Diskuze
Anonymní uživatel :: Přihlásit

Diskuze


Pro vstup do diskuze je potřeba se přihlásit, pro zaslání přihlašovacích údajů si napište zde.
Archiv diskuze: 2004-2006 :: 2004 :: 2003

Příspěvky k tématu: Trénujeme v zimě  (ID: 370)

Ostatní témata
Autor: Kolíkáč Datum: 2020-01-20 18:15:57
Utery 21.01.: další lednová opalovačka ... nástřel povětrné trasy zde, snad se tomu Šemíkovi pokloníme ...
10:00 - Kateřinky - dráty - Karl, Kolíkáč, Luke... ?
Autor: Luke Datum: 2020-01-20 15:41:56
O víkendu to s předpovědí nevypadalo, tak jsem se už připravoval na variantu Zwift, v sobotu se tak podaří natočit stovka a počítám s tím, že se možná ven nedostanu a pojedu sto i v neděli. Neděle ale nakonec vypadá bez deště a pár statečných se hlásí. Nedělní ráno ale v mlze a namrzlá silnice před domem k výletu moc nevybízí. Kontroluji whatsapp a překvapivě moc omluvenek tam není a když může Kocour běhat přes noc někde v Beskydech, tak moc výmluv nezbývá. Vnitřně vím, že až vyjedu, litovat stejně nebudu.

První kilometry jsou hodně na jistotu, místy led a místy i trocha sněhu, až v Praze jsou silnice mokré. Koukám, že mám trochu sekeru a tak kopeček do Petrovic musím trochu přitopit a pěkně se tak zahřeju. Kluci už čekají na Téčku. Stálice Basko, Oťas i Turista s Mlhošem už jsou tu, ještě počkat na Camrdu a vyrážíme do Mírovic, vyzvednout dnešního traséra Kapra. Přiměřeným tempem na jistotu po silnicích, ale žádnou námrazu už nepotkáme. V Mírovicích se pozdravit s Čespou a Kaprem a to už na nás vykukuje sluníčko. Že bude mlha v Praze a ne v Polabí bych nečekal. Projíždíme Třeboradice a sledujeme trasu Doks, na dlouho dobu poslední kousky trasy, kde to znám. Chvíli podél Labe a najednou je tu Vltava. Projíždíme Dědibaby a nestavíme na společné foto. Něco je dneska jinak. Jak se pak shodneme na pumpě v Mělníce, je to jak když vypneš v autě rádio. Občas někdo něco řekne, zavede hovor, ale proloženo je to dlouhými pasážemi ticha, tak moc je cítit absence prezidenta.

Vltavu překonáme ve Veltrusech a jedeme na Vepřek, kde je pomyslný cíl dnešního výletu. Těsně před ním ještě kdo si ztrácí termosku a tak stavíme a podruhé dnes potkáváme Orlíka. Pak už míříme na slíbenou pumpu v Mělníce, kde mají ty nej párky v Polabí. Po krátkém občerstvení pokračujeme po hlavní směr Brandýs, Turista nasazuje tempo, které vzápětí Basko i Camrda akceptují, jede se lajna a nikdo moc neprotestuje. Vidina domova přidává další síly a takhle na rovince a skoro bez větří to ničemu nevadí. Mlhoš a pak i Oťas drží tempo, pořád 35, Kapr s tím samozřejmě taky nemá problém, a tak co mi zbývá, než si dát i svých 5 minut tortury. Docela to kouslo, až jsem vzpomínal na předešlou špic s Camrdou, která sice byla možná dvakrát tak dlouhá, ale takový peklo to nebylo.

No uteklo to hodně rychle a už se loučíme s Kaprem v Brandýse, silnice se zvedá a spřežení se začíná trhat. Doteď přemýšlím, jestli za to mohlo to loučení nebo ten sklon. Démon rychlosti se zas rozlil některým účastníkům zájezdu do žil. Mě však bohužel vynechal, do Dřevčic sotva vlaju, Turistu střídá Basko a horizont drtí ze sedla, jak kdyby měl být poslední (tady někdo nečetl prezidentovo úvodní slovo k zimnímu najíždění, co? ). Vítr zprava sílí, ale s Camrdou na špici to ani nehne, zas je tu ten stav, že je mi jedno, že hobluji dělící čáru, z tohohle háku prostě neuhnu. Do Satalic už se spřežení rozpadá, ale naštěstí se teď trochu schováme do zástavby. Přes Černý most stejně jak ráno, ve Štěrboholích se loučíme s Baskem a Camrdou a už chceme rozumně přes Petrovice domů. Vysazujeme Turistu, Oťas přes jížo a Mlhoš mě doprovodí do Průhonic. Poslední stojka kolem zámku ukazuje, že už jsem byl párkrát víc mrtvej, ale o tolik zas ne. Přitom jen 150, i když jak se dnes ráno ukázalo, nějaký gain tam bude, nohy mrtvé A to mi přišlo, že se většinu času nejelo. Do Mělníka skoro vůbec, do Brandýsa přiměřeně a pak to nějak vygradovalo

Ale přesně jak jsem ráno čekal. Když člověk vyjede, tak nikdy nelituje, zas to byla paráda. Díky a těším se na příště.
Autor: HonzaB Datum: 2020-01-19 00:59:36
Nedele 19.1.2020 - Vylet s Kaprem do Melnika
8:00 - kruhak Jizak - Mlhos, Basko ...
8:05 - T krizovatka - Camrda, Turista, Luke, ...
8:50 - Mirovice - Kapr, Karl ...

PS: Nevim jeste jestli pojedu... ale takle by mohly vypadat srazy.
Autor: Camrda Datum: 2020-01-18 22:22:17
... tak zitra! Doufam, ze moc nezmokneme...
Autor: Karl Datum: 2020-01-18 17:49:53
Diky za pochvalu, budu se snazit pokracovat. Zejtra bych se taky pridal.
Autor: Luke Datum: 2020-01-17 23:02:42
Také bych rád jel. Ostřílený trasér Kolíkáč to minule naplánoval na hodinu, takže asi 8 kruháč a 9 Mirovice, pokud si neodhlasujem pozdější start
Autor: Mlhoš Datum: 2020-01-17 21:07:16
Ja bych rad jel. Snad klapne pocasi a nejaky ostrileny traser navrhne cas v Mirovicich a cas na kruhaku na jizu...
Autor: Kapr Datum: 2020-01-17 18:25:49
V neděli 19.1. bych dal Něco podobného, sraz Mírovice. Přes Mělník domů.
Autor: Turista Datum: 2020-01-14 22:41:51
Nadhera, vilety s Karlem jsou proste nej. Neznam nikoho s kym by se jezdilo tak dobre. Stabilní tempo, signalizace 1*, a treti oko, jak mas pul metru diru hned
z niceho nic ubere a prispusobi rychlost. Nekdy prijete vyzkouset na autovilety.
A dalsi bonus, proste mas jistotu ze i na 180tym mas sebou tu masinku ktera te dotahne domu.
Autor: Kolíkáč Datum: 2020-01-14 21:03:59
Wíkend u mě nebude wobjížděcí a tak v hlavě panika, ať mě z toho rozjetého vlaku nevyhodí. Vítr od jihu, slunce s mráčkem na Norech a v nose ucítit vůni hermelínu. Já vím, v Sedlčanech ho již nevyrábí, ale u mně to bude navždy výlet za hermelínem. Testnu komunikační kanály, kdo by jel ... samé záporné odpovědi. Najednou mi vyvstane v paměti nová Šlapka a v současné době rentiér Karl. Během chvíle mi již posílá trasu. 1600 up. Uaaa. V lednu. Uaaaa. Za Karlem furt v háku. Uááá. Jo to pujde. On na horáku v kompenzaci, já na zimáku v závodním stylu. Sepraná legendární bunda a noviny. Bude přeci 8 stupnu a nazpět jen vítr do zad. Zahakuji se za hrubý vzorek a fixuji. Karl jede až moc ohleduplně, zdá se mi. Kaprův nedělní průvan má asi stále v paměti. Ale nic neříkám, jen si lebedím, vím, že to ještě nebude dnes jednoduché. Do Týnce kosa. Bunda již má svoje nej chvíle za sebou a až nahoru-dolů za Týncem prokrvuje trochu horní část těla. Za Neveklovem pro mě neznáme silničky a parádní výhledy. Slunce vše ozařuje, jen ten vítr z jihu jsem čekal teplý od moře a ne ledovcový z Dachsteinu. Konečně Sedlčany, sedáme na náměstí na tyčku a termosku. Teplo jak v květnu. A ještě bude! Vítr asi vane do zad, ale v tom dalším nahoru-dolů nějak nepomáhá. Těším se už do Jesenice. Ale je tu ještě promrzlé údolí na Jílové. Karl topí jak ve finské sauně, nahoře jsem na ledový bazének. Noviny zachraňují sjezd a pak už jen euforie, že to stihneme do tmy. Kárle díky! Tvoje špice, tvoje přizpůsobivé tempo, tvoje trasa, tvoje ukazování děr a nebezpečí to je prostě na hvězdičku s jedničkou! Díky, byla to pecka!
Autor: Karl Datum: 2020-01-10 21:59:05
Chlapi, diky, ze jste na me pockali. Omluva za pozdni prijezd a za to, ze jsem vytah silnici misto bika.
Autor: Basko Datum: 2020-01-10 21:35:42
Tak to je moje chyba ja čekal u jinyho kruhaku sorry chlapy.
Autor: Turista Datum: 2020-01-10 21:18:51
Pekne si to praskate. Budu mit co dohanet. Trochu se zacinam desit aby mi neujel vlak.
Autor: Luke Datum: 2020-01-10 21:02:12
Basko, jednoduše proto, že sraz byl tady: Kateřinky - dráty a ty jsi podle stravy byl u kruhace na Hájích...
Čekali jsme ještě do 13:50 v Újezdě, když jsme se domluvili, že pojedeš do Průhonic...ale pak se ti už nedalo dovolat a ty pořád nikde, tak jsme jeli...
Autor: Basko Datum: 2020-01-10 20:47:38
Ahoj. Proč dneska ne gdo né bilo. Je sem čekalo 10 minut. Ti volá
Autor: Luke Datum: 2020-01-10 17:56:59
Dnes to byla infuze vitamínu D, i když sluníčko jsem vnímal jen v Újezdě, když jsme čekali na Kárla. Nějak jsme se nemohli najít s Baskem, protože, jak se později ukázalo, byl na kruháku na Hájích a ne pod dráty. Tak příště. To už ale dorazil Karl a my začali nabírat vitamín D plnými doušky. Vítr se do nás opíral z boku a já nestíhal než kontrolovat kolo před sebou a pomrkávat na Garmina, abych se ujistil, že se mi to nezdá. Neustále přes 300w, pro mě total šrot. Než jsme dojeli do Vestce, myslel jsem, že se otočím domů. Pak se to trochu uklidnilo, ve vesnici tolik nefouká a nakonec jsme jeli proti větru a to trochu srovnalo naši výkonnost.
Míříme na Kamenná vrata, normálně bych byl proti, ale teď se těším že si odpočinu. Zalézám do poslední lavice k Profesorovi a loudáme se nahoru. Konečně trochu konstantního tempa, ale stejně je to v zóně, kam bych v lednu úplně nemusel. V Chotouni se lyžuje, ale na Skalsko se letí v jarním tempu. Camrda s Kárlem se domlouvají, že pojedou na pohodu. Já tam visím a točím 300w. Když trochu zrychlí, aby uhli autu, odpadám. Kolíkáč mě v pohodě skáče a já to chci zabalit. Ale to jaro všude kolem říká ještě to zkus, pěkně si to rozjel. Rozepínám dres a valím dál stále 300 wattů. Pořád mám 10 až 20 m, ale jak se sklon trochu srovná, začínám se blížit. Kopec i euforie dostupuje vrcholu a já jsem zpět. Pravé jarní opojení, co na tom, že kluci nejeli a mě shořely nohy.
Z Kamenice jedeme na Petříkov, ale Karl chce dát ještě Kunice. Profesor rovnou hlásí, že už jede domů a já přemýšlím, jestli bych přežil další kopec. Vyhodnocuji to, že bych tam někde zůstal na větru a taky se chci otočit domů. Zvlášť když v jednom brdku štípne 450w a v nohách to jen zasyčí. Vzápětí se ukazuje, že nejsem sám a chudák Karl nenalákal ani Camrdu.
Na Petříkově se ocitám na špici, a tak se snažím jet tempo, co nohy dovolí a čekám, kdy se to přeze mě převalí. Závodit chce už jen Camrda, ale tady bohužel nemohu sloužit.
Dneska to bylo jarní se vším všudy, po dlouhý době bez bundy a bázně to tam poslat. Díky a trenérovi ani muk!
Autor: Kolíkáč Datum: 2020-01-10 09:18:08
Pátek 10.1.: další lednová opalovačka
13:30 - Kateřinky - dráty - Camrda, Kolíkáč, Profesor, Basko, Luke, Karl ... ?
Autor: Profesor Datum: 2020-01-09 21:42:38
Jedu
Autor: Basko Datum: 2020-01-09 21:02:29
Jedu
Autor: Luke Datum: 2020-01-03 10:42:34
Pátek 3.1.: další lednová opalovačka
12:00 - Kateřinky - dráty - Kolíkáč, Profesor, Luke, Basko... ?
Nástřel povětrné trasy zde, bude zkráceno na cca 3hodiny...
 

Témata za poslední 2 měsíce

 
ID Název Akce Přísp. Poslední příspěvek Založil Privátní
241 Sněženky a Machři a Bruslaři   741 2020-01-21 07:51:25 - Turista Marťas NE
477 Pojištění, bezpečnost v cyklistice   70 2020-01-20 18:35:40 - Kolíkáč Bobek ANO
370 Trénujeme v zimě Akce 6620 2020-01-20 18:15:57 - Kolíkáč Strejda NE
19 Dresy, trička, bidony, samolepky   2706 2020-01-20 08:29:12 - Kolíkáč Soused ANO
483 Anketa Akce 50 2020-01-17 23:19:12 - Luke Kolíkáč NE
610 Šlap okolo Prah(y) Akce 30 2020-01-17 21:09:21 - Jirus Kolíkáč NE
452 Cyklokros   120 2020-01-16 08:51:45 - vt Kolíkáč NE
46 Kola - servis, nákup ...   2518 2020-01-14 10:59:00 - Oťas D!ablo ANO
611 Výlety   22 2020-01-13 20:47:18 - Turista Turista NE
128 Pořádání závodů   166 2020-01-13 08:56:27 - Kolíkáč Andy ANO
18 Nový člen, host   769 2020-01-12 21:25:07 - Karl Kolíkáč NE
107 Pokladna, adresář členů, fotogalerie   1 2020-01-12 14:10:55 - Kolíkáč Kolíkáč ANO
81 Vinohradské Běhny   3857 2020-01-09 16:31:29 - Kolíkáč Kolbaba NE
609 Štětí Akce 22 2020-01-06 09:42:32 - Kolíkáč Pistachio NE
555 Regenerujeme po cely rok   81 2020-01-03 15:38:44 - Kolíkáč Look_as NE
371 Soustředění na Jižní Moravě Akce 1681 2020-01-02 08:56:13 - Kolíkáč Quit NE
97 Veselé Vánoce a nový rok   95 2020-01-01 07:48:10 - Kolíkáč Strejda NE
258 Roadcup   214 2019-12-27 17:41:55 - Koník Kolíkáč NE
608 Českobrodská vánoční desítka Akce 207 2019-12-24 12:56:28 - Hulis Strejda NE
400 Závodíme na MTB   537 2019-12-20 14:40:28 - Jirus kámen úrazu NE
439 Trénujeme na podzim   2684 2019-12-18 15:40:27 - Luke Kajman NE
384 Trénujeme na jaře Akce 2010 2019-12-16 22:50:30 - RiC Kolíkáč NE
364 Valná hromada a vyhlášení Šlapky Akce 343 2019-12-15 15:40:40 - Luke Kolíkáč ANO
502 Akce v Alpách   137 2019-12-13 18:48:16 - Mišutka Canadien NE
67 Soutěž Šlapka roku   469 2019-12-10 17:31:04 - Trenér Staříků Jura ANO
231 UAC - závěrečný balík Akce 133 2019-12-01 16:24:14 - Kolíkáč D!ablo ANO
366 Král Šumavy Akce 1706 2019-11-30 22:56:42 - Koník Kolíkáč NE
375 Závodíme na jaře   553 2019-11-28 14:23:30 - Luke Léňa NE
20 Zajímavé informace   1561 2019-11-25 13:30:13 - Iceman D!ablo NE
367 Winter Trans Brdy Akce 84 2019-11-24 07:25:16 - Dreamer Robin NE
437 Závodíme na podzim   192 2019-11-23 22:42:18 - Barbánek Strejda NE
505 Hádanky, soutěžní kvízy   154 2019-11-23 10:14:29 - Bobek Bobek ANO
STRAVA :: Fotogalerie rajce.net :: YouTube :: Facebook :: Webdesign ©2007 by JuraSOFT .. ..