-12 19:55:25
Legenda znovu ožívá! Povstaňte rytířové, vyleštěte svoje zbraně a pojeďte dobít bájný Rytířov! Mapy :: Garmin
Sobota 13.04.2024
6:30 - kruhak Jiznak - Kolikac, HonzaB, Dreamer...
7:00 - Brandýs Záložna - Bobek ...
7:30 - Mírovice - všichni ...
Bereme jednice. Občanky s sebou. Bude to výlet, tradiční wobjíždění, určitě ne žádný závod. Takže prosíme všechny účastníky zájezdu o rozumné tempo na špici, aby si to všichni užili.

Kdo další na Rytirov? Počasí, trasa a parta bude fantazie!! Dá se dojet někam autem a připojit se cestou, každý motor bude potřeba!! Těšíme se i na Tebe, Rytirov to je tradice a wobjizdeci klenot!
Autor: HonzaB Datum: 2024-04-12 18:49:38
Muzeme dat taky pumpu v Novym Boru a setkat se tam s Hulisem. Tam asi kafe maj. Je to na 114. km.
Autor: Dreamer Datum: 2024-04-12 16:06:59
Zastavky ok, ale chybi mi tam nejaka pumpa s dobrym kafem, tu bych dal na 100km klidne taky.
Autor: HonzaB Datum: 2024-04-12 14:07:53
Navrh zastavek:

100. km: Ceska Lipa - pojedeme okolo nekolika obchodu
200. km: Decin - hned po prekroceni Labe nekolik obchodu.
270. km: Melnik - pumpa

Mate-li jiny tipy, tak sem s nima.

I tak berte hodne jidla!
Autor: Hulis Datum: 2024-04-12 13:22:34
Počkám na vás na parkovišti nad Polevskem okolo 11h?? To by jste tam mohli cca tak nějak být nebo? Ať vás neminu někde v Boru...
Autor: HonzaB Datum: 2024-04-12 13:05:21
Berte radsi predni/zadni svetlo - je to dlouhy a bude hromada zdrzeni, takze neni jisty, ze to stihneme domu za svetla.
Autor: Sergei Datum: 2024-04-12 11:50:56
Budu v 7.30 v Mirovice/Velen
Autor: Hulis Datum: 2024-04-11 22:20:05
Držte trasu!! Přijel bych vám naproti někam k Novýmu Boru... V sobotu jedu po ose do Ústí, tak bych si někde kolem Polevska nastoupil a sklouzul se s vámi do Děčína, tam bych se odpojil a valil na Ústí...
Autor: Kolíkáč Datum: 2024-04-11 15:33:04
Dubá kolem 10h.? Jeď naproti
Autor: Kapr Datum: 2024-04-11 13:43:23
V kolik Dubá?
Autor: Bobek Datum: 2024-04-10 11:41:21
Tesi me byt clenem klubu maximalni cyklistiky, kde odhalujeme (prozivame) nejen sve, ale prevazne tech druhych, limity na hranici souzneni, porozumneni a slusneho pratelstvi.

I am happy to be one from member of club of maximum cycling, where we uncover (live through) not only own, but the others, limits in the adge of harmony, understanding, and well friendship.
Autor: Bobek Datum: 2024-02-28 23:33:02
Trochu s předstihem, velejízda, veleden, detaily jsou stále tajné, ale další velepsychoromán má náhled:
Rytířov 24 - S láskou k Sasku
Rok 2023
Autor: Kolíkáč Datum: 2023-03-24 22:56:26
Cespicku to je fakt krásný reporticek! Děkujeme....
Autor: Kolíkáč Datum: 2023-03-21 09:50:36
Další nálož bájo fotek od Čespy v galerce, díky moc!
Autor: Orlik Datum: 2023-03-20 19:49:30
Kolíkáči pozorně čtu jaký to byl výlet. Bobek si to užíval, ten má trasu najetou i po nocích. VSide takové stavy znám často, nebo znal. Pokud jezdíš sám tak se ti to nestane.
Autor: Bobek Datum: 2023-03-20 01:07:40
Mám kamaráda který rád jezdil na cyklovýlety po světě. Na fotkách ze světa vypadá jako můj brácha v pyžamu, s plyšovým medvídkem u vánočního stromečku. Velký, v rukou drží statečného méďu, zatímco já tahnu kačera. Můj kamarád se jmenuje Kolíkáč.
Čím víc se blíží jaro, tím dřív Kolíkáč posílá trasy jednotlivých podniků. Trochu zaráží, že Rytířov už nebude jen národní tradicí, a nabývá do mezinárodní formy. Nevěřím těm co řeknou, že se nezastavili nad myšlenkou, kam až maximálně toto trasování může gradovat. Rytířov je Kolíkáčova klasika jelikož v této malé vísce trávil (patrně ještě) pionýrský tábor. Nicméně to bylo v létě, nemysli v polovině března kdy po úbočí skalisek a kopců stéká ledová voda ze zbylého sněhu. Tento ročník však nabídl dovolím si říct impozantní slunečné, relativně vyvážené počasí.

K trase: jak šel čas, a jak se ke všem Vinohradským podnikům sluší a patří, Rytířov se vyvíjel od obce samotné, přes Děčín, ke státní hranici, a tento rok prvně za hranici; ne všedních dnů, ale Českou, přes Bad Schandau. Až během cesty se dozvídám, že v tom má prsty HonzaB. Každopádně abych si přihřál polívčičku a poděkoval kamarádům za to že nemají rádi cyklostezky, prvotní návrh z Ústí a Děčína po cyklostezce podél Labe překreslím po min. rok projeté trase Drážďan Ústí-Petrovice. Hned po naklikání mě potěší že je trasa vzdálenostně úplně stejná, takže ji nikdo neodmítne, přestože je přes malý brdek navíc s krásným výhledem 700m Nakléřov, s výhledem na Rájecké stěny, Děčínský Sněžník a vůbec všude kolem.

Pár dnů před určitě zamrzí malá účast na startovní listině, avšak mile překvapí hojná fyzická nadúčast v Mírovicích. vyrážíme v 10...za zmínku tak stojí Pavel Trachta, Čespa, Turista, Vsid a Tomas z bmc který na kole letos seděl 4x. V balíku od začátku panuje dobrá nálada, tempo je svižné díky větru. Každý jede jako bůh. Za Lito vynecháme Velké Žernoseky a využíváme přírodních podmínek až k Ústí kde je průměr 30+. Samotné stoupání z Ústí a horizont Nakléřov ukazuje rozdíl teplot a výkonosti brzkého jara, a histerčení při malém výkyvu z trasy. Naklikat si do přístroje trasu s bezmála 100 body a jet po modré čárce 270km mi přijde divný asi tak, jako vzít si na suchou silnici ve slunečném počasí zimáka nebo ve 12° zimní hadry a lyžařské rukavice. Proti gustu jak říká Dreamer; a se vší úctou :) Valíme z čáry, opět blbě uhybáme a držkuje se, otočka na Markersbach, rovně na Bahru už zbytek balíku není ochoten akceptovat, tak valím za Turistou který je jako jediný evidentně schopný improvizovat. Za Langenhennersrsdorfem se nám v krátkém pozvolném stoupání naskýtá otevřený výhled na nedaleké Drážďany který zbytek balíku jistě nemá! Schodujeme se, že odtud musel být krásný výhled na bombardování Drážďan v nelehké době (ulice Am Berg). Snášíme se k Labi a ve dvojici pomalu pokračujeme, i po cyklostezce, k hranici na smluvenou pumpu kde se s balíkem po chvilce setkáváme.
Polovina trasy za námi a v balíku je stále dobrá nálada. Dreamer, přestože je to jeho první letošní venkovní vyjížďka, je plný humoru a energie. Lehká nadváha mu evidentně svědčí.
Čespa nás galantně dováží pod Rytířov, kde si vybíjíme poslední kulky. Foto a vycvaknout do Verneřic které už málokdo chce vidět. Ikdyž se řeklo pumpa Hřensko, pak až Mělník, i zde na návsi si neodpustíme malé zastaveníčko. Z návsi až na jeden brdek se nechá jet solidní kaše až do Mělníka. Ale i kaše se někdy přejí a tak se musí trochu natlačit.
V Mělníce dotlačíme Vsida na vlak a užíváme posledního pocitu letošního společného jarního objíždění. Být zde s 240km s pocitem že by sis dal další kilo nejen párků je ani ne sen jako fajn.

Na mém kamarádovi je zvláštní to, že nemá ani tak touhu vyhrávat, jako být ve společnosti. Navíc je zvláštní to, jaké okamžiky mu přináší radost. Ještě víc zvláštní je, že jsou jeho kamarádi schopni snášet takové utrpení, které nejsou téměř schopni sami zvládat.
Rytířov 2023 budiž výstrahou dalším ročníkům!
Autor: VSid Datum: 2023-03-19 23:24:44
Rytířova jsem se trochu bál, pak jsem se nebál, jenže měl jsem se bát. Nekouřím, teď ani nepiju, najeto mám, a stejně mě odpárali... Inu, elita. Abych to zkrátil, bylo to dobré, trasa ztížená pořádným stoupáním navíc, ale za průjezd krásnou krajinou po kvalitních silnicích to stálo. Akorát že 200 stačilo, pak to se mnou šlo z kopce, i když jsme jeli z kopce. Děkuji všem, kteří mě doslova dotlačili do Mělníka. Zpočátku jsem trochu protestoval, připadalo mi blbý nechat se tlačit, ale nakonec to jinak nešlo. Přiznám se, že jsem pak už skoro nevnímal, kdo je kdo, jen jsem tupě zíral před sebe a soustředil se, abych udržel lajnu a nezavadil o kolo před sebou. Posledních 15 kilometrů do Mělníka bylo nekonečných. Opravdu díky, chlapi, tohle pro mě mělo rozměr, který přesahoval pouhou cyklistiku.
 

Témata za poslední 2 měsíce

 
ID Název Akce Přísp. Poslední příspěvek Založil Privátní
509 Rytířov Akce 360 2024-04-14 11:37:20 - Kolíkáč Kolíkáč NE
376 Koloděje Akce 2504 2024-04-13 16:20:42 - Luke Kolíkáč NE
320 Peklo severu Akce 8 2024-04-12 23:00:13 - Vláďa Strejda NE
405 Praha-Doksy Akce 855 2024-04-11 15:29:57 - Kolíkáč Kolíkáč NE
19 Dresy, trička, bidony, samolepky   2859 2024-04-11 12:06:24 - Kolíkáč Soused ANO
623 L´Etape CZ by TdF Akce 31 2024-04-11 07:03:25 - Kapr Kolíkáč NE
384 Trénujeme na jaře Akce 2142 2024-04-09 22:52:17 - Sukes Kolíkáč NE
371 Soustředění na Jižní Moravě Akce 1807 2024-04-08 23:28:21 - Nick Quit NE
457 Sázavák Akce 352 2024-04-07 22:43:49 - Radim Kolíkáč NE
375 Závodíme na jaře   648 2024-03-31 20:42:10 - Kolíkáč Léňa NE
140 Velikonoční jízda Praha-Doksy-Praha Akce 25 2024-03-29 16:41:06 - Čespa Kolíkáč NE
190 ELM - Extraliga Masters   754 2024-03-28 16:12:43 - Javi Kolíkáč NE
634 Toskánsko Akce 17 2024-03-26 10:46:56 - Kolíkáč Bobek NE
604 Kraslický šíp Akce 28 2024-03-25 16:30:40 - Strejda Koník NE
633 SuperGiroDolomiti Akce 4 2024-03-25 08:49:42 - Kolíkáč Kolíkáč NE
379 Hurá na Ještěd Akce 665 2024-03-23 06:43:02 - Kapr Bobek NE
370 Trénujeme v zimě   6563 2024-03-21 10:15:30 - Sukes Strejda NE
20 Zajímavé informace   1583 2024-03-19 12:26:00 - Kapr D!ablo NE
530 Za jazykovými skvosty Akce 134 2024-03-18 09:31:58 - Kolíkáč Kolíkáč NE
46 Kola - servis, nákup ...   2571 2024-03-12 19:56:02 - Vláďa D!ablo ANO
575 Trosky Akce 165 2024-03-09 19:55:11 - Kolíkáč Kolíkáč NE
502 Akce a závody v cizině   180 2024-03-08 09:02:52 - Kolíkáč Canadien NE
556 Ústí nad Labem Akce 283 2024-03-03 18:32:20 - Čespa Kolíkáč NE
43 Kalendář akcí   245 2024-03-01 09:25:57 - Kolíkáč Kolíkáč NE
244 Šlapky v seriálech (UAC, ELM ...)   703 2024-02-29 20:00:05 - Kolíkáč Kolíkáč ANO
403 Sudety Tour Akce 437 2024-02-27 08:42:44 - vt TinkTink NE
612 Lukov Akce 136 2024-02-24 19:34:18 - Sukes Turista NE
107 Pokladna, adresář členů, fotogalerie   1 2024-02-22 16:59:27 - Kolíkáč Kolíkáč ANO
618 Kamenné Mosty Akce 40 2024-02-18 18:09:15 - Orlik Luke NE
616 Nový Bydžov Akce 142 2024-02-18 16:35:03 - Čespa Kolíkáč NE
STRAVA :: Fotogalerie rajce.net :: YouTube :: Facebook :: Webdesign ©2007 by JuraSOFT