Diskuze
Anonymní uživatel :: Přihlásit

Diskuze


Pro vstup do diskuze je potřeba se přihlásit, pro zaslání přihlašovacích údajů si napište zde.
Archiv diskuze: 2004-2006 :: 2004 :: 2003

Příspěvky k tématu: Trénujeme na podzim  (ID: 439)

Ostatní témata
Autor: Lemond Datum: 2020-12-20 13:33:37
Dnes pro tento rok asi naposled v Brdech. Na Řevničáku sucho, na hřebenech -0.1°C v 11h. Co víc si přát.
Teda možná by mohly být nějaké body i za nastoupané metry...
Autor: Bobek Datum: 2020-12-19 19:48:41
Neděle 20.12. Mstětice: trasa Pecky, Sokoleč, Poděbrady, trasu možné vyladit přes Nymburk
8:40 - kruhak Shell - Profa
9:30 - křižovatka Mstetice - Bobek, Profesor,....
Autor: Profesor Datum: 2020-12-19 16:27:01
8:40 z kruhaku u Shellky vyjizdim na obhlidku Polabi ve spolecnosti Bobka, kdyby se nekdo pripojil budu rad
Autor: Kolíkáč Datum: 2020-12-19 15:45:24
Dnes nakonec Kouřim. Kruhák prázdný, na Téčku na vrata dědků klepající Camrda a vysmátý zajíc Luke. Moje točka v Uhřiněvsi, která mi před 14 dny způsobila bebíčka raději vynechána, jedem kolem koní. Luke ještě přežvykuje bahno ze čtvrtka od Sázavy. Camrda tomu dává řád, dnes to na kecačku moc nebude, bude to tvrdý arbajt. Vítr pofukuje, ale rychlodráha do Brodu a do Sadské v téhle společnosti uběhne jako voda. Termoska je daleko, močit se bude až v Kouřimi. Pravidelně točíme a těšíme se na tu břečku z automatu. Taková blbost, ale stejně nás to furt neskutečně baví a nad veselou trojkou lítají hlášky jedna za druhou. Před 14 dny, když jsem se frčel v dodávce s majákem na Vinohrady, jsem se štípal do tváře, jestli to není sen. Nebyl, rentgen potvrdil prasklou dutinu ve tváři a já zobal antibio, ať nepropukne nějaký zánět. Děkuji tímto dodatečně Bažináčovi, Šušnymu, Profesorovi a Piškinovi za starost a péči, kterou mi poskytli. Hold solanka udělala v zatáčce slušné mýdlo a já doteď nevím, co jsem udělal blbě. Prostě jsem najednou ležel Bažináčovi v náručí a kole bylo o pár metrů dále. Těch 5 minut před tím si nepamatuji, tvář ohoblována a boule jako celá Afrika. Camrda předpověděl, že do týdne budu OK. Nevěřil jsem. Ale byla to vcelku pravda, dobral jsme antibio a po bytě začaly padat strupy. Dva švihy s Lukem a s Icemanem v týdnu jen to zkusit, zda-li to ještě letos půjde. Nechtěl jsem tu pauzu moc protahovat, vždyť ty návraty tak bolí ... A dnes? V Kouřimi nej kafčo na světě a pak let domů, aby Camrda stihl rodinné povinnosti. Bulánka ukázala aktuální vrchařské schopnosti... děkuji za počkání. A pak již koncert až do vany. Bavilo to moc, děkuji bejci!
Autor: Kolíkáč Datum: 2020-12-17 20:40:37
Sobota 19.12.2020, trasu naladíme podle větru, na oběd doma:
8:00 - kruhak Jiznak - Kolikac, Luke, ...
8:05 - T - krizovatka - Camrda...
Autor: Luke Datum: 2020-12-15 20:38:31
Nedělní vyjížďka jako reklama na lednové najíždění. Díky moc za svezení! A přitom jsem o to málem přišel...
V avizované sestavě to totiž vypadá na převahu progresivního přístupu k zimní přípravě (rozuměj intenzity ano), takže dvakrát váhám (rozuměj intenzity = au au). Svrbění Kolíkáčových nohou se ale v sobotu večer nese přes dálnici až do Průhonic, takže se pomyslná miska začíná nachylovat směr kruhák Jižňák.
Ráno se vstává překvapivě dobře, na čemž má podíl i novodobý vládní hit "zavíračka v osm". Takže jen rychlá snídaně, zahrát si na cibuli a vzhůru do mrazivého rána. Je hnusně. Pošmourno, začíná kapat, všude divné ticho, ale mě je překvapivě teplo. Na kruháku už čeká Mlhoš, ale na prezidenta čekáme marně. Tak tedy na T, kde se přidává Camrda, Vláďa K. a Karl na biku. Po opatrném průjezdu zatáčkou v Uhříněvsi nabíráme rychlost. Neslyšně letíme spící krajinou tolikrát projetou trasu zimních výletů, všichni mlčí. Jen když se rychlost mizejícího asfaltu překulí přes 40 km/h ozve ze Karlův mtb plášť zvukem připomínajícím umělé hučení plášťů na Zwiftu. Až mám tendenci sáhnout po tabletu, abych to ztlumil.
Před Brandýsem konečně někdo promluví. "Chčijem!" Na to nemám ani pomyšlení, ale po hodině se aspoň rád napiju. Tohle místo už zažilo tisíce vtipných hlášek a i dnes přibývají další. Jooo, začínám se na leden těšit čím dál víc. Pokračujeme dál ve vzorné lajně a zimou netrpíme. Vlastně takhle teplo mi venku už hodně dlouho nebylo. To bude asi tím Polabím. Jak se otáčím na špici, přibývá i čas v těch správných tréninkových zónách. Tak snadné to najednou je oproti úmorné dřině na trenažéru a večernímu šoku u svodky ze Stravy, kde někteří staví za tachových čísel dvacetiminutové kvádry, zatímco já chcípnu po pětiminutovém obdélníčku.
Ale zpět na silnici. Ze Staré Boleslavi, a potom co Camrda opětovně složil blatník rozložený na kostkách, pokračujeme po novém povrchu rekonstruované silnice II/610. Krásné svezení po novém asfaltu, navíc okořeněném pár brdky s progresivním přístupem k zimnímu tempu. Garmin se při wattech začínajících čtyřkou tetelí blahem a připočítává body do kolonky anaerobní zátěž, kterou jsem navzdory jeho radám nechával od října prázdnou. Taky, že mě hned doma nezapomene pochválit. V Benátkách se loučíme s Karlem a stačíme to na Lysou. O zábavu se nám stará protivítr a síly ubývají rychleji. Po chvíli se naše dráha kříží s balíkem srnek. Mají sice početní převahu, ale hlasitým halekáním si vynutíme právo přeci jen projet první. Většina zastavuje, jen nejagilnější a nejrychlejší jedinec to před námi střihne na druhou stranu silnice. Nestačíme se ani pochválit jak jsme to krásně zvládli, ani Camrda nestačí dopovědět své zážitky z lovu, když nás mine auto a po chvíli se ozvou brzdy a tupá rána. Chudák srnec se asi ke stádu už nevrátil. Ne vždy je holt dobré být nejrychlejší.
V Lysé se ještě musíme prokopat uzavírkou a ještě zdržení v lese před Přerovem, kde se s Camrdou loučí šroubek on jedné nohy blatníku, ale i s minimem dílů si poradíme a do března to vydrží. Pak už jsou ve vzduchu cítit Kozovazy. Ne že bych se netěšil, to ne, ale když Camrda včas mizí ze špice se slovy, že už mu to netáhne, čekám v kopci pěkné peklo. Svoje místo na špici beru jako dobrou výmluvu, až se to přese mně převalí, a tak ani neprotestuju. Do kopce najíždím na špici a jedu jen lehce progresivně. K mému překvapení je tempo akceptováno a žádné peklo se neděje. Vcelku pohodlně se pak přesouváme přes Úvaly do Květnice, kde se loučím a jelikož do oběda je ještě nějaká hodinka času, tak to stáčím na Strašín a Tehov už jen velmi ležérním tempem dotočit krásné venkovní 4 hodinky.
Autor: Camrda Datum: 2020-12-12 20:25:44
Vzal bych to zitra volneji. Karl se chysta do Jablonce, tak ho muzeme kousek vyprovodit. Trasa asi Brandys - Benatky - Lysa - Celakovice nebo Mochov a domu...
Autor: Kolíkáč Datum: 2020-12-12 19:33:50
Svrbí nohy, antibio dobrána, helma svití novotou, omotávka na rodlech omotána, přední plášť vyměněn za západoněmecký, strupy pomalu na podlaze ... že by, že by? No uvidíme ráno, ten koktejl Mlhoš-Camrda mi trochu zvedá kufr, navíc okořeněn Vladimír Kloz - CK Nový Bydžov
Autor: Camrda Datum: 2020-12-11 14:55:21
Neděle 13.12.2020, trasu naladíme podle větru, na oběd doma:
8:00 - kruhak Jiznak - Mlhoš, ...
8:05 - T - krizovatka - Camrda, Vláďa Kloz
Autor: Kolíkáč Datum: 2020-12-04 18:19:31
Neděle 06.12.2020, pumpa Kouřim, na oběd doma:
8:00 - kruhak Jiznak - Kolikac, Profesor, Mlhos ...
8:05 - T krizovatka - Camrda, ...
Autor: Vyhup Datum: 2020-12-01 21:57:17
Roberte, ty "archiváři"....!! Tohle Retro už ani nepamatuju !
....ale rozhodně vím, že skončilo ve šrotu, stejně jako já. Z poslední jízdy na téhle oceli si pamatuji jediné: 3 zlomené obratle a jiná menší bebíčka...ufff !!
Autor: Kolíkáč Datum: 2020-12-01 21:22:04
Vyhupe, Hoblíku, Járo ... moc se těšíme, zimáka jsi měl vždy noblesního!
Autor: Vyhup Datum: 2020-12-01 20:56:56
Jednou se třeba přidám. Ale v zimě mě to moc neláká
Autor: Profesor Datum: 2020-12-01 17:43:08
predbezne se hlasim na tvrdej prosincovej arbajt
Autor: Camrda Datum: 2020-11-28 19:09:52
No jako šťávu to mělo, o tom žádná , ale dával jsem si celou dobu i v háku, a to pekelně. Na to, že je listopad jsem měl v Uhříněvsi cestou zpět slušně vyšito. Kapra na vás, ten by vás srovnal... Takhle jsem musel držet/mlčet a 3,5 hodiny dávat bacha, aby mi to nevodjelo... V Listopadu...
Autor: Mlhoš Datum: 2020-11-28 14:37:51
Diky, dneska to melo stavu. Jsem moc rad, ze jel i Ryba, kterej toho odtah nejvic a nejsvisneji, jinak bych urcite slysel vic poznamek na me, takhle byl klid a cesta do Janovic byla v te mlza dnes nejaka kratsi, nez obvykle. ;-) O brezen se neobavam, loni v tuto dobu, kdy jsem po pouze zacinal, jsem si daval o hodne vic, nez ted. Tak je povzbuzujici videt, ze letos nestartuju z nuly... A az prijdou dvoukila, bude se to urcite hodit vsem... Diky za poctivej arbajt ;-)
Autor: Kolíkáč Datum: 2020-11-28 13:00:59
Sladké mlhavé wobjížděčovo ráno. Proloupnu oči před 6 h. ranní, jé ještě hoďka spánku, tak pořádně zaberu a zdá se mi hodně živý sen, jak jsem píchnul na závodě. Budík řinčí, proč zrovna teď, když opravuji defekt, já dezorientován ho konečně nacházím a vypínám. Venku mlíko, na teploměru hrozivá 0, bude to chtít tvrdou zimní výbavu. Dvoje rukavice, dvoje návleky na tretry, jen nahoře stačí jedno funkční triko a zimní orange bunda. Kruhák už kropí natěšený Mlhoš, zvěsti o něm jsem slyšel, tak jen zpětně vím, že mi při pozdravu zapomněl říci, vítám Tě na podzimní janovické 100, je to časovka trojic. Na Téčku Camrda, který si fikaně nevzal blatníky a tím pádem se odsoudil do role koncových světel naší trojky. Ale nebudeme trojka, ještě si nás docvakává rozjařený Ryba. A vesna není, má rukavice. Viditelnost od patníku k patníku, blikačky prorážejí tu bílou stěnu. Dáme hlavní do Zásmuk, Mlhoš roztáčí tempo na špici, jede se přísná lajna, každé zaváhaní zimák pod námi trestá svalovou tenzí. Ale nikdo nic nenamítá, Ryba se na špicích též obětuje, já podvědomě šetřím a snižuji ten kalup. Kutná Hora 17km, ale dnes raději točíme na pumpu do Janovic. A to už tu voní výborné cibetkové kafčo, které neumí ani vyhlášené pražské kavárny. Hulí se z nás, jak z lokomotiv, všechno krásně orosené, vlhost je snad více než 100%. A bude to i 100% hegešová cyklistika, znovu se rozjíždí závodní blatníkové tempo, jen Camrda si furt přibržďuje na konci, aby si nelízl. Zpátky to uteče ještě rychleji než tam, počítal jsem kolem 13h. doma a ono to stihneme krásně na polední oběd. Bejci, jste hrozný zvířata, takhle jestli to bude pravidelně pokračovat, tak to v březnu můžeme zabalit a mít po sezóně Ale je pravda, že dnes to bavilo, ta týmová skupina v tom nečase, tomu se nic nevyrovná, děkuji za společnost!
Autor: Kolíkáč Datum: 2020-11-27 20:12:13
Sobota 28.11. na kávičku do Janovic:
08:00 - kruhak Jiznak - Mlhos, Kolikac ...
08:05 - Téčko - Camrda ...
Autor: Dreamer Datum: 2020-11-27 17:58:19
Paradni report Luku! Inspiroval jsi me a take se mi dnes povedlo zkombinovat virtualni i realny svet, takze pro poradek par radku z toho realneho.
Preji vam zitra na vyjizdce aspon z pulky slunce, jako bylo dneska.

Sumava "Sunny Friday"
Ze je na horach cely tyden inverze vim, ale az dnes jsem si udelal cas podivat se nahoru. Vzhledem k tomu ze zitra uz se ma i na horach pocasi zacit menit, je to za pet minut dvanact. Vyrazim za mlhy a -1st, ale jiz nad prehradou vykoukne slunce. Spolu s nim i omrzle stromy a misty naledi na lesni asfaltce. Jedu ale do kopce, takze to az tak nevadi.

Mirim k vyhlidce na Ostry, ktery chci dnes jeste jednou dobyt. Tam kde konci cesta, prezuji v lesnim "depu" tretry za bezecke boty a vyrazim po kamenite ceste nahoru. Ta je misty dost zledovatela a na cestu dolu se fakt netesim. Vyhledy na vrcholu ale za to stoji, na par minut si sednout v zavetri ve spolecnosti prevazne nemeckych turistu, protoze vrchol je presne na hranici. Uzit si teplotu kolem 8st, snist jablko a udelat par fotek, to se nikdy neomrzi!

Pak nasleduje obavana cesta dolu, kde parkrat skutecne uklouznu, ale jelikoz jsem to cekal, doklouzal jsem zpet ke kolu bezpecne. Nazout tretry, vzit si pod hlavni rukavice jeste jedny tenke a hura dolu do inverze nez bude tma! Radeji jedu nazpet stejnou cestou, protoze aspon vim, kde jsou ty ledove namrazy, jet jinudy, tim spis by me nekde v zatacce naledi prekvapilo. Konec tradicne vytuhnu kdyz dojizdim za totalni mlhy a garmin ukazuje -2st. Horka vana to doma zachranuje a ja uz jsem vzpominam na dnesni povedeny vylet!
Autor: Luke Datum: 2020-11-26 18:29:28
Když tu čtu o Mallorce, tak si vzpomenu, že bylo v létě velký haló, když do Zwiftu přidali Mont Ventoux. Aha, tam jsem ještě nebyl, řikám si, kouknu na mapu, kudy se tam jede a přijde mi to nějaký krátký, tak si na zahřátí dám kolečko dole s nějakou skupinou. Už tam jsem si měl vystoupit, když se pořád letělo přes 40 km/h, ale člověku to nedá. Navíc na mě dolehla nějaká podzimní únava nebo co, takže si celkově nepřipadám moc dobře. A tím hůř čím víc odpočívám. Výsledek je, že do stoupání najíždím již docela použit, nic moc od toho nečekám, jen se chci podívat nahoru...
Vyrážím z virtuálního Bédoinu. Štěstí asi bylo, že jsem nebyl moc připraven, prostě pojedu, pustil jsem si k tomu Události a poslouchal a po očku sledoval kde tak zhruba jsem a že předjíždím celkem dost výletníků. Mě zase předjížděli jinačí borci, takže se pořád něco dělo... Události skončili a já začal vyhlížet vrchol. Začíná mi docházet, že to asi nebude jak na Zlaťák a začínám přemýšlet kolik, že ten kopec má vlastně výškových metrů... Skončili i Branky,body,vteřiny a nic zajímavého se neděje. Konečně záchytný bod: Chalet Reynard, no ty jo, trochu sem doufal, že už jsem za, když už přes hodinu jedu do kopce, ale ne. Když se podívám kolik zbývá zastavuji a jdu si pro pití, protože odspodu už jsem vlastně na suchu. Takže hodina bez pití, dobře to vedeš Luku... Opět nasedám. Už jsem stihl nastudovat profil i trasu, takže odpočítávám zatáčky, kdyby se zrovna nehnali mraky přes hřeben, snad bych už i viděl vysílač. Naštěstí programátoři byli milosrdní a nahoře už je pěkně. Vysílač se blíží a já jsem spokojenej. Navíc nahoře je stejně jako dole, tak ani nemusím vyndávat bundičku do sjezdu, možná si jen ztlumím větrák. Silnice vede kolem hned zase dolů. Sešup je to pěknej, často přes 70 km/h. Když se nešlape, tak panďulák zalehne na rámovku a zdá se mi, že to tak jede rychlejc. V pudu sebezáchovy bych mu i přibrzdil, ale postavička se jen divně zkroutí a pokračuje za serpentinou dál šedesátkou. Nakonec skoro tříhodinový výlet, no zadarmo tyhle kopce nejsou ani virtuálně.

Druhá etapa následovala hned druhý den ráno. Tentokrát IRL (in real live), jak je teď cool říkat. S Kolíkáčem se domlouváme na vyvětrání na sluníčku. Místo toho mlha a -1 stupeň. To jsem nějak nevstřebal a dostatečně nezabalil ruce a nohy, takže klasická promrzlost nastoupila poměrně brzy. Míříme do Davle a já se ne a ne rozjet, tak jen vlaju za Kolíkáčem, který je při chuti. V Sulicích totální mlha a všechno kolem namrzlé, silnice naštěstí suchá. Často se zamyslím a hned mám pěknou díru a musím si docela máknout, abych zase zapadl do háku. Za Jílovým už je mi trapný nevlézt na špic, ale když vykouknu z háku, ani na špic nedojedu a tak se zase schovávám a jen tiše trpím. Z Davle podél řeky je to krása, teda aspoň to říká Kolíkáč. Můj stav se nelepší, což mě aspoň nutí nepřemýšlet a hlídat si zadní kolo před sebou, protože to je asi jediná možnost, jak se dostat domu. Další díru chytám před Točnou, kde nejsem schopnej se ani rozjet z křižovatky. Na všechny letošní vyjíždky sem si bral nouzovej gel, nebo něco, kdyby na mě přišla nějaká slabost, dneska bych ho využil, ale zadní kapsy jsou trapně prázdný, stejně jako moje nohy. Točnou naštěstí jedeme jak důchodci a tak občas zvládnu i odpovědět na otázku, nebo něco říct. Že asi vypadám hodně špatně, mi dochází nahoře, když se Kolíkáč neptá ani "Levá?" nebo "Tak kudy to dáme?", ale přichází soucitné "Kudy chceš jet domů?". Samozřejmě volím mě nejkratší cestu a už se vidím ve vaně. Domů jsem dojel, takže nezbývá než napsat tradiční" Krása, i když nejčastější dnešní spojení bylo Icemanovo "tvrdej listopadovej arbajt". Díky.
PS: ještě pořád mě bolej konečky prstů od promrznutí...
 

Témata za poslední 2 měsíce

 
ID Název Akce Přísp. Poslední příspěvek Založil Privátní
264 Závodíme v zimě   110 2021-01-22 20:38:43 - Dreamer D!ablo NE
81 Vinohradské Běhny   3895 2021-01-22 20:36:09 - Kolíkáč Kolbaba NE
107 Pokladna, adresář členů, fotogalerie   1 2021-01-22 08:34:42 - Kolíkáč Kolíkáč ANO
370 Trénujeme v zimě Akce 6522 2021-01-21 10:20:49 - Kolíkáč Strejda NE
619 Košice Akce 12 2021-01-21 09:00:05 - Kolíkáč Kolíkáč NE
516 Jičínská cykloliga   138 2021-01-19 20:10:59 - Kapr Kolíkáč NE
19 Dresy, trička, bidony, samolepky   2719 2021-01-18 22:50:52 - Luke Soused ANO
241 Sněženky a Machři a Bruslaři   754 2021-01-18 21:22:14 - Turista Marťas NE
610 Šlap okolo Prah(y) Akce 34 2021-01-18 19:41:24 - Kolíkáč Kolíkáč NE
45 KPO - kilometry   164 2021-01-14 14:28:44 - Léňa Kolíkáč NE
612 Lukov Akce 90 2021-01-11 21:22:06 - Barbánek Turista NE
609 Štětí Akce 27 2021-01-11 10:14:32 - Kolíkáč Pistachio NE
364 Valná hromada a vyhlášení Šlapky Akce 347 2021-01-08 20:14:46 - Kolíkáč Kolíkáč ANO
60 Loučení, to je vám těžká věc ...   151 2021-01-01 21:34:06 - Kolíkáč Jiřík ANO
18 Nový člen, host   782 2021-01-01 13:45:48 - Jirus Kolíkáč NE
437 Závodíme na podzim   212 2020-12-24 12:12:28 - Kolíkáč Strejda NE
587 Bez kola to taky jde ...   181 2020-12-22 22:33:48 - Malina Malina NE
439 Trénujeme na podzim   2730 2020-12-20 13:33:37 - Lemond Kajman NE
97 Veselé Vánoce a nový rok   96 2020-12-16 10:09:16 - Kolíkáč Strejda NE
67 Soutěž Šlapka roku   532 2020-12-10 23:08:44 - VSid Jura ANO
244 Šlapky v seriálech (UAC, ELM ...)   676 2020-12-02 09:20:20 - Kolíkáč Kolíkáč ANO
376 Koloděje Akce 2235 2020-12-01 15:46:23 - Kolíkáč Kolíkáč NE
20 Zajímavé informace   1566 2020-12-01 10:35:50 - Kolíkáč D!ablo NE
483 Anketa Akce 51 2020-11-24 17:28:50 - Kolíkáč Kolíkáč NE
STRAVA :: Fotogalerie rajce.net :: YouTube :: Facebook :: Webdesign ©2007 by JuraSOFT .. ..