Diskuze
Anonymní uživatel :: Přihlásit

Diskuze


Pro vstup do diskuze je potřeba se přihlásit, pro zaslání přihlašovacích údajů si napište zde.
Archiv diskuze: 2004-2006 :: 2004 :: 2003

Příspěvky k tématu: Trénujeme v zimě  (ID: 370)

Ostatní témata
Autor: Kolíkáč Datum: 2021-01-21 10:20:49
Váhám, zda-li to nenapsat do Závodíme v zimě. Camrda láká do sedla, Luke nás navnadí trasou navrženou podle směru větru. Neumětely. Poklonit se Šemíkovi. Na Zbraslavi zapadá do háku Karl, který nemá blatníky a jeden zoubek na převodníku. Takže těžká střelba řetězu a nadávek Ale nám to nevadí, Camrda určuje tempo, ovívá nás jarní vzduch a teplota, hned se lépe dýchá a chce se jet rychleji a rychleji. Točíme se na špici proti větru a ubíhá to jako voda v Berounce. Stoupání na Liteň trpím jako pes za těma dvěma, kteří si zvesela švitoří. Ty kopce k cyklistice patří a budou čím dál tím více bolet. U památníku koně slupnout tyčku a s větrem do zad mazat na Prahu. Sluneční brýle jsou správným motorem, ať to stihneme do tmy. Díky bejci, mělo to jarní šťávičku!
Autor: Bobek Datum: 2021-01-09 16:43:25
Neděle 9:30 Mstětice: Bobek, Trungy, ...
Trasa: kilo, Městec
Autor: Luke Datum: 2021-01-05 12:34:45
Super report, co dodat?

V Sobotu po Cukráku s respektem, hlavně k zimě. Ale jako příležitost otestovat správné vrstvení ideál. Překvapení, když se na téčku místo Kolíkáče objevil Iceman. Někdo snad i zpanikařil a běžel domů radši pro jednici Nakonec se vše vysvětluje a pak už to znáte: Přesun spící Prahou, ve Mstěticích Kapr, hurá na pumpu, taková blbost a pořád nás to baví... Cestou nazpět trochu proti větru, ale špice s Camrdou zahřejí, někdy až přehřejí. Uteče to ale rychle.

V neděli je pak hnusně, že by mě ani nenapadlo vylézt ven, ale předpověď na pondělí slibuje zlepšení. S touhle vidinou bych rád ven, ale Janovice... Ale oranžové bobulky s dopaminem udělají své. Že to nakonec za oknem v pondělí vypadá stejně jako v neděli, no a co... Míříme přes Říčany a Kostelec na Janovice a podporujeme se v tom, jak je nám skvěle a jak nás to baví. Opravdu bude asi teplo, protože chlad vůbec nevnímám a někde za Kostelcem vzpomínám, že jsem si v Janovicích dal Magnum snad pokaždé. A při tom jak je mi teplo, tak kdy jindy v zimě, když ne dnes. Chvílemi mám pocit, že nám musí foukat do zad, ale funguje to cestou tam i zpět. Místy to vůbec nepoznávám, z mlhy vystupuje jen něco a nebo taky vůbec nic. Při návratu už regulérně prší a najednou se zase mlha ztrácí. Mokré sjezdy opatrně, ale námraza snad nehrozí. Z Talmberka k Sázavě to Kolíkáč rozjíždí na špici jak v Kolodějích, i zimě si to člověk může takhle užívat. I dál nám to pěkně odsýpá a mám z toho pocit, jak když jde člověku práce pěkně od ruky. Na Ondřejově mlha mizí a vypadá to na pěkné zakončení výletu, ale před Říčany už zase pořádně prší. Déšť nás tak vyprovodí až do vany, ale že by to zkazilo dnešní den, to ani náhodou. Paráda to byla, takhle spontánně to má extra příchuť. Díky moc.
Autor: Kolíkáč Datum: 2021-01-04 19:10:13
Sobotní kafe v Poděbradech opepří Iceman se svým heslem: zkusim kam uvisim! Já zase defektem zadku na zimáku v kočárkárně, když zbývá 5 minut do srazu na kruháku. Jo nedá se nic dělat, jednice se protáhne solankou. Rychle dofouknout, zkontrolovat power v řadícím systému a s omluvou přijet na sraz. Camrda pak likviduje časovou sekeru na sraz s Kaprem. Po staré poděbradské to valit na kraj lázeňského města. Silnice, kde znáte každý výmol, kterých tam ale není moc. Mohlo by to připomínat nudu, ale to by jste okolo sebe nesměly mít nadržené týmové kámoše. Hláška střídá hlášku, na mě zbyl Camrda do dvojice a i letňák je vedle něj krátký a ještě dokáže glosovat svého silvestra. Čtyřicátnici se už klepou. Luke vesele klábosí s Kaprem a vzadu to uzavírá legenda zimní přípravy Iceman. Kafčo, moc se z pumpy nechce ven. Ale ohoblovaná trasa čeká a zase to bude bolet. Iceman stále předpisově hákuje bez sebemenšího náznaku problému. Takhle ho známe! Uteklo to jako nic a akorát voní sobotní obědy, když vylézáme z van!

No a dnes skvělej nápad!
Když jsem včera uviděl další kilo u Luka na Zwiftu, tak jsem mu furiantsky psal, že jsem věřil v pondělní Janovice. Ale to jsem nevěřil, že se toho chytne. Prý je dnes teplo. To je pravda, teploměr se vyšplhal ze sobotních -2 na +1. Zimak opraven, blatníky si to dnes užijí do sytosti. Fakt dáme snad ty Janovice, silnice stále mokrá, a do toho nejdříve padá mlha a pak jemný deštík. Ale nám to nevadí, vždyť každý metr asfaltu toho tady vypraví na romány. Luke si lebedí, že to je prý jak na Zwiftu, prý taky nevíš kam jedeš, jen koukáš na toho před sebou. Já jen doplňuji, ať mu ještě manželka namokří ručník, dá chvilku na mrazák a pak ho plácá přes ksicht. Tak takhle je dnes před Janovicemi. Kafe ani nedám, jen suk mi nějak zmrzl a jsem rád za margotku z pumpy. To Luke je jiný kabrňák, ten si dá Magnum zmrzlé na kost! Tak to je tedy pecka, zchladit se ještě zevnitř. Já už cítím špičky u nohou, trochu jsem podcenil přípravu a pytlíky zůstaly doma Tak nás zahřeje jen arbajt do Sázavy. A to je překvapení pro Luka, že v Talmberku je krásná zřícenina, prý si ji nikdy nevšimnul Kolem Sázavy si přejeme cyklostezku do Týnce, jo to by bylo najíždění jak v Polabí. Zatím se drkotáme od Marjány přes výmoly do Chocerad, aby jsme vzdali hold pudingu. Ten dnes chutnal! Ani ikonická ondřejovská pumpa nezůstala stranou zájmu. Hltnout teplého ionťáku z termosek a domotat to domů. Luke, jsem rád, že Tě máme, ty mladej blázne! Sám bych to nedal, díky!
Autor: Jirus Datum: 2021-01-04 17:25:57
Skvělej nápad
Autor: Kolíkáč Datum: 2021-01-04 17:21:21
Kdo nemá 4.1. vice jak 300km, tak to může letos zabalit!
Autor: Barbánek Datum: 2021-01-03 18:40:57
Nádhera z Cukráku
Autor: Kolíkáč Datum: 2021-01-01 17:56:01
Sobota 02.01.2021
8:00 - kruhak Jiznak - Kolikac ...
8:05 - T krizovatka - Luke, Camrda ...
8:50 - Mstetice - Kapr ...
Autor: Kolíkáč Datum: 2021-01-01 14:04:55
Tradice od roku 1941 ani letos neporušena, plácnout si lokty na ten snad lepší rok 2021 a opojně se pak vnořit do červených čísel navzdory letošnímu mrazu v tom nejkrásnějším sportovním seskupení na světě Děkuji věrným orange, že jsme ukázali naše ikonické dresy! Fotky u akce, report bude, slibuji
Rok 2020
Autor: Kolíkáč Datum: 2020-12-31 13:04:07
Patek 01.01.2021 - 8:35h. - Chodovec - Luke, Kolikac...
a kloužeme se Vršovicemi k železničnímu mostu na Smichove, odkud v 9:00h. startuje první kaše v novém roce na Cukrak.
Autor: Lemond Datum: 2020-12-30 17:16:47
Brdy v prosinci potřetí. Tentokrát P-Černolice-Mníšek-Dobříš-Hostomice-Dobřichovice-Choteč-P. 117km, 1414m nastoupáno. Nahoře okolo 2°C.
Autor: Kolíkáč Datum: 2020-12-29 15:10:42
Co dodat? Parádně sepsáno, tenhle předkrm před dalšími zimními chody mně moc chutnal! Jo a vozím nýtovačku, kdyby někdy někdo potřeboval...
Autor: Luke Datum: 2020-12-29 11:05:07
Já se tak těšil. Upravit cirkadiální rytmus na zimní klasiku. Budík před sedmou a v půl osmé se soukat do lycrového stejnokroje. Že to většinové populaci přijde asi dost ujetý, si člověk uvědomí, až když se zoufale snaží sehnat náhradu za rozbitý větrák před trenažér a v obchodě na něj nechápavě zíraj, na co ho jako v prosinci potřebuje. Prý budou až zase v létě. Nechápu, k čemu by mi v létě byl, když se dá v pohodě jezdit venku, ale to už si nechávám pro sebe.
Nicméně v sobotu je všechno jak má být, na Téčku natěšený Camrda a Turista, který nemá nic najeto. Za chvíli je tu i vysmátý Kolíkáč a Oťas tradičně prý uvidí, kam to uvísí... jasně, třeba do Hřenska a zpátky. Tradiční cestou, spící Prahou na sraz do Mstětic. Tempo tradiční, k tomu trochu vítr do zad, takže v Mstěticích jsme s rezervou. Stejně tak Kapr, tak je čas na sdílení dojmů, než dorazí Šuby a můžeme vyrazit. Tedy mohli bychom, kdyby náhlý přísun síly nezpůsobil dezintegraci Kolíkáčova řetězu. Prdnutí tomu teda říkat nebudu . Chvíle pokusů o amputaci Oťasova prstu prokládaná snahou o ruční odnýtování ohlého článku. Nakonec přesun z kopce, s větrem a kamarády v zádech do Čelákovic, kde proběhne blesková oprava pod dohledem pana Šturce, včetně zahlazení stop po nepovedené amputaci.
Pak už konečně do Přerova a vyhnat zimu z oblečení pěknou špicí s Turistou. Když pak člověk po deseti minutách zapadne do háku na chvost skupiny, má pocit, jak když právě naštípal dříví na celý týden a spokojeně spadl do křesla u plápolajícího krbu. Utíká to ale rychle, takže před Sadskou zas nástup na směnu a prý až na pumpu. Mirka nikdo přemlouvat ani nemusí. Naštěstí fouká trochu do zad, a tak to je docela snesitelné a u pumpy jsme co by dup. Navíc vylezlo sluníčko, a tak se z tvrdýho arbajtu stává těžká pohoda. Nahřát se u pumpy a vyrazit proti větru zpět. Bereme to po vedlejší přes Hořátev, špice se zkracují, rychlost klesá a mraků přibývá. Nálada ale zůstává zimně výletní, takže není na co si ztěžovat.
Tradiční Kozovazy na zimu opět delší, strmější, náročnější. Turista to bere zkratkou, já se vyvážím za Camrdou, který náhlý nárůst obtížnosti kopce nepociťuje. Když přišlápne, musím se zvednout, když se zvedne, musel bych asi zamávat křídly. Ale ty jsou sevřeny pod zimní bundou, tak z toho nic nebude. Nahoře počkat na kecající zbytek a vyrazit spokojeně k domovům. Jen ten Turista najednou chybí a po chvíli se ukazuje, že výjimečně asi fakt nejezdil a tak si pro jednou užívá ten zimní balík z druhé strany.
Jsem rád, že se ten zimní spektákl zase rozjíždí a těším se na další představení. Díky!
Autor: Lemond Datum: 2020-12-26 21:26:08
Na Řevničáku i dnes paráda. V Chotči otevřen nový most. Řetěz na tréninkovém kole mám už několik let CN-7900 na druhém zoubku měrky, takže s tím musím něco udělat... Příště tak snad konečně oblíbené brdské zpestření Dobříš - Hostomice.
Autor: Kolíkáč Datum: 2020-12-26 13:26:17
Děkuji! Za tu solidarnost při prdnuti mého řetězu, Subymu za tlačení do Čelákovic, Otasovi za opravu a za rychlospojku, p.Sturcovi za nytovacku. A pak hlavně za to, ze to furt držíme, ta ohoblovana trasa mě dnes zase parádně bavila! Díky že jste!
Autor: Šuby Datum: 2020-12-25 20:47:54
Budu tam taky...
Autor: Vyhup Datum: 2020-12-25 16:19:50
Hele, president...!! Po 3/4 roce
Autor: Kolíkáč Datum: 2020-12-25 15:07:29
Sobota 26.12. pumpa Podebrady
8:00 - kruhak Jiznak - Kolikac ...
8:05 - T krizovatka - Luke, Camrda ...
8:50 - Mstetice - Kapr ...
Autor: Vyhup Datum: 2020-03-18 11:05:30
Trenér staříků :
a teď babo raď !! Jezdit, nejezdit, kolik, jak, kde, s rouškou nebo bez ??!
...a máme vlastně vůbec prezidenta ?
Autor: Kolíkáč Datum: 2020-03-07 11:46:42
Luke, díky za parádní fejetony
Kdyz mi trener napsal ve stredu: Brezen je tu a je potreba uz trochu pritopit.... tak jsem netusil, ze budu topit 3 dny za sebou. Středa na zimácích a pak dva opojné švihy na jednicích. Jen by mi to opojení nesměl kazit Camrda, Mlhoš, Luke, Profesor, Basko, kteří lítají jak protržení a žádný horizont nechtějí přejet v zimním spánku! Howadáááááá!
 

Témata za poslední 2 měsíce

 
ID Název Akce Přísp. Poslední příspěvek Založil Privátní
264 Závodíme v zimě   110 2021-01-22 20:38:43 - Dreamer D!ablo NE
81 Vinohradské Běhny   3895 2021-01-22 20:36:09 - Kolíkáč Kolbaba NE
107 Pokladna, adresář členů, fotogalerie   1 2021-01-22 08:34:42 - Kolíkáč Kolíkáč ANO
370 Trénujeme v zimě Akce 6522 2021-01-21 10:20:49 - Kolíkáč Strejda NE
619 Košice Akce 12 2021-01-21 09:00:05 - Kolíkáč Kolíkáč NE
516 Jičínská cykloliga   138 2021-01-19 20:10:59 - Kapr Kolíkáč NE
19 Dresy, trička, bidony, samolepky   2719 2021-01-18 22:50:52 - Luke Soused ANO
241 Sněženky a Machři a Bruslaři   754 2021-01-18 21:22:14 - Turista Marťas NE
610 Šlap okolo Prah(y) Akce 34 2021-01-18 19:41:24 - Kolíkáč Kolíkáč NE
45 KPO - kilometry   164 2021-01-14 14:28:44 - Léňa Kolíkáč NE
612 Lukov Akce 90 2021-01-11 21:22:06 - Barbánek Turista NE
609 Štětí Akce 27 2021-01-11 10:14:32 - Kolíkáč Pistachio NE
364 Valná hromada a vyhlášení Šlapky Akce 347 2021-01-08 20:14:46 - Kolíkáč Kolíkáč ANO
60 Loučení, to je vám těžká věc ...   151 2021-01-01 21:34:06 - Kolíkáč Jiřík ANO
18 Nový člen, host   782 2021-01-01 13:45:48 - Jirus Kolíkáč NE
437 Závodíme na podzim   212 2020-12-24 12:12:28 - Kolíkáč Strejda NE
587 Bez kola to taky jde ...   181 2020-12-22 22:33:48 - Malina Malina NE
439 Trénujeme na podzim   2730 2020-12-20 13:33:37 - Lemond Kajman NE
97 Veselé Vánoce a nový rok   96 2020-12-16 10:09:16 - Kolíkáč Strejda NE
67 Soutěž Šlapka roku   532 2020-12-10 23:08:44 - VSid Jura ANO
244 Šlapky v seriálech (UAC, ELM ...)   676 2020-12-02 09:20:20 - Kolíkáč Kolíkáč ANO
376 Koloděje Akce 2235 2020-12-01 15:46:23 - Kolíkáč Kolíkáč NE
20 Zajímavé informace   1566 2020-12-01 10:35:50 - Kolíkáč D!ablo NE
483 Anketa Akce 51 2020-11-24 17:28:50 - Kolíkáč Kolíkáč NE
STRAVA :: Fotogalerie rajce.net :: YouTube :: Facebook :: Webdesign ©2007 by JuraSOFT .. ..