Diskuze
Anonymní uživatel :: Přihlásit

Diskuze


Pro vstup do diskuze je potřeba se přihlásit, pro zaslání přihlašovacích údajů si napište zde.
Archiv diskuze: 2004-2006 :: 2004 :: 2003

Příspěvky k tématu: Rytířov  (ID: 509)

Ostatní témata
Autor: Kolíkáč Datum: 2023-03-24 22:56:26
Cespicku to je fakt krásný reporticek! Děkujeme....
Autor: Kolíkáč Datum: 2023-03-21 09:50:36
Další nálož bájo fotek od Čespy v galerce, díky moc!
Autor: Orlik Datum: 2023-03-20 19:49:30
Kolíkáči pozorně čtu jaký to byl výlet. Bobek si to užíval, ten má trasu najetou i po nocích. VSide takové stavy znám často, nebo znal. Pokud jezdíš sám tak se ti to nestane.
Autor: Bobek Datum: 2023-03-20 01:07:40
Mám kamaráda který rád jezdil na cyklovýlety po světě. Na fotkách ze světa vypadá jako můj brácha v pyžamu, s plyšovým medvídkem u vánočního stromečku. Velký, v rukou drží statečného méďu, zatímco já tahnu kačera. Můj kamarád se jmenuje Kolíkáč.
Čím víc se blíží jaro, tím dřív Kolíkáč posílá trasy jednotlivých podniků. Trochu zaráží, že Rytířov už nebude jen národní tradicí, a nabývá do mezinárodní formy. Nevěřím těm co řeknou, že se nezastavili nad myšlenkou, kam až maximálně toto trasování může gradovat. Rytířov je Kolíkáčova klasika jelikož v této malé vísce trávil (patrně ještě) pionýrský tábor. Nicméně to bylo v létě, nemysli v polovině března kdy po úbočí skalisek a kopců stéká ledová voda ze zbylého sněhu. Tento ročník však nabídl dovolím si říct impozantní slunečné, relativně vyvážené počasí.

K trase: jak šel čas, a jak se ke všem Vinohradským podnikům sluší a patří, Rytířov se vyvíjel od obce samotné, přes Děčín, ke státní hranici, a tento rok prvně za hranici; ne všedních dnů, ale Českou, přes Bad Schandau. Až během cesty se dozvídám, že v tom má prsty HonzaB. Každopádně abych si přihřál polívčičku a poděkoval kamarádům za to že nemají rádi cyklostezky, prvotní návrh z Ústí a Děčína po cyklostezce podél Labe překreslím po min. rok projeté trase Drážďan Ústí-Petrovice. Hned po naklikání mě potěší že je trasa vzdálenostně úplně stejná, takže ji nikdo neodmítne, přestože je přes malý brdek navíc s krásným výhledem 700m Nakléřov, s výhledem na Rájecké stěny, Děčínský Sněžník a vůbec všude kolem.

Pár dnů před určitě zamrzí malá účast na startovní listině, avšak mile překvapí hojná fyzická nadúčast v Mírovicích. vyrážíme v 10...za zmínku tak stojí Pavel Trachta, Čespa, Turista, Vsid a Tomas z bmc který na kole letos seděl 4x. V balíku od začátku panuje dobrá nálada, tempo je svižné díky větru. Každý jede jako bůh. Za Lito vynecháme Velké Žernoseky a využíváme přírodních podmínek až k Ústí kde je průměr 30+. Samotné stoupání z Ústí a horizont Nakléřov ukazuje rozdíl teplot a výkonosti brzkého jara, a histerčení při malém výkyvu z trasy. Naklikat si do přístroje trasu s bezmála 100 body a jet po modré čárce 270km mi přijde divný asi tak, jako vzít si na suchou silnici ve slunečném počasí zimáka nebo ve 12° zimní hadry a lyžařské rukavice. Proti gustu jak říká Dreamer; a se vší úctou :) Valíme z čáry, opět blbě uhybáme a držkuje se, otočka na Markersbach, rovně na Bahru už zbytek balíku není ochoten akceptovat, tak valím za Turistou který je jako jediný evidentně schopný improvizovat. Za Langenhennersrsdorfem se nám v krátkém pozvolném stoupání naskýtá otevřený výhled na nedaleké Drážďany který zbytek balíku jistě nemá! Schodujeme se, že odtud musel být krásný výhled na bombardování Drážďan v nelehké době (ulice Am Berg). Snášíme se k Labi a ve dvojici pomalu pokračujeme, i po cyklostezce, k hranici na smluvenou pumpu kde se s balíkem po chvilce setkáváme.
Polovina trasy za námi a v balíku je stále dobrá nálada. Dreamer, přestože je to jeho první letošní venkovní vyjížďka, je plný humoru a energie. Lehká nadváha mu evidentně svědčí.
Čespa nás galantně dováží pod Rytířov, kde si vybíjíme poslední kulky. Foto a vycvaknout do Verneřic které už málokdo chce vidět. Ikdyž se řeklo pumpa Hřensko, pak až Mělník, i zde na návsi si neodpustíme malé zastaveníčko. Z návsi až na jeden brdek se nechá jet solidní kaše až do Mělníka. Ale i kaše se někdy přejí a tak se musí trochu natlačit.
V Mělníce dotlačíme Vsida na vlak a užíváme posledního pocitu letošního společného jarního objíždění. Být zde s 240km s pocitem že by sis dal další kilo nejen párků je ani ne sen jako fajn.

Na mém kamarádovi je zvláštní to, že nemá ani tak touhu vyhrávat, jako být ve společnosti. Navíc je zvláštní to, jaké okamžiky mu přináší radost. Ještě víc zvláštní je, že jsou jeho kamarádi schopni snášet takové utrpení, které nejsou téměř schopni sami zvládat.
Rytířov 2023 budiž výstrahou dalším ročníkům!
Autor: VSid Datum: 2023-03-19 23:24:44
Rytířova jsem se trochu bál, pak jsem se nebál, jenže měl jsem se bát. Nekouřím, teď ani nepiju, najeto mám, a stejně mě odpárali... Inu, elita. Abych to zkrátil, bylo to dobré, trasa ztížená pořádným stoupáním navíc, ale za průjezd krásnou krajinou po kvalitních silnicích to stálo. Akorát že 200 stačilo, pak to se mnou šlo z kopce, i když jsme jeli z kopce. Děkuji všem, kteří mě doslova dotlačili do Mělníka. Zpočátku jsem trochu protestoval, připadalo mi blbý nechat se tlačit, ale nakonec to jinak nešlo. Přiznám se, že jsem pak už skoro nevnímal, kdo je kdo, jen jsem tupě zíral před sebe a soustředil se, abych udržel lajnu a nezavadil o kolo před sebou. Posledních 15 kilometrů do Mělníka bylo nekonečných. Opravdu díky, chlapi, tohle pro mě mělo rozměr, který přesahoval pouhou cyklistiku.
Autor: Kolíkáč Datum: 2023-03-19 20:28:11
Orlíku byl to výlet, měl jsi jet, s Tvojí výkonností by jsi to v pohodě wobjel!
Autor: Orlik Datum: 2023-03-19 16:10:45
Jak jsem si to přečetl tak to nebyl výlet který byl avizovaný ale pořádná dřina. Jo když se sejdou nejlepší z nejlepších tak se to ostatních netýká, protože tempo je vražedné.
Autor: Kolíkáč Datum: 2023-03-19 11:30:29
Myslel jsem si, že cedule Dederonie z minulých let se nedá již nikdy překonat. Ale mýlil jsem se. Tahle parta wobjížděčů chce stále nové a nové cíle. HonzaB chtěl od začátku roku Bad Schandau, Bobek kliknul v týdnu Nakléřov, který známe z Krušnotonu a hned to byl jiný Rytířov než ho známe z minulých let. Počasí klaplo na jedničku, pod zadkem jednice až na našeho mučedníka HonzuB, který si to odkroutil na zimáku. Jak je všechno relativní, když jsme před 14 dny fotili Střekov a já se děsil té dálky domů, tak včera to bylo do Ústí jen na roztočení nohou. A to jsem celé páteční odpoledne polehával, chtělo se mi furt spát, bolela mě hlava a noc vůbec nebyla klidná. Ve dvě ráno při pohledu na budík v propoceném pyžamu jsem už sepisoval omluvenku. A byla by to velká chyba. Přijít o tenhle monument v téhle sehrané partě. Je tu již tradiční děkovačka, ale bez ní a bez vás by to nešlo. Bylo to silničářské San Remo, jízda ve dvojičkách, let v lajně, propocená stoupání, pumpy s kabaretní atmosférou! Děkuji kluci, jste borečci, navždy zapsáno zlatým písmem v naší kronice!
Autor: Čespa Datum: 2023-03-17 21:37:04
Čespa 7:35 pojedu Vám naproti od Líbeznic do Mírovic
Autor: Turista Datum: 2023-03-17 19:58:06
9:00 Terezin - Turista...
Autor: VSid Datum: 2023-03-17 15:23:21
Ano, od hlavní silnice (9) na Sedlec je hnusný asfalt, ale jelikož jsem to nedávno jel i dolů, vím, že se to dá, jsou tam po stranách dlouhé pásy záplaty, auto jen občas. No jo, v pokojíčku si zadek zvykne. Mimochodem, když už nechcete sajrajt, nejeďte z Hovorčovic na Bořanovice - jak je vyznačeno -, ale Rovnou na Líbeznici (a to vás ještě víc zrychlí oproti mně...). Je to cesta přes pole, furt jsou tam nějaké těžké stroje. Předposledně stál napříč traktor a posledně, asi před měsícem a půl, tam něco kutili a bylo to neprůjezdné. Jedu tedy přes Klíčany - 6 km, většina kopec proti větru, počítám 18 minut + přívoz, tedy 7:50-7:55 v Klíčanech. Kdyby to nevyšlo, dám vědět.
Autor: Kolíkáč Datum: 2023-03-17 12:49:50
Legenda znovu ožívá! Povstaňte rytířové, vyleštěte svoje zbraně a pojeďte dobít bájný Rytířov! Kdo se stane letos vítězem bitvy o ceduli? Letošní trasa vzdá hold Krušnotonu a zdoláme na ní jeden z kopců ze Svaté pětice - Nakléřov a nakoukneme do Bad Schandau! Mapy :: Garmin
Sobota 18.03.2023
6:30 - kruhak Jiznak - Kolikac, HonzaB, Dreamer...
6:35 - T krizovatka - ...
7:00 - Brandýs Záložna - Kapr, Bobek ...
7:30 - Mírovice - všichni ...
Bereme jednice. Bude to výlet, tradiční wobjíždění, určitě ne žádný závod. Takže prosíme všechny účastníky zájezdu o rozumné tempo na špici, aby si to všichni užili.
Autor: Kolíkáč Datum: 2023-03-17 12:41:47
VSide, to je jediná změna, co mám info, tak Hovorčovice Sedlec je to totálně rozbité. Trasu teď, držíme přes Bašť, a počkáme na Tebe v Klicanech, kdyby jsi nejel, dej prosím vědět, budu na telefonu.
Autor: Hulis Datum: 2023-03-17 11:25:43
Koukám další trasa na hovno... Škoda, že zítra nemůžu, jel bych vám zas naproti, když mi budete jezdit za barákem... Užijte si další zítřejší fičák, alespoň budete mít sucho a teplo narozdíl od Trosek...
Autor: VSid Datum: 2023-03-17 11:07:22
Kolíkáči, koukám na tu trasu a oproti Bobkově trase, kterou jsem si už nahrál, je tam minimálně tahle odlišnost: Bobkova trasa vede na 33. kilometru přes kruhák nad Klecany a před Sedlcem, pro mě je to zásadní bod, protože jsem na něm plánoval připojit se ke skupině. Jedu od přívozu v Klecánkách, ten jezdí každou půlhodinu (v celou a v půl) a vycházelo to perfektně. Vám to z Mírovic po větru potrvá 13 minut + asi drobné čekání. Já kopec od přívozu vyjedu za 10 minut + asi 5 minut, než přívoz dorazí k břehu. V 7:45 by to mělo cvaknout. Když ale pojedete přes Bořanovice a Líbeznici, jak si to nahrál ty, já bych musel do Klíčan, což mi oproti vám dává ztrátu minimálně 5 minut. Mohli byste jet přes Sedlec? Vám to vychází skoro stejně, mě to trochu přiblíží.
Autor: Kapr Datum: 2023-03-14 13:33:31
7:30 Mírovice je super ...
Autor: Kapr Datum: 2023-03-14 13:32:15
Velké Žernoseky - Libochovany jedu cyklostezkou ...
Autor: VSid Datum: 2023-03-14 13:01:04
Už je to tady, posouvá se start. Hm, 500 m up navíc, to je jen asi 8 km a la Řevničák. Posledně z Ústí se ty cyklostezky nějak řešily. A sjezd poté je po jaké silnici, co pamatuju, bylo to v té oblasti stejnou rychlostí nahoru a pak stejnou, kvůli rozbité silnici, dolů. Postaví mi před barákem někdo hezký Monumentální náhrobek? Ale snad mi cestou domů od Mělníka tentokrát foukne ten předpokládaný východní vítr.
Autor: Bobek Datum: 2023-03-14 12:21:34
Podstatne je to, ze ma byt hezky a je tam cyklostezka. Navic ma byt hezky a na druhe strane je celkem frekventovana silnice. Za Ustim v kopci bez provozu az dolu k Labi. Nahore krasny vyhled a restauracka... Osobne se mi vubec nechce.
Autor: Kolíkáč Datum: 2023-03-14 08:30:09
Počasí vypadá lépe a lépe, jestli se dohodneme na jednicích, tak Bobkova trasa je zajímavější a objevitelská
Rytířov přes kopce - převýšení 3 100m, délka 290km
Rytířov kolem Labe - převýšení 2 600m, délka 290 km
Před rokem trasa přes Romanov - převýšení 3050m, délka 262 km
Dal bych raději sraz Mírovice již v 7:30h.
 

Témata za poslední 2 měsíce

 
ID Název Akce Přísp. Poslední příspěvek Založil Privátní
190 ELM - Extraliga Masters   735 2023-12-03 16:37:22 - Kolíkáč Kolíkáč NE
364 Valná hromada a vyhlášení Šlapky Akce 372 2023-12-02 21:25:11 - Dreamer Kolíkáč ANO
67 Soutěž Šlapka roku   549 2023-12-02 09:33:20 - Kolíkáč Jura ANO
629 Praha-Doksy-organizace Akce 8 2023-12-01 11:31:23 - Kolíkáč Kolíkáč ANO
587 Bez kola to taky jde ...   184 2023-11-28 21:03:56 - Yetti Malina NE
439 Trénujeme na podzim   2801 2023-11-26 14:35:01 - Kolíkáč Kajman NE
19 Dresy, trička, bidony, samolepky   2851 2023-11-22 08:27:18 - Kolíkáč Soused ANO
107 Pokladna, adresář členů, fotogalerie   1 2023-11-06 17:31:46 - Kolíkáč Kolíkáč ANO
365 Vítání Martina na bílém kole Akce 596 2023-11-05 11:13:58 - Sergei Kolíkáč NE
60 Loučení, to je vám těžká věc ...   219 2023-11-03 22:39:44 - Kolíkáč Jiřík ANO
18 Nový člen, host   840 2023-11-03 21:51:47 - vt Kolíkáč NE
633 SuperGiroDolomiti Akce 3 2023-11-02 23:21:32 - Kolíkáč Kolíkáč NE
229 CT Author Cup Akce 174 2023-11-02 22:37:35 - Kolíkáč Gejza NE
74 POSPOS - Po stopách POS Akce 329 2023-10-30 16:50:17 - Strejda Kolíkáč NE
405 Praha-Doksy Akce 854 2023-10-20 12:44:00 - Kolíkáč Kolíkáč NE
545 Hurá v říjnu na Ještěd Akce 359 2023-10-10 20:44:12 - Kapr Kolíkáč NE
STRAVA :: Fotogalerie rajce.net :: YouTube :: Facebook :: Webdesign ©2007 by JuraSOFT