Diskuze
Anonymní uživatel :: Přihlásit

Diskuze


Pro vstup do diskuze je potřeba se přihlásit, pro zaslání přihlašovacích údajů si napište zde.
Archiv diskuze: 2004-2006 :: 2004 :: 2003

Příspěvky k tématu: Praha-Doksy  (ID: 405)

Ostatní témata
Autor: Čespa Datum: 2024-06-16 22:51:25
Na Řepín musíš poprosil kolegy na rovince zaa odbočkou z hlavní, jestli by tě nepustili z leva, pak než se to zlomí do sjezdu jít na čelo a držet.....
Autor: Kolíkáč Datum: 2024-06-16 20:59:47
To je nás více...
Autor: Luke Datum: 2024-06-16 18:52:49
Ach jo, ten Řepín tam jedu jak spráskanej pes
Autor: Kolíkáč Datum: 2024-06-16 12:49:15
Video je na světě, díky především Hraboshovi za bezva záběry!
Autor: Radim Datum: 2024-06-03 10:18:45
Jen to zkouším, ale při přípravě na závod u hřiště za sokolovnou, konkrétně při vykonávaní malé potřeby do trávy směrem ke kolejím, se mi ještě před závodem podařilo ztratit své startovní číslo UAC 327. Po závodě jsem v uvedeném místě našel jen papírovou obálku v trávě, ve které to číslo původně bylo, ale už bez čísla. Jelikož mi to moc nedává smysl (aby obálka zůstala a číslo z ní zmizelo), tak se ptám, zda to číslo někdo náhodou nevzal třeba k sobě? Díky za případné info.
Autor: Kolíkáč Datum: 2024-06-01 13:09:17
Vyzobány dojmy ze Stravy, těšíme se na reporty! Klidně posílejte i na email kolikac@vinohradskeslapky.com, rádi zveřejníme i rozsáhlejší literární díla .

Václav Nežerka
2/3 na samotku

Vít Novák
Do poslední minuty jsem řešil prezentaci a bez rozjetí šel na start. Začlo se hodně zostra. Každý brdek se letěl a korunoval to Řepín, po kterém nás zbylo jen 12. Po předchozím dešti byly místy mokré silnice. Zásadní moment byl rozbitý sjezd do Kokořínského údolí, kde ujel Vašek Nežerka a kousek za ním Tomáš Gdula. Skupina poté lehce zpomalila a vlastně až do cíle se už tak ostře nezávodilo. I přesto jsem tam vlál jak hadr na holi. V Romanově mi to trochu cuklo a kdyby borci přes horizont nezpomalili, tak už jsem je neměl. Normálně jsem střídal, ale na nějaké nástupy a tvoření závodu jsem neměl. Kilák před cílem mi to poněkolikáté málem ujelo a se štěstím se to spojilo. Spurtovat se pak začalo hodně pozdě. Možná jsem tam v úplném závěru mohl vyšpekulovat lepší umístění, ale i tak jsem skočil pár silnějších kluků.

Lukáš Gdula
Nejtragičtější spurter ever - that´s me.🤦‍♂️🤦‍♂️ Ze skupiny o 2.-11.místo poslední flek. Výsledek bída, s výkonem ale celkem spokojenost. Od minulých závodů zase trochu zlepšení. První kopec za nudli, ale v druhé půlce závodu jsem se rozjel. Sjezdy na mokru jsem po dvou pádech minulý týden jel jak pos*anej. Navíc závod se skvělou partou! Tak se mi to líbí.

Jaroslav Rendl
V Řepíně ujelo 7 lidí. My v sedmi za nimi cca 100-200m až pod Romanov. Tam nám frnkli nadobro. Pod Romanovem docela KO ze stíhací jízdy (290W po hodině - 39,7 AVS). Pak se skupinou až do cíle.

Martin Šrajer
Hezky zavod, nakonec fajn počasí, Mira Horváth a Filip Šlachrt byli ve spurtu lepší.

Petr Sla
Vlakem na start (to byl zazitek😁), zavod super, skoda ty prvni skupinky, jela furt kousek pred nama

Jan Holovej
Dnes to nebyl muj den, vůbec to nejelo, faktorů bylo víc, ale každopádně aspoň parádní trénink.

Jan Jonášek
Strašné kule od startu. Romanov utrpení, ale přejel jsem ho, abych totálně chcipnul na kostkách ze Mšena. Pak ATT samotka s Honzou, aby nás ke konci z toho utrpení vysvobodila skupina. Nakonec zaspaný cíl, který jsem nevěděl kde je. A pa už bylo pozdě sputrovat.

Jiří Honzátko
Chvilku s hlavním balíkem a od Nebužel v cca 8-členné skupince střídající se až do cíle. Pěkná jízda.

Radim Skála
... legendarni Doksy, pocasi vachrlaty, sice prset nastesti prestalo jeste pred startem, ale trat pak byla takova docela zradna, chvili sucho, v lesich mokro, celou dobu ve skupine s Hankou Dolezalovou (nejlepsi zena) a Pepou Kralem (nejlepsi M70), par kritickych situaci jsem ustal, na Romanove se nejak udrzel a uz to vypadalo na celkem slusny cas v cili, jenze pak 5 km pred cilem hromadny pad a prave s Pepou Kralem a jeste Pavlem Liskou jsme tam skoncili na jedne hromade. Na kole urazena karbonova sedlovka, vzadu to neradilo (ted uz to aspon radi), ale dojel jsem na stojaka, proste na stojaaaka! A zitra misto ranni cesty zpet na kole shanet nekde poniceny material, ach jo! Jini ale dopadli jeste hur, Pepa K. urazenej saltr, Zabovi koukaj z pak tisteny spoje, Premek K. skoncil po padu dokonce v nemocnici, no byl to nejak celkem divnej den!

Jan Kolaja
Odpárán v prvním brdku, z poslední skupiny jsem zastavil 14km před cílem s totální křečí. Do cíle jsem ale musel pro batoh.

Tomáš Zajíc
1.závod na silnici. Hlavní cíl nepoložit to, vyšel. Další z cílů bylo dát to v průměru za 32, nevyšel, ale posbíral jsem spoustu zkušeností. Trochu jsem přepálil začátek a hodně jsem ztrácel ve sjezdech. Bohužel jsem jel posledních cca 20km sám...

Matěj Klapka
Až na spadly řetěz docela povedený závod 1. místo v juniorech

Martin Cermak
Zábava, která bolí - Doksy Nakonec sluníčko

Jan ‎Knapek
Praha - Doksy race a pak nerace déšť odešel ale nohy nepřišly...I tak top
Autor: Kolíkáč Datum: 2024-06-01 11:37:08
Sepsáno poděkování. Moc si vážíme těch, co se přičinili o úspěšné zvládnutí tohoto ročníku. Děkujeme!
Autor: Kolíkáč Datum: 2024-06-01 11:01:33
Vrchařská prémie Kola Derfl (2.balík Řepín) - Rydval Michal CK Vinohradské Šlapky
Horská prémie Pivovaru Svijany (1.balík Romanov) - Nežerka Václav LAWI STARS - GIANT
1.místo 1.balíku - Nežerka Václav LAWI STARS – GIANT čas 01:24:09
1.místo 2.balíku - Šlajchrt Filip KC KOLOKRÁM čas 01:28:51
42.místo (nebo poslední) 1.balíku - Brož Ondřej
42.místo 2.balíku - Kopecký Petr STARK CYCLING TEAM
Nejhmotnější cyklista - Videman Martin hmotnost 103,4 kg
Nejdéle se kochající cyklista - Kokta Michal CKKV PRAHA čas 03:31:59
Nejstarší účastník - Krajčík Josef 1950 DEXTER CYCLING
Autor: Kolíkáč Datum: 2024-05-31 14:05:22
Děkujeme všem obětavým organizátorům, svým rodinám, že nás stále podporují. Moc jsme si to užili a těšíme se na příští rok. Dycky Doksy! Kapr + Kolíkáč
Autor: Vláďa Datum: 2024-05-30 10:44:47
Organizačně ať všechno klapne na jedničku. A závoďáci aťpoberou co nejvíc beden. Budu držet palce!
Autor: Kolíkáč Datum: 2024-05-29 21:43:46
Doksy, závod na který jsem narazil již při prvním shlédnutí webu CKKV, někdy v roce 2002. Pročetl jsme odshora dolů a odspoda nahoru všechny reportáže. Ale stále nějak nebyla odvaha se vydat na tento tradiční závod. Před rokem už jsem byl hodně nalomen, ale z časových důvodů to nevyšlo, takže až letos mě přivítal na svém startu 23. ročník. A že budu mít okolo sebe tak oranžovo, to jsem opravdu nečekal.
Již ve středu ladíme se Šemíkem tu správnou formu pod kaštany v Riegerových sadech. Taktika je jasná, oranžovému balíku se nedá odolat a tak chceme jet pod Romanov a tam si to rozdat kdo z koho. foto

Jako by to bylo před pár lety... tu panenskou vůni tachovského křoví ale cítím dodnes... zítra ji chci cítit zase! Ať všem voní co nejlépe!!! Držím pěsti orange bojovníkům s číslem na zádech a děkuji všem, co se podíleli na přípravě a těm co budou zítra kolem trati!
Autor: Kolíkáč Datum: 2024-05-29 12:15:56
Srdečně zveme všechny milovníky silniční cyklistiky na 42. ročník legendárního jarního klání Praha-Doksy, které se uskuteční ve čtvrtek 30.05.2024. Startovní listina slibuje líté souboje na všech výkonnostních úrovních, mezi velkými jmény nechybí vítězové předešlých ročníků, ani aktuální vítěz letošních Sudet! Stále je možno se přihlásit na místě, více informací zde. Těšíme se i na Tebe!
Prezentace a registrace nových závoďáků ve čtvrtek 30.05. ve Všetatech v sokolovně https://mapy.cz/s/pahokebopa od 14:30 do 15:30h.
Start v 16:00h. pro I. balík a v 16:10h. pro II. balík ve Všetatech v ulici Smetanova u památníku Jana Palacha https://mapy.cz/s/jupomojomo
POZOR změna trasy z důvodu uzavírky železničního přejezdu v obci Lhotka, v obci Nebužely jedeme rovně přímo do Kokořínského údolí:
Mapy: https://mapy.cz/s/jenupudahe
Garmin: https://connect.garmin.com/modern/course/262893151
Strava: https://www.strava.com/routes/3217097139847575490
Výsledky online https://doksy.vinohradskeslapky.com/vysledky.php
Vyhlášení na terase Bílý Kámen v Doksech od 19:30h. https://mapy.cz/s/cagojepero
Autor: Kolíkáč Datum: 2024-05-28 09:47:23
Legendární jarní klasika Doksy slaví 42 let! Minulý rok jsme převzali od CKKV pořadatelství. Nebylo to jednoduché, ale snad je všechno připraveno a naplánováno. Držme si palce, ať to dobře dopadne a moc děkujeme obětavým pomocníkům z řad Šlapek a CKKV.
Jeden z velkých monumentu sezony se neodvratně blíží, registrujte se předem, usnadníte tím průběh prezentace.
I.balik: Luke, Nemi ...
II.balik: Čespa, Kapr, Kolíkáč, Žába ...

V Doksech spi, chatičky Bílý Kámen: Kolikac, Kapr ...

Info pro prespani v Doksech: Spacak potreba neni v chatickach je deka s povlecenim, tzn. s sebou batuzek s minimem veci - pantofle, kratasy, tricko a mikina (zavisi na pocasi). Pri ceste tam dame do auta a pak nazpet na zada...

Jiz 42. rocnik teto klasiky, nevahejte, pojedte, vzdyt ...

Tolik milované, tolik proklínané Doksy. Pokaždý se těšim, pokaždý jsem nervózní. Letošní počasí ale převažovalo jazýčky vah na stranu nervozity až k nechuti se zúčastnit.Těsně před startem přestává pršet, teplotka příjemná a sem tam vykoukne sluníčko jako kdyby říkalo: po tom všem si tu? tak si to užij! :) A já poslech!

V Praze se asi nenajde moc hobby cyklistů, kteří by neznali závod Praha - Doksy. Slyšel jsem o něm už před lety a to jsem na kole jezdil jen jako turista. Tradice tohoto závodu je fakt úžasná a teď můžu konečně říct že jsem ho jel taky. No byla to síla, už když jsem čekal na Žižkově na Šlapky projížděli kolem mě další cyklisti. Po dvojících i jednotlivě, ale všichni si to valili tím správným směrem.

Sledování komunikace přes ICQ a našeho webu ale u mě způsobilo nezvladatelný třes rukou a nohou.Sednout na kolo se tedy ukázalo být nezbytností a tak jsem se rozhodl alespoň vyprovodit Šlapky na start.Tam už jsem plně podlehl svodům cyklistiky, zaplatil startovné a vyrazil směr Doksy,moc nevěda co to se mnou provede.

O tomto závodu jsem slyšela samé superlativy, je to prý naprostá kultovka v amatérských závodech. Jezdí se prý vždy poslední květnový čtvrtek, což znamená drobnou komplikaci, vzhledem k tomu, že je to pracovní den. Ale v práci jsem si to zařídila, takovýhle závod si přeci nemůžu nechat ujít.

Doksy to je závod o kterém jsem slyšel ještě v dobách, kdy jsem ještě hrál fotbal a to, že se budu někdy věnovat cyklistice jsem nečetl ani v Andersonovkách, proto účast na tomto závodě beru jako povinnost, možná bych jej také přirovnal k povinnostem typu, zasaď strom, postav dům a zploď syna. První tři povinnosti již mám v kolonce splněno, nezbývá tedy nic jiného než každý rok plnit také povinnost účastnit se této klasiky amatérské cyklistiky.

Tak velký Den D jako Doksy je za námi. Svátek amatérské cyklistiky. Bylo to úžasný, sice příjde krize v tom závodě na který jsem se od prvního setkání s Pražskou cyklistikou těšil. To nic ale nemění na tom že to byla parádní podívaná, závod... Při příjezdu na start mě skoro omračuje dav cyklistů, a hlavně dav oranžových! Fakt paráda, ať se člověk na tom parkovišti u teplárny otočil kamkoliv měl vždycky na obzoru VŠ, tomu se říká tým a reklama:)

Manifestační jízda za doprovodným autem proběhla nad očekávání dobře, na špici Kapr ve žlutém dresu jako průběžný leader, postupně okolo sebe má svoje domestiky, Diablo, Gejza a já mu děláme závětří těsně za zaváděcím vozem. Neskutečný pocit, 4 Šlapky táhnou II.balík vstříc 30. Doksům!

Doksy, magické slovo, nevím proč, ale ten závod mi připomíná studentská léta, když jsme se sebrali na víkend a vyrazili do lůna přírody . Tady taky, člověk s batůžkem vyrazí ve čtvrtek z domova a vrací se v pátek kolem oběda plný nezapomenutelných dojmů. Každý rok si říkám, bylo to nepřekonatelné, ale pokaždé mě Doksy nadchnou něčím novým a nejinak tomu bylo i letos.

Překrásná krajina Kokořínským údolím a okolí Doks s Bezdězským monumentem mne potěšily v největší míře. Pivečko v Tachově hasilo, co se dalo a těch zdatných Šlapek okolo mne...., Výborná akcička a vzpomínka.

Tachovský Hostinec u Slunečních hodin hostí vybranou společnost bláznů na lehkých strojích, kteří zdolali 28.ročník Praha-Doksy. I oranžový hlouček není nic své pověsti dlužen, to jsou chvíle, které z Doks dělají něco více než jen obyčejný závod. A pak vzhůru do kempu, příjemně prokecaný večer, bez větších iontových orgií, abychom si trojboj dobojovali až do cíle v pátek dopoledne.

Na samotku jedu do kempu, v Doksech chvíli bloudím, ale za chvíli jsem v restauraci. Před vyhlášením si znovu oblékám půjčený, špinavý, promočený, oranžový dres, ale bronzový stupínek krásně hřeje.

Co na tom, že většinu konkurence jsem porazil již tím, že jsem si stoupl na start, na to se historie ptát nebude, již navždy bude zapsáno v kronice Doks, 31.ročník v kategorii Veteráni vyhrála Vinohradská Šlapka!!

Atak zezadu ale nepřichází, poslední točka a nakloněná rovina k prémii, až teď slyším zezadu Čespu: "Jsme odjetí, mají na nás díru!" Čespu? Ty wado, všechny jsem tady čekal, ale že tu bude Čespa, to tedy ne! Klobouk dolů, kam se dostal za pár měsíců! Dostávám odvahu se poprvé taky otočit a naskytne se mi božský pohled, fakt tam nejsou vidět! 3 Šlapky v úniku a s nimi ještě lišák Vláďa Paudera. Je to sen? Kolíkáči, probuď se! Teď nebo nikdy, narvat tam velkou, prémii chci pro sebe, a hurá do sjezdu, kostky rozhodnou. Řveme po sobě jako smyslů zbavení, kostky drtí na špici Kapr, za ním se gumuji s Vláďou a za sebou slyším Čespu. Kostky zdolány, tam, kde se před 2 roky zrodil únik Klímiče, Vládi a Kapra, tam se dnes žene vstříc pódiovým Doksům trio orange +1. To snad není možný, tři z jednoho týmu v úniku, to je z říše fantazie! Dole to byl Ráj a nahoře oranžové peklo!

Ráno cesta ubíhala ve výtečné náladě krásnou krajinou Kokořínska. Ranní paprsky lehtaly naše smysly a my se vezli zlehka směrem do ruchu našich všedních záležitostí. Krásná cyklistická meditace. Nádherná záležitost tyhlety Dogzy

Koncem roku jsem nabyl dojmu, že máme v bytě všechny zrcadla vypouklá. Není brzo být proplešlý padesátník s břichem ? Na nastřelení vlasů nemám chechtáky, tak holt aspoň to břicho, s tím bych snad mohl něco udělat. Nežrat ? Přestat chlastat ? A svěsit silničku ? Dobře. A tak, prvního lednového dne 2018, vyrážím na Cukrák. Zážitek nečekaně parádní a já chci další. V rychlém sledu následjí všechny ty Peruce a Ústí a já jen nevěřícně zírám jak kilometry naskakují. Moravské soustředění vše krásně vygradovalo, jak koruna v Paso Doble. Zhubnul jsem na neskutečných 69 kilo, to jsem nikdy neměl, kopce jsem jezdil o 1 pastorek težší než kdy jindy. Sebevědomí rostlo a já začal snít co dál. Mamuta mi hlava rozmluvila a musím říci že to bylo veliké stěstí. Doksy jsem si odříct nedovedl.

A nějaké fotky:
na startu rok 2005 :: týmový duch 2006 :: cíl Anděl a Strejda 2006 :: noc 2006 :: Tachovská náves 2007 :: pódium Andy 2007 :: pódium Vyhup 2007 :: ranní držková polívka 2007 :: fandící Vyhup na Romanově 2008 :: Hostinec u Slunečních hodin 2010 :: na startu rok 2011 :: na podium rok 2012 :: video rok 2013 :: pódium 2014 :: Tablo 2015 :: Vítěz 2015 :: Ráno 2016 :: Před startem 2018 :: 20 Šlapek na startu 2019


Videa Youtube kanál :: Historie od CKKV

Držme palce, ať se rozroste tato statistika:
2023 - 3.místo - Kájina
2021 - 1.místo - Luke
2021 - 1.místo - Kolíkáč
2021 - 1.místo - Oťas
2021 - 2.místo - Kapr
2021 - 2.místo - Profesor
2021 - 3.místo - Igor
2020 - 1.místo - Bobek
2020 - 2.místo - Turista
2020 - 3.místo - Luke
2020 - 1.místo - Kapr
2020 - 1.místo - Oťas
2016 - 2.místo - Pepíno
2016 - 2.místo - Kapr
2016 - 2.místo - Čespa
2015 - 1.místo - Kapr
2015 - 1.místo - Čespa
2015 - 2.místo - Jenča
2014 - 3.místo - Ivča
2014 - 3.místo - Čespa
2014 - 2.místo - Kapr
2014 - 1.místo - Kolíkáč
2013 - 1.místo - Kolíkáč
2013 - 2.místo - Ivča
2012 - 2.místo - Malina
2012 - 2.místo - Kapr
2009 - 3. místo - Kapr
2007 - 2. místo - Andy
2007 - 2. místo - Vyhup
2006 - 3. místo - Anděl

Už se zase cítím v nohách tu čečelickou vracečku a nebo přejezd v Byšicích a brdek na hlavní, kde určo bude foukat proti a Řepín, kde to po úvodním esíčku ještě nekončí, a pak uklidňující sjezd do údolí a Romanov už se nezadržitelně blíží, cucnout gelu a jde se na to, bude to zase bolet, ale stojí to za to, možná se Vám nahoře zjeví cyklistické nebe, mšenské kostky vám to vyženou ze svalů a teď jen vydržet až do cíle, tady se nesmí skupina opustit, to nekonečné čekání až přijde rozbitý sešup dolů a pak levá, ještě vydržet, do toho magnetu do cílového křoví je ještě daleko, teprve až se zahne mírně doprava už se můžou vymáčknout veškeré zbytky sil a prolítnout cílovou čárou s rukou zatnutou v pěst a skutálet se do kempu, kde už je slyšet řinčení skla na vyhlášené terase. Čas se zastavil, když šlapu, tak žiju, jo Doksy jsou tady!! Naleštěte svoje koně a užijte si ty "svoje Doksy"!!
A zkuste přespat, Doksy bez přespání jsou jen tak napůl ...
Autor: Kolíkáč Datum: 2024-05-27 11:41:26
Kde jste Šlapky? Doražte, Doksyyyy!
Autor: Kolíkáč Datum: 2024-05-02 21:01:00
Tradiční Plakát 2024 nesmí chybět! Děkujeme Michalovi Koktovi a Sousedovi!
Autor: Kolíkáč Datum: 2024-04-28 21:31:40
Autor: Kolíkáč Datum: 2024-04-11 15:29:57
Spuštěna registrace. Těšíme se i na Tebe!
Rok 2023
Autor: Kolíkáč Datum: 2023-10-20 12:44:00
Zavzpomínejte na poslední květnový čtvrtek 2023, prohlédněte si průběh závodu z auta, Mladoboleslavská, Řepín, horská prémie na Romanově, Nosálov, Žďár, Ždírec a cíl Tachov...
Autor: Kolíkáč Datum: 2023-05-30 15:42:09
Vyzobány ohlasy z netu:

Jarda Rendl:
Obnovená skvělá klasika Praha - Doksy. Na startu stovka borců. V Řepíně byla vrchařská prémie, asi 200m před páskou na prvním fleku, tak jsem to zkusil a vyšlo to.😁 V Romanovském kopci přislo dělení balíku. V půlce kopce ujel sólově Míra Horváth, nahoře na kopci v první skupině o 10. lidech. Takhle jsme valili až do cíle. Jenže asi 50m před páskou nás dojela 14.členná skupina. Škoda, mohlo to být 4. místo. Těsně na pásce mi převálcoval Svoboďák a Míra Hraběta. Po Varech opět další skvělý závod. 👍 Poklona pořadatelům.👍

Jakub Svoboda:
Jak přežít ve zdraví legendární závod Praha-Doksy? Netuším sám…? Vždy se zde dokonale zlikviduju na kole … Sotva jsem na tu "bednu" vylezl.

TFD:
Praha-Doksy je tradiční amatérská klasika a je skvělé, že tradice pokračuje. Pyšní se jedním paradoxem. Její trasa sice vede Rájem, ale právě tam paradoxně začíná pravé peklo na obávaném kopci Romanově. Ani letošek nebyl výjimkou a k hlavnímu rozlousknutí balíku došlo tam. Vepředu zůstal @tomasgdula s přesilovkou Néži a Toma Kotrlíka. Strčit nohy do štěpkovače se v takové situaci jeví jako příjemná kratochvíle. Néža přesilovku přetavil ve zlato a gratulujeme! Tomáš stříbrný a v Áčku vyhrál. Celé představení ještě okořenil Viktor bronzem v Béčku. I Lukáš a Radkem dojeli na předních pozicích. Sláva všem!

Koník:
41.ročník Praha - Doksy ve čtvrtek dne 25.5.23 (start 16.10 Všetaty; cíl Tachov; vyhodnocení - Doksy). Krásný slunný den. Chci poděkovat zaváděcím autům České policie - vedly nás SKVĚLE. A všem protijedoucím autům za SKVĚLÉ reakce a přizpůsobení jízdy. Moc mne ta jejich reakce potěšila. Hodně se to zlepšilo. A VELIKÉ PODĚKOVÁNÍ KOLÍKÁČI A KAPROVI (a jeho paní a dceři) za vynikající organizaci a znovu zorganizování závodu Praha - Doksy. Věřím, že i v dalších letech poslední čtvrtek v květnu.

Kájina
🚴🏼‍♀️Praha-Doksy, 1. závod za Vinohradské Šlapky🧡Divně mi bylo celý týden, nespavost, únava, stres… obavy jestli dojedu v limitu… ale od chvíle co jsem si přečetla, že se jedná o legendární jarní klání cyklistů amatérů i samouků, tak mi došlo, že je to závod přesně pro mě “samouka”… a bylo🧡 na startu 140 závodníků, z toho 4 ženy a 100 startovalo ve druhém balíku… myslela jsem, že pojedu sama, že mi všichni ujedou, ale nakonec skoro celou dobu za a s Oťasem a spol. Krásná trasa, atmosféra, ceny:🥉 za ženy, Svijany🍻, 📚 z Paseky a 🧸, ten mi udělal největší radost🧡 … děkuji CK Vinohradské Šlapky za úžasnou organizaci, podporu, zázemí a zábavu! Díkes Filip Mikeš za odvoz n závod a ze závodu a pooodporu! Nejvíc díky Barbánek Luboš Rezek za zapůjčení dresíku, netušila jsem, že mi tolik oranžová sekne a sedne (i tvá velikost) a díky, že jsi mi tolik naslouchal…

Jaroslav Jurča
První závod na silničním kole. Na start jsem nastoupil s houserem. Start. Jel jsem v balíku, který měl pod kontrolou Vašek, táhl neuvěřitelně, dojel několik skupinek, které spolkl náš balik. Když už se blížila moje chvíle včele baliku, slyším křik za mnou, upadl ti tachometr. Kouknu a můj garmin nikde. Zastavit a otočit se v balíku byla nová zkušenost. Jízda v protisměru, hledání garmina. Následovalo spojení sil s Jirkou, dojetí pár cyklistů, dojet pod Rajcak a tam únik s Jirkou a udržet pozici až do cíle.

Vladimír Pöschl
Na Romanově neudržet první skupinu,ale zpátky do ní vletět v cílovém křoví. Pěkný to bylo. Trochu se spravit po zpackanejch Varech. 19/99 celk., 11/43 kat.


Olda Novotny
Praha - Doksy #velkyspatny 🤦No nebyl to vůbec dobrej nápad, od startu takový více či méně utrpení, v kopci na Romanov po minutě 450-500w+ taková kotva, že by mě předjela bába s roštím.. do cíle sám daleko za všema, jen se svojí nemohoucností 🙈

Miroslav Hraběta
Doksy za tři 🥉.. a vlastní chybou v závěru 🤩😛😅
A Džuzby obhajoba O nejtěžšího závodníka se povedla 👏 na váze slušných 104kg .

Vojtech Stransky
Mám to sice kousek od baráku, ale jel jsem to poprvé. Co napsat - klasicky jsem vycouval v kopci. Zadne tempo, ale konstantní silnicarska cukatůra. Vsazení na 450-500W na 6min nemam.. Potřeboval bych rovinu, jet tempo nebo nějakou vsuvku s mapou a kontrolama .. to by mi sedlo 🤓 Dojezd ve skupině o 3-11.místo, závěr jsem pozicne nezvládl zrovna ideálně a vyrazil pozdě. Překvapivě nepřišel ani u dlouhého spurtu křeček. Poradatelsky mi to přišlo super zvládnutý👌

Vít Novák
Závod jsme čipovali, tak jsem původně myslel, že nepojedu, ale nedělní Vary mě namlsaly, tak jsem si to zařídil abych mohl. Krátce po startu jsme odskočili s Pavlem a pár minut se větrali, než nás zastavil autobus. Do dalšího brdku odskočil Tom Kotrlík. Za horizontem jsem ho dolepil, ale taky z toho nakonec nic nebylo. Občasné pokusy ostatních taky k ničemu nevedly. Hodně tomu nefandil protivítr. Pod Romanov nás tedy přijela hromada. Nájezd do něj byl šíleně rychlý. Pustil jsem tak 15 lidí před sebe a jel si své. Postupně jsem míjel borce, co šli přes závit a na horizontu se doskočil do 4-členné skupiny. Snažil jsem se diktovat tempo, aby nás nedoskočila skupina za námi. Přesto se k nám 2 dolepili. Z předu se k nám propadl Jarda Hradecký, takže nás jelo 8 a před námi zbývali 3. Cítil jsem se dobře. Občas jsem tak trochu ozkoušel, jestli by nešlo poodjet, jenže všichni drželi. Skupina ale pěkně spolupracovala, tak jsem to nechtěl úplně rozbíjet-co kdybychom ještě někoho zepředu sjeli. Nějakých 1200 metrů před cílem po sjezdu jsem za to hodně vzal. Našel se tam ale borec, co ke mě skupinu dotáhl. Možná jsem mohl jít úplně nadoraz vabank. Třeba by rupnul. Když ale byly blízko, tak jsem se zas zařadil a čekal na spurta. Ten na mé poměry nedopadl úplně zle. 3/8, takže celkově 6. flek. V cíli ještě bylo dost práce s řešením četných videodojezdů, ale vše jsme snad nějak vyřešili. Krásný závod. Jsem rád, že jsem nakonec jel a moc díky Kolíkáčovi a Kaprovi, za vzkříšení téhle legendy!


Jan Řezníček
Pohodový závod: do 40km v první skupině , pak sem nestačil a 22 km sólo proti větru až do cíle což mne stalo moře času ,ale asi ok no....loni bych to zajel hůř. Na watty dobre....je škoda ,že sem prostě moc těžký a nedokážu držet krok s těmi lehčími 🤨

David Maceška
11/140 mnohem lepsi pocit, nez historicky rocniky. S kamaradskym tymem dobra sypacka dik

Lukáš Krob
Premiéra, ale elita byla o kousek dál, Romanov mi málem zlomil nohy 😁 pak uz průlet do cíle 🤠

Pavel Zháňal
Praha - Doksy, vzkříšený závod. Slabota. Asi mi párty jako trénink před závodem úplně nesvědčí 🤷🏻‍♂️ + cesta na start z práce a úprk domů, abych to stihnul za světla. Počasí parádní 🌞🌞
Autor: Kolíkáč Datum: 2023-05-30 10:06:16
Poděkování organizačnímu týmu zde.
 

Témata za poslední 2 měsíce

 
ID Název Akce Přísp. Poslední příspěvek Založil Privátní
424 UAC - Kolem Posázaví Akce ? 2024-07-25 14:45:40 Kolíkáč NE
376 Koloděje Akce ? 2024-07-24 09:09:07 Kolíkáč NE
214 Železný dědek Akce ? 2024-07-23 15:22:54 Kuře NE
422 Trénujeme v létě Akce ? 2024-07-21 09:16:40 Kolíkáč NE
611 Bikepacking   ? 2024-07-19 19:52:08 Turista NE
571 Krajem Mirka Zbuzka Akce ? 2024-07-18 21:45:00 Kolíkáč NE
623 L´Etape CZ by TdF Akce ? 2024-07-16 12:40:01 Kolíkáč NE
19 Dresy, trička, bidony, samolepky   ? 2024-07-15 08:30:49 Soused ANO
190 ELM - Extraliga Masters   ? 2024-07-14 20:24:06 Kolíkáč NE
187 UAC - Giro de Zavadilka Akce ? 2024-07-08 12:59:47 Doktor NE
502 Akce a závody v cizině   ? 2024-07-08 12:18:07 Canadien NE
421 Závodíme v létě   ? 2024-07-07 10:09:47 Léňa NE
447 Krušnoton Akce ? 2024-07-04 09:46:26 Kolíkáč NE
244 Šlapky v seriálech (UAC, ELM ...)   ? 2024-07-04 08:16:57 Kolíkáč ANO
516 Jičínská cykloliga   ? 2024-07-03 09:49:47 Kolíkáč NE
317 Beskyd Tour Akce ? 2024-07-02 08:35:43 Kolíkáč NE
579 UAC - Litvínov-Lesná Akce ? 2024-07-01 21:31:38 Kolíkáč NE
402 Závodíme v UAC   ? 2024-06-20 23:02:10 Alánek NE
552 Krakonošův cyklomaraton Akce ? 2024-06-18 10:58:10 Koník NE
405 Praha-Doksy Akce ? 2024-06-16 22:51:25 Kolíkáč NE
375 Závodíme na jaře   ? 2024-06-10 12:56:41 Léňa NE
629 Praha-Doksy-organizace Akce ? 2024-06-03 10:52:34 Kolíkáč ANO
635 UAC - Tuchořice Akce ? 2024-06-01 15:11:47 Bobek NE
374 Mamut Tour Akce ? 2024-05-29 12:25:50 Strejda NE
STRAVA :: Fotogalerie rajce.net :: YouTube :: Facebook :: Webdesign ©2007 by JuraSOFT