Diskuze
Anonymní uživatel :: Přihlásit

Diskuze


Pro vstup do diskuze je potřeba se přihlásit, pro zaslání přihlašovacích údajů si napište zde.
Archiv diskuze: 2004-2006 :: 2004 :: 2003

Příspěvky k tématu: Koloděje  (ID: 376)

Ostatní témata
Autor: Kolíkáč Datum: 2020-08-14 10:04:01
Co dodat k tomuhle parádnímu reportu? Snad jen svoje osobní pocity, že jsem to chtěl objet tak, aby nohy nepálily a pošetřil trochu na víkendový etapák. Takže omluva braši, že jsem byl furt utrženej a poděkování za to, že jste solidárně čekali. Od Ondřejova jste mi pak umožnili luxusní jízdu v háku, kdy jsem si znovu potvrdil, že je tohle nej sport na světě. Ani jednou nehrábnout, nechat se ovívat již chladnoucím ovzduším a pozorovat krajinu se zapadajícím sluncem, to prostě nemělo chybu. Čtvrteční tropické představení.
Autor: Luke Datum: 2020-08-14 09:53:04
Závodní víkend za dveřmi a nervozita stoupá. Po úterku rozsekanej a středeční pokus o obnovu nějaké vytrvalosti v tom vedru tomu rozhodně nepomohl. Oblíbené Posázaví tak určitě nebude test formy před Krušnotonem jako loni, ale "jen" dalším těžkým tréninkem, který se snad vrátí někde v Beskydech za 14 dní... Když nebudou top nohy, chce to aspoň top znalost trati, což by neměl být problém, ale pro jistotu chci ještě nabídnout Kolodějskému vlaku traťový plán kopírující začátek a konec závodu. Nikdo není proti. Vyrážíme z Koloděj v sestavě Kolíkáč, HonzaB, Basko, já a Chodovský plamen (Tomáš M.), co byl už v úterý. Před Strašínem se přidává Viky, a tak to i přes menší účast na nostalgickou projížďku Posázavím nevypadá. Schováme se před horkem na lesní cestu na Klokočnou, tentokrát volněji než v úterý, ale na pokec to pořád není. Další ochlazení přichází na cestě Habrem a v Jevanském údolí. Plán zregenerovat trochu v údolí hatí Chodovský plamen, který rozjíždí na špici solidní řemeslo a na druhé figuře rozhodně neodpočívám. Pak ještě na špic těsně před Hradcem, takže zahřátí proběhlo solidní a jde se testovat forma. První dvě serpentiny držím 290W, což se zdá jako rozumný začátek, pak zkusím přidat přes 300, jestli by se to takhle nechalo jet i v neděli. Zdá se, že ano, celé v klidu a v sedě. Překvapivě ani nikdo nechce závodit a nechají mě to vyjet na špici. Snad by tu mohla být i rezerva na neděli, někoho docvaknout, nebo pokračovat v tempu i po odbočce doleva. To se ale teď neděje, protože Tomáš asi nemá rád kopce, čímž založí grupeto, které hned svádí Kolíkáče k bojkotu boje o čelní skupinu.
Chvilku zvolňujeme a pokračujeme po trase dál. Zákeřná odbočka doprava na Oplany. Důležitý úsek trati, kde ve sjezdu bude poslední možnost nastoupit do nějakého expresu směr Rataje. Tady člověk nesmí být sám. Kontroluji grupeto, nálada je tu dobrá, ale nabízenou možnost odtahu zpět na čelo bojkotují, a tak jedu sám. Chci si vyzkoušet ten sjezd v závodním módu. Je sice jednoduchý, ale opakování matka moudrosti, takže roztočit, zalehnout, na tachu 65 a nebrzdit
Po znovusjednocení se ujímá špice opět Viky a upalujeme směr Úžice, míjíme odbočku na Mělník a přichází test morálky přes Benátky. 2 km do tří procent, nemám to rád, tady vždycky visím s největším odporem. Nejinak tomu je dnes za Viktorem, bylo to tak i loni na chvostu skupiny a bude to tak určitě i v neděli. Jo, tohle je přesně ten ideální psychický trénink, v neděli tu musím být, dyť jsem tu dnes uvisel Vikyho. Nahoře kontrolujeme sestavu a grupeto opět nepřítomno. HonzaB hlásí, že se odstěhovali do Sázavy... My tedy pokračujeme dle plánu, před Úžicemi trochu zkratkou, ale v tom letu ani nestihnu protestovat. Pak rozbitý sjezd a konečně údolí z Talmberku. Letíme k Sázavě a užíváme si ten pocit, jako když před náma někdo otevřel ledničku. Krásný chládek, jen si sáhnout pro pivo. Ale to už jsme u řeky a Viky rozjíždí další peklo před křižovatkou na Nechybu. Basko dělá díru, tak se musím zvednout a pořád to jede. HonzaB je tu taky, přestože od Strašína o ničem jiném než o odpadání nemluví. Teď už prý opravdu chtěl, ale zase si to rozmyslel. Kéž bych tu měl v neděli stejně sil jako teď, uviset pěknou skupinku přes Nechybu... Ale my míříme do Sázavy najít zbytek dnešní grupy a doplnit vodu do bidonů.
U sámošky Kolíkáč s Tomášem už mají dolpněno a nabízí vodu. Postupně nás doplňuje Jonáš s kamarádem v dresu Topforex (Martin Kohout). Za chvíli se přidává ještě kolemjedoucí slávista ze Sázavy. Palebná síla grupy tím dosahuje vesmírných rozměrů a plánované stoupání k hvězdárně na Ondřejově slibuje počítání hvězd, ať už těch lawi, slávistických, nebo jen mžitek před očima co zbydou. Přesun ze Sázavy rozjíždím na špici a pak se příjemně vezu až do Skalice, kde tradiční hoblování chodníčku místo kostek zablokuje už docela okoralý Basko, takže i tohle je dnes docela v pohodě. První půlku kopce rozjíždí HonzaB, skoro bych řekl "v rámci možností příjemným" tempem. I tak odpáral Baska, pak se ale jde uklidit a uzdu wattům popustí slávista, já se i při 400W cedím dozadu, ale akorát to vyšlo, že kluci zase zvolní, takže se na chvostu udržím přesto, že mi přítomnost v téhle grupě elite+Viky přijde až nepatřičná. Cuknou mi až na kostkách, ale s pomocí traktoru těch 5 vteřin zase rychle smáznu. Bohužel traktor měl asi smysl pro spravedlnost, a tak mi za náměstím v Ondřejově zastavil a nechal elite grupe odjet. Já už si to pak dal k hvězdárně jen čistě průzkumným tempem. Čekal jsem, že bude nějaké foto u brány, ale elite potkávám v protisměru jak hned zas valí dál, za nimi HonzaB, který má asi zprávy od zbytku, takže ani já radši na nic nečekám a od brány hned mažu zpět. Ani na křižovatce není sraz, naštěstí Honzova blikačka na horizontu je mi vodítkem. Elite kecá a nejede, takže si je dojedu. K mému překvapení tu je i Kolíkáč s Baskem, kteří vynechali hvězdárnu. Jen plamen se prý odpojil na nejkratší cestu k domovu. Ve Struhařově už zas není Basko, ale prý hlásil velkou únavu, tak snad bude i radši, když si to dojede v klidu. My už ale taky máme klidový režim, takže sice párkrát se na špici podívám, ale většinu práce odvede kecající elite. V Uhříněvsi se loučíme a až večerní flyby ukáže, že 30s za námi právě Basko jako jediný drží tradici a odbočuje k Aloisovi. Tak to je pech, mohli jsme počkat, ale takhle aspoň máme odpověď o kolik je rychlejší hlavní než Strašínská rychlodráha - 7 minut stáhne jeden prošitej na skupinu.
Autor: Karl Datum: 2020-08-13 20:54:55
Kamos, jez byl oznacen za sedesatnika musel k psychologovi, uplne ho to dostalo. Pozor, co tu pisete .
Autor: Basko Datum: 2020-08-13 09:39:43
budu tam. 16.00
Autor: Kolíkáč Datum: 2020-08-13 09:17:34
Ctvrtek 13.08.2020 v plánu očuchat trasu nedělní bitvy :
16:00 - kruhak Jiznak - Kolikac, ..
16:30 - Kolodeje - Luke, ...
16:50 - Strasin - Viky ...
Autor: Camrda Datum: 2020-08-12 17:04:14
Mně se to teda včera taky líbilo, akorát bych rád podotknul, že jsem nikoho nerozsekával na částice, to byla Viktorova práce... Já jsem za ním pouze jezdil v háku. A uvisel jsem to jen proto, že byl chudák utahanej z neděle a jednici nechal doma .
Autor: Sukes Datum: 2020-08-12 12:31:56
Včerejší KOloděje se mi opět líbily , na rozjetí díky radaru v 5 lidech KOloděje a Strašín tam 32 km/h a zpět 52 km/h , v žlutozeleném Chodováku, jehož jsem z neděle pozval i na úterý, bouchly saze , a zase tam 32 km/h už sice v 9 kusech a pak od Strašína už i s Vikim v 10 kusech až na závoru, kde jsem zůstal i za Mongolcem cca10 m, velmi slušné svezení, pak údolím na pohodu , do Střímelic se mi však znatelně vzdalovali i odpadlivší Mongolec s "BMC" švihařem, raději jsem svěsil, vůbec mi ten kopec nechutnal, v klidu jsem sjel do údolí, kde pořád někdo švihá, dva jsem nechal jet, nebyli dostatečně rychlí na mnou zamýšlený hák, a počkal si na mlalďocha . co valil 40 km/h , aby mě dotáhl do Jevan , kde mi na horizontu samo ujel, ale jel hned další tentokrát 60ník vážící sotva 65 kg, v hodně bílém dresu , vzorně naleštěné bílé kolo , myslím, že Canyon, pochopitelně jsem mu hned řekl, ať raději jezdí s námi, ví o KOlodějích a zná se s Camrdou ,odvětil, že někdy zkusí přijet, pak už nebylo moc času na diskuze, protože valil po rovině 38 km/h až 40 km/h , Vyžlovku jsem s ním ale uvisel a v neúnavném vzorově konstantním tempu mě po té dotáhl až do Říčan.
Příště kvůli každotýdenním nedělním závodům a znovuzačínající úterní Lopatě dorazím nejdříve až 22.9 a doufám, že konečně se zúčastní , jak mi již několik měsíců slibují, i JOnáš Vojtěch a Olda NOvotný, a my všichni se znovu svezli údolím více než 50 km/h jako občas při Sázaváku a marně doufám, že pak vás snad aspoň v první Sázavské stojce přejde chuť na permanentní nástupy...
Zdravím všechny, ať vám to stále a v pohodě šlape a přijeďte na Úštěk, Dobrovice, Sezemice , zkusit trochu změnu a svést se s eliťákama po rovině 50 km/ h...
Autor: Luke Datum: 2020-08-12 10:39:45
Úterní Koloděje kvůli radaru odkládají start. I když ne všichni, což jsem bohužel nevěděl, a tak jsem se přidal ke skupince sledující radar. Odložení o hodinu nic moc nevyřešilo, ale v 17:15 se scházíme v Kolodějích. Po týdnu dovolené jsem řádně natěšen, což jsem otestoval už cestou do Koloděj. Hlava chce jet, nohy by však po návštěvě Alpských vrcholků radši oraz, takže se mi to pěkné hádá. Přesun na Strašín je řekl bych v normě, pak lesem na Klokočnou, kde začíná blbnout Basko, který se dere na špic, aby se napil a pak mi ještě zvedá tepovku brzou a zmatky po přeskoku kanálku. To mě na druhou stranu trochu probralo z letargie, takže když začne zatápět do kopce ani mi to moc nevadí. Navíc si říkám, že to nemůže vydržet na horu... a taky že jo, pro mě bohužel špatná zpráva, protože jsem se tím dostal na špic, zpomalovat se mi nechce, takže jen držím tempo a čekám, kdy se to kolem převalí. Docela dlouho marně čekám, až před závorou konečně Viktor, za ním Camrda a ... k mému překvapení nikdo další, takže u závory jsem v pohodě třetí, což není ostuda. Pak přes Struhařov na Habr, no moc se to nešetří, až v Jevanském údolí se jede docela v pohodě. Valíme až do Skalice a točíme to směr Ondřejov.
V plánu je pak odbočka na Střimelice, takže se smiřuji s tím, že se asi pojede docela tempo a grupeto nebude. Odspodu rozjíždí Igor docela masakr, půl minutky a střídá, další borci ho následují. Tak to jsem snad ještě neviděl, přes 350W v háku a trpím. Čekám, že až odpadnu, tak to bude rovnou i z kola. Nemám ani sílu se otočit, jestli už aspoň někdo odpadl. Naštěstí Viky s Camrdou trochu polevují. Vlastně jsem doufal, že už tu s námi nikdo další není, ale Igor se ještě zvedá k dalšímu nástupu, takže se ještě musím zvednout a pořádně máknout, než ho Viky zase předjede. Z posledních sil visím za Vikym a Camrdou a nadšeně hlásím odbočku do Střimelic, Konečně svěsím a otočím se abych zřel tu prázdnotu. Střimelice a dolů zpět do Hradce, chudák Camrda už prý ani neví kde je, ale plán je jasný, ještě nás čeká krásný asfalt do Černých Voděrad.
Tam odspodu rozjíždí tempo Pirát, ještě si z něj dělám srandu, že za to po té úvodní rovnice zaplatí. A ono hned jak se silnice nakloní už se kolem řítí Basko s bojovým pokřikem a vyzývá Piráta na souboj. Viktor a Camrda přitápí, Pirát se chytá, já už se moc necítím, tak to zkouším tempově, Basko vadne a skupinka zpomaluje, tak když už se to tu tak rozzávodilo, mám to ideálně načasované, a tak za to beru i s vidinou, že to až nahoru nedám. Nakonec držím náskok docela dlouho, až před levou zatáčkou ve vesnici jde duo Viky Camrda přede mě. Ještě se otočím a trochu přišlápnu, abych byl zas aspoň třetí. Ale můj útok to asi pěkně rozstřelil, takže v pohodě. Kolem hotelu Legner už to člověk vždy nějak doplácá, stejně tak i dnes, i když se asi docela jede, když tam mám PR. Pak už pohodový přesun přes Strašín na tradiční krátké zhodnocení výkonů v Uhříněvsi. Díky hoši, pěkné to bylo.
Autor: Kolíkáč Datum: 2020-08-12 10:09:09
Nejdříve hrátky s radarem a zelenými potvorami na něm, takže odkládáme výjezd. Zjistuji, ze mi to i vyhovuje, radeji se valet na kanapi, než trpet nekde v háku. Ale nezlomný Pirát s Baskem už nedočkavě u boudy. Tak o 45 minut odlozeny start vyletu se nakonec zorganizuje a jeste ze tak. Je nás snad 10 kusu. Já naposledy na kole na ctvrtecni Spindlerovce, tak mi to vubec nechutna. Myslel jsem si, jak budu odpočatý a nažhavený, ale opak je pravdou. Zadem lesem a brdek k zavore trpim jako pes. Zaludek pálí a chytám odlep. Viky s Camrdou to rozsekali na částice. Habrem dolů, Pirát nechal mozek nahoře a krásně to sjel ve skupině. V údolí si vychutnat západoněmecký asfalt, je vidět, že tady trochu sprchlo, tak máme dobré chlazení zespodu. Před Skalicí pravá, najet na poslední kopec nedělního Posázaví. Je to jako když nalítne balík do kopce na Tour, ze špice to předpisově odpadává. A já zkušeně odpadávám i z háku . Ale je tu skvěle jedoucí Igor, safra, měl bych to udržet. Igor nastupuje na ceduli Strímelice, já snad spatně vidim! To uz Viky, Camrda a Luke nenachavají jen tak a odjíždí. Mě se podlamují nohy i ruce, to bude prusvih v nedeli ... Doprava po vrstevnici a náves ve Strimelicich nás dává do kupy. Jen chudak Sukes někde zůstal. Znovu do údolí směr Jevany. A jen si užívat asfaltu bez děr a záplat. Levá směr Voderady je taky luxus. Basko nastupuje a hecuje Piráta. Pak Luke a jeho levá škarpa. Ja se konecne trochu rozjel a prejedu Baska s Pirátem. Kolem Legnera zase chvilemi pokropeno. Je to balzám, krásně to chladí. Ke konci znovu topí dnes nepolapitelní Viky s Camrdou. Zase se srovnat na Struharove a poslat to přímo rychlodrahou na jedno sportovní. Bylo na case, lýtka uz mi ohryzávaly krečci. Díky za tu uterní kratsí a o to vyzivnejsi parádu. Celou noc jsem na vas myslel, když jsem dostával krece do nohou!
Autor: Kolíkáč Datum: 2020-08-10 22:22:18
Utery 11.08.2020 :
16:00 - kruhak Jiznak - Kolikac, Pirat, Basko...
16:30 - Kolodeje - Camrda, Sukes ...
16:50 - Strasin - Viky ...
Autor: Sukes Datum: 2020-08-09 20:50:11
One man show na dnešních KOlodějích
Dnes vyráželo z KOloděj v 9.15 h jen 9 lidí, ve Strašíně se naštěstí připojilo dalších 8 kusů s tím, že odtamtud vyjíždělo na bikách ještě dalších 7 zrádců na vlastní trasu, jelo se Posázaví generálka na příští týden, abych nebyl naštvaný těmi výškovými metry sám , na oplátku jsem všem sdělil, že Železný Dědek je zrušen , nastalo velké rozčarování , jenž jsem částečně rozptýlil nabídkou Úštěku, který se na první pohled zalíbil, doufám, že tedy všichni dorazí...
A pak už nastal všem znalým tradiční obrázek, čelo opanoval z 95% Jirka Šmíd ze Sokol Kbely jištěný Viktorem Vikim z téhož týmu, valilo se obvyklým tempem na Strašín, Struhařov, Jevany, abychom na Kobyle zdolali horizont 25km/h a očesali půl balíku, ve sjezdu začal závodit Šmíd a nikdo kromě mě ho nenásledoval, vychutnal jsem si hák jak na Lopatě, ve sjezdu mi má kila navíc a více než solidní materiál pomáhaji natolik, že by mi ani WvArtt neujel.... Dole v Jevanech se čekalo , aby se postupně od 20 do 60 s dotrousil zbytek, pak Šmíd opět zalehl a v lajně dotáhl zbylých 14 lidí až do Sázavy , i přesto jsem šetřil každý miliwatík, každou pikosekundu a nanometr hluboku v háku, neboť pro nás nevrchaře se peklo jménem Sázava , mimochodem jinak nádherné místo, nezadržitelně přibližovalo, aby se naštěstí pak jela nejpřijatelnější varianta , a sice Talmberk , na vrchol, předjet většinou do té doby se ještě uvisících o 5 kilo lehčích důchodců bez přileb se zrcátky na beranech, jsem dorazil s cca 30 s sekerou, opět se čekalo, nádhera , následoval "odpočinkový" transit do Rataj , aby mé trápení vyvrcholilo ve stoupání do Podvek , kde nás všech zbylých 10 rozebrali jak Lego, dál pokračovalo už jen 8 nejstatečnějších a já spolu s ještě jedním podobným "tragédem" jsme se sami oba dva vydali směr Říčany na posledních 35 km ve 35 stupňovém vedru a rychlostí 35 km/h, abychom i dnes bez žádné, občas se však vyskytující, společně šlapající 35ky nakonec přesto úspěšně dorazili domů...
Autor: Luke Datum: 2020-07-31 08:41:41
Ve čtvrtek nestíhám, a tak píšu, že budu na Strašíně a hned jak jsem sedl na kolo, přemýšlím, jestli tam vlastně vůbec dojedu. Cokoliv nad 150W děsně bolí, nohy mi připadají prázdný. Vypadá to na hodně špatnej den. Tak to bude zajímavý, říkám si a celou cestu přemýšlím, jestli má smysl vůbec na ten Strašín jezdit. Vůně skupiny je ale silná a já nějak doufám, že mě zvedající se zadky proberou a vyhecují. Na Strašíně Vokyn a za chvíli doplňujeme sestavu z Koloděj s Baskem, Kolíkáčem, LukiDanem a Vikym. Tak to nevypadá na žádnou zašívárnu, navíc v plánu jsou 3 kopce ze sobotního mistrovství vesmíru v Pečkách ... no nic moc vyhlídky, ale když na mě vyjde řada na špici, nohy se docela roztočí. Není to, kdo ví co, ale ještě je párkrát dneska ukecat a mohl bych to přežít. V Hradci podle šipek míříme na první kopec přes Střimelice na Ondřejov. Viktor začíná vcelku rozumně, ale tempo se poměrně rychle zvedá a 350 je ta číslovka, při které se otáčím, kdo bude můj kamarád v tabáčku. K mému zděšení nikdo, a tak trochu zvolňuji a přenechávám své luxusní místo na druhém fleku dalším zájemcům. Tohle už vyrobí menší díru, Viky a LukiDan se vzdalují a já se chystám se tvořit grupeto s Kolíkáčem, který se k mému překvapení zvedá a vydává se stíhat ty dva. Vokyn vypadá, že pojede taky, a tak chca nechca zvedám zadek, abych v tam byl. Přes mlhu před očima jsem si stoupání před závodem moc neprohlédl, ale tak třeba jsem si to někam zapsal jinými smysly.
Sjezd z Ondřejova a v závodním módu vyhnat rychlost přes 70 - to mi přináší menší náskok a klidnější nájezd na Vodslivy. Vyšlo to akorát za úvodní prudší část a snad díky tomu se mi zbytek kopce jede vcelku v pohodě a z Vodsliv zvládám i chytit zvedajícího se Viktora. Následuje přesun nad Dojetřice a sjezd do Sázavy. Celé to jedu na špici, snad v předtuše toho, že tu v sobotu možná pojedu sám.
Zbývá Nechyba. Ještě u řeky se to trhá, v rovnější části ale čelo nejede o moc líp než já na špici zbytku, tak se ještě vyhecuju a zkouším kluky dojet. S každou zatáčkou se přibližuji a v poslední serpentině už jsem zase součást téte de la course. Na Mělník na kecačku, aby dojel i zbytek, sjezd z Mělníku za odměnu a pak už míříme k domovu. Špice se ujímá Viky, a tak letíme. Po rovince zkonsolidovat zbytky sil a brdky přeletět setrvačností s trochou těch wattových výbojů. Přichází poměrně hezky v rytmu a já to zkouším tréninkově v sedě hezky utočit. Docela mě to baví, ale jen díky těm pauzičkám v háku na uklidnění. Navíc sleduju Baska, jak každý brdek drtí, jak kdyby byl poslední, ten si to dneska prásknul neskutečně. Když ho v Nučicích chválím, řiká své obligátní "móc těžký" a má pravdu, dneska to byl podařený trénink. Za chvíli mu ještě padá řetěz, tak stavíme, ale rychle je vše vyřešeno a zbývá přesun na Aloise. Trasa se nemění, takže Kostelec, pila, Vyžlovka a na Strašínskou rychlodráhu. Hlavní je dnes překvapivě bez aut, takže přesun to je víc než pohodový. Nefouká a docela nám to i odsejpá, takže za chvíli už konečně sedíme u pana Aloise a můžeme vše pořádně zhodnotit. Nakonec to byl hodně dobrej špatnej den. Díky, že jste mi to takhle otočili.
Autor: Kolíkáč Datum: 2020-07-31 08:35:02
To je období! Navléknout na sebe jen to nejnutnější, do kapsy mobil a karticku s pojistenim a dva bidony. Letní Posázaví v háku se dá švihnout i bez traťovky, jen na dva plné bidony vody. A těšit se na Lojzíka. Ale před tím dát 3 panáky - Střímelice, Vodslivy a Nechyba aneb očuchat trať sobotní Pečecké 100. Na Střimelice Viky s LukiDanem udávají tempo a Vokynovi to vůbec nevadí, furt se veze za nimi. Tak se vzpamatovat a ještě to s Lukem háknout, aby jsme si pak pobryndali řídítka až nahoru. Jo tady v sobotu to bude bolet. Vodslivy již v kamarádském tempu, i když to závěrečné zrychlení Vikyho a Luka už jsem vůbec nepobral. A Nechyba? To jsem již ve spokojeném tabáčku Basko říká těžký, těžký a plně s ním souhlasím. Rty schnou rychleji než padá pěna pod kaštany, tak se v té letní nádheře nechat odvléct do Úhřiněvse. Bobajz je to jako fet, máš recht! Děkuji za společnost!
Autor: Basko Datum: 2020-07-30 09:31:19
jedu tam. 16.00
Autor: Kolíkáč Datum: 2020-07-30 08:47:43
Ctvrtek 30.07.2020 v plánu cast Pececke100 :
16:00 - kruhak Jiznak - Kolikac, ..
16:30 - Kolodeje - Luke, ...
16:50 - Strasin - Viky ...
Autor: Hulis Datum: 2020-07-29 22:42:45
Celozávodka již v druhé polovině, ale díky koronaviru + zařizování kolem svatby jsme na žádnou dovču letos nejeli. Žádný Chorvatsko, Itálie ani podobně, takže jen návštěva rodičů a ladění posledních svatebních detailů... Na úterý má Bětka domluvené zkoušení svatebních šatů na 15h v Hradci Králové... Přemýšlím jak to vymyslet, abych byl v půl 5 u kostela, ale marně. Sice s námi jely i mamka se ségrou, takže jsem teoreticky jet nemusel (stejně jsem pak čekal v autě, abych šaty na Bětce neviděl), ale... Měli jsme to spojený i s koupalištěm atd. atd... Takže jsem se během dne pomalu ale jistě smiřoval s tím, že šanci zajet si po letech do Koloděj padá. Domů jsme dorazili v 16:28. Po zaparkování před panelákem jsem si ještě dělal srandu, že to ještě v pohodě stíhám... Příjdu domů a koukám na web do kolodějskýho vlákna, kam psal Kolíkáč - rozklikávám to a zjišťuju, že přihodil i trasu... Fofrem to studuju a po minutě zírání do map na sebe házím dres, že vás zkusím někde chytit... Táta se hned nabízí, že naložíme kolo a někam na trasu mě přiblíží... Jednoznačně souhlasím. Beru kolo, kontroluju tlak a zjišťuju, že zadní kolo je nějaký poměklý... Kua, co to????? Házím kolo do auta a běžím k bráchovi o 2 bytovky dál pro velkou pumpu, kterou házím taky do auta a valíme směr Kostelec... Projíždíme kolem Bohumila a na odbočce k Jevanům stavíme. Vykládám kolo, dofoukávám zadní a jen doufám, že to vydrží... Razím směr habr, pár kiláků bojuju s garminem, kterej nechce měřit. Pod kopcem ale naskočil a já pokračuju dál a doufám, že každou chvilkou uvidím letět balík naproti. Už začínám sjíždět dolu a najednou se v dáli objevuje pár vlčáků, který to drtí nahoru... Otáčím to a zařazuju se vedle Kolíkáče na kterém vlaje rozepnutý dres. Prohodíme pár slov a zalejzám na konec balíku do lajny, která se jede ze sjezdu do Jevan. Údolíčkem, přes Hradec, Skalici až do Sázavy... Jsou tu dobrý lokomotivy, který udávají tempo, málokdy se jede pod 40km/h. V Sázavě se staví u žabky na doplnění pití - já mám v nohách jen pár km a stále oba bidony plné, takže jen čekám na ostatní a při tý příležitosti kontroluju zadní kolo... Zjišťuju, že o něco maličko měkčí je, ale zatím tam je pořád dost psů, na to, abych byl schopnej se porvat v kopcích s ostatníma... Projíždíme Sázavu směr Talmberk - timhle směrem jsem to nahoru snad ještě nejel a navíc... celkově už tady po těch silnicích nějakej pátek nejezdím, takže čekám co mě vlastně čeká... Příprava se jede v příjemnym tempu a pořád jen sleduju co se bude dít. Po chvilce se to začíná natahovat, tak se v balíčku posouvám na druhej flek a vyčkávám. Pořád tam jsou ještě rezervy, takže když už už to vypadá, že se blížíme na vrchol kopce, tak jdu na čelo a začínám zrychlovat. Pořád to stupňuju až k horizontu, kde se otáčím a zjišťuju, že za sebou mám jednoho vlčáka v dresu Kbely, tak ještě řadim těžší a jdu do nástupu, abych odtrhl i poslední korálek... Nahoře se čeká, než se sjedeme a pak se začínáme vracet zpátky. Pořád se jede ve slušnym tempíčku. Domlouvají se Vlkančice a údolíčkem domů. Brdek na Vlkančice se docela vypouští, jedeme kompaktně a když se to sejde s nohama z nebes, tak to člověku v takovymhle tempu ani nepříjde jako kopec... Kde jsou ty časy, kdy jsem tenhle 'kopec' považoval za strašáka... Na kopci jsem fresh, tak lezu na špici a to, co jsem nenechal v kopci tam pouštím na rovince za brdkem... Tahle špice byla pocitově horší než kopec za Talmberkem... Při nájezdu na hlavní ve Skalici střídám a lezu si na konec vláčku, abych se v klidu vydejchal... Kostky přeletíme taky celkem slušně a čeká nás chvilku stínu a relativní chládek. Teď už nás čeká jen poslední kopec na Černý Voděrady - tudy už jsem taky k*rva dlouho nejel... Po krásnym novym asfaltu to jede nádherně. Na začátku stoupání si libuju v háčku... Když se to konečně zvedne, tak jdu do nástupu, nikdo nereaguje... Ještě chvilku pokračuju a pak si sedám, mám dost velkej náskok a spomaluju... Jak málo stačí, chvilka nepozornosti, člověk poleví a hned to má zpátky na zádech... V poslední pravotočivý jedeme myslim ve 3, ale ještě tam něco málo zbylo, tak přikladám, zvedám se a znovu odjíždím... Na kopci se to opět posjíždí a pokračuje se dál - pro mě úplně novou spojovačkou, kterou jedu poprvé. Ale silnička kvalitní. Vyjíždíme ve Struhařově, pak už jen padáček ke kruháči, kde valim rovně na Brod - zbytek levá na Prahu... Domů už je to skoro pořád jen z kopce, takže dotlačit tam avg 34km/h mě nestojí ani moc sil. Po letech jsem měl zase možnost vychutnat si úterní Koloděje a polet posázavím... Doma je zadek zase o něco měkčí než při poslední kontrole u žabky. Druhý den je kolo komplet měkký, takže mě čeká lepení. Celej ten kalup jsem teda stihnul odjet na hoooooooodně pomalym defektu... Díky všem, který dorazili, mělo to šťávu...
Autor: Luke Datum: 2020-07-29 14:33:13
Jezdit do Koloděj s Mamutem na zádech nebo v nohách mi původně nepřišlo jako dobrej nápad, ale když se tam má ukázat komplet osazenstvo prezidentského kupé ze soboty a navíc Kolíkáč kliknul skoro rovinatou trasu, je rozhodnuto. U Kostela jsem v rekordním čase, protože docela hustě fučí. Navíc teplota během jízdy na Garminu postupně vystoupala na neuvěřitelných 36 stupňů a po zastavení je to znát. Na Strašín tentokrát bez tradičního šrotu, za to docela nepříjemný bočák. Na Strašíně domlouváme zastávku na doplnění vody, což se bude určitě hodit, neb já už mám jeden bidon prázdný. Nabíráme zbytek a v 8 lidech míříme do chladu lesů za Strašínem, na Habr a do Jevanského údolí. Na Habru se poprvé zrychluje a zjišťuju, že to sice bolí víc než normálně, ale když se chce, tak to jede. Nabíráme Hulise, který vyrazil na dovolenou do Posázaví . V Sázavě stavíme na doplnění bidonů. Míříme na Talmberk a já si plánuju vystoupit hned jak se to rozpojí, protože ani brdek v Sázavě ani před křižovatkou na Nechybu mi moc nechutnal. Do Talmberku se letí takovou rychlostí, že i v háku musím pořádně makat a než se to poprvé trochu víc zvedne, už mám tepy přes 170. První prudší pasáž ale přežiju a zase se vezu po kousku rovinky. Když se to zvedá podruhé, už se mi nechce. Ale pohled na vyšvyhaného Hulise mě nutí ze sedla, sakra on dneska asi všechny wobloží a já to chci vidět z první řady. Na horizontu jen tak mimochodem přijíždí Hulis na čelo a začíná přitápět, žádný nástup, pěkně v sedle... posledních pár statečných mu padá do háku, já už sotva vlaju. Poslední prudší část se ještě hecnu abych tam byl, vidím jak metr po metru Hulis všem odjíždí. Za vesnicí už to ani není kopec, tak na to dlabu, i když to vypadá, že borci pojedou i tu rovinku, než se to sklopí ke sjezdu. Stejně se čeká, než se opět seskupíme a můžeme valit dál. Po hlavní z Janovic, až na odbočku k Vlkančícím a tudy zase zpět k řece. Hulis tady ukazuje, že neumí jen do kopce, a tak když si přibrzdím do poslední zatáčky pod Vlkančicema, kde jsem loni jel smykem při Kolem Posázaví, tak už mám solidní díru. Pro mě hodně dlouhou chvíli tam rvu přes 500W, abych jel aspoň 55 a dolétl zpět do skupiny. Zpátky zase Jevanským údolím a pro mě trochu nečekaná odbočka směr Černé Voděrady. Dole kdosi hlásí, že je to hákovej kopec, asi jako že se na ty co vypadnou z háku nečeká, a tak si radši dávám pozor. Matěj to docela rozjíždí, ale jak se sklon trochu zvedne, tak Hulis nastupuje. Nikdo na to nereaguje a mě teda těch 350W v háku za Matějem taky stačí. Kluci se pak ještě vzepřou, aby to Hulis neměl zadarmo, ale já jsem dnes jen reportér. Od lesních lázní už se jede v klidu, a tak si můžeme taky trochu popovídat. Na Strašíně dopíjím zbytky bidonů, takže ta zastávka v Sázavě byla akorát. Průměr 33 ukazuje na solidní leteckej den, holt když chybí pořádné kopce, tak se tradiční mašiny musí vyřádit na rovinách. Krásné tropické odpoledne.
Autor: Kolíkáč Datum: 2020-07-29 10:39:33
Mamutím nohám poděkováno v pondělí a co v úterý? No jasně, od kostela, kliknout tropickou trasu, co nejvíce chladivými údolími, namazat se krémem, naplnit dva bidony, vypit litr tekutiny a jako velbloud se šinout na sraz. Vypečená sestava, Basko, Turista, Luke, LukiDan, Matěj, na Strašíně Viky a Šušny. Vítr jak z rozpáleného fénu nám čechrá chlupy na rukou, tak lesem na Struhařov. Valíme na Habr, kde proti nám orange týpek. Nejdříve myslím, že Technik, ale když je blíže, je to jasné, Hulis! A pěkně vyladěný! Na špici se neukazuji, před novým asfaltem v údolí si ještě zachrastíme ve štěrku, kterým posypali nové záplaty v koberci. Pak se již unášet euforickou vlnou skupiny, která frčí na Skalici. Tam brzda v podobě kombajnu, který zabírá celou silnici, naštěstí odbočuje na Vlkančice, takže mi to v plné palbě dáme do Žabky v Sázavě. Vypít zase co se do nás vejde, abychom údolí na Talmberk mohli pořádně propálit motory. Já si vystupuji pod zříceninou, takže již nejsem přítomen, když se nahoře korunují vrchaři. Skupina pak čeká na opozdilce, díky, a máme tak příležitost si to vychutnat až do konce. Vlkančice znovu kvapík, Hulis nejenom že čaruje v kopcích, ale i jeho roviny pěkně pálí do stehen, kuwa bejku užívej, sladkých 28 let, máš teď nej cyklo životní období! Za Skalicí se znovu kocháme luxus povrchem, kterým pak pokračujeme i na Voděrady a přes Legnera na Struhařov. Černý mrak v dáli naznačuje, že někde je vodní smršť, my už se jen za sucha kutálíme na jednoho sportovního Lojzíka. Safra, já si to dnes zase užil, takových dní moc není s vlajícím rozepnutým dresem, díky všem za parádní svezení!
Autor: Hulis Datum: 2020-07-28 20:52:46
Kolíkáči, moc díky za trasu, že jsem se k vám mohl připojit. Dneska to byla nádhera, hezky to pořád držíte... Pěkný svezení... :)
Autor: Kolíkáč Datum: 2020-07-28 09:03:43
Utery 28.07.2020 ... tropická trasa :
16:00 - kruhak Jiznak - Kolikac, Bažináč, Basko...
16:30 - Kolodeje - Luke, Turista, Šušny ...
16:50 - Strasin - LukiDan, Viky...
 

Témata za poslední 2 měsíce

 
ID Název Akce Přísp. Poslední příspěvek Založil Privátní
376 Koloděje Akce 2169 2020-08-14 10:04:01 - Kolíkáč Kolíkáč NE
424 UAC - Kolem Posázaví Akce 260 2020-08-14 09:32:15 - Kolíkáč Kolíkáč NE
422 Trénujeme v létě Akce 1622 2020-08-13 11:20:44 - Luke Kolíkáč NE
270 Krkonoše aneb na kole až do nebes Akce 119 2020-08-12 10:53:42 - Kolíkáč Kolíkáč ANO
415 Modrá Hvězda   375 2020-08-10 08:51:42 - Sukes Bobek NE
518 Pečecká 100 Akce 81 2020-08-06 20:22:12 - Bobek Bonzo NE
606 Tour de Zelenak Akce 21 2020-08-06 17:48:14 - Kolíkáč Nick NE
258 Roadcup   217 2020-08-05 09:11:19 - Kolíkáč Kolíkáč NE
317 Beskyd Tour Akce 826 2020-08-05 09:04:42 - Kolíkáč Kolíkáč NE
516 Jičínská cykloliga   137 2020-08-04 21:02:39 - Kapr Kolíkáč NE
20 Zajímavé informace   1565 2020-08-03 19:47:10 - Mirecek D!ablo NE
421 Závodíme v létě   570 2020-07-30 10:12:44 - Bobek Léňa NE
67 Soutěž Šlapka roku   478 2020-07-29 21:21:30 - Jirus Jura ANO
374 Mamut Tour Akce 1120 2020-07-29 17:02:05 - Kolíkáč Strejda NE
581 UAC - MČR SAC   106 2020-07-23 20:34:39 - Kapr Kolíkáč NE
185 Ultramaratony   265 2020-07-22 10:52:06 - D!ablo Vyhup NE
46 Kola - servis, nákup ...   2536 2020-07-20 21:16:19 - Luke D!ablo ANO
244 Šlapky v seriálech (UAC, ELM ...)   668 2020-07-16 18:38:39 - Igor Kolíkáč ANO
510 PPP-Praha-Praděd-Praha Akce 872 2020-07-15 22:07:12 - Barbánek Kolíkáč NE
45 KPO - kilometry   156 2020-07-13 13:04:48 - Kolíkáč Kolíkáč NE
190 ELM - Extraliga Masters   689 2020-07-10 13:04:57 - Kapr Kolíkáč NE
187 UAC - Giro de Zavadilka Akce 201 2020-07-10 12:59:51 - Kapr Doktor NE
497 Závodíme v ŠUAC, MP, JAL   100 2020-07-09 11:48:16 - Luke Léňa NE
600 Radar tour   12 2020-07-08 18:24:25 - Luke Strejda NE
402 Závodíme v UAC   508 2020-07-06 23:10:25 - Luke Alánek NE
107 Pokladna, adresář členů, fotogalerie   1 2020-07-02 19:47:32 - Kolíkáč Kolíkáč ANO
242 Organizace klubu   482 2020-06-29 11:38:33 - Kolíkáč Andy ANO
552 Krakonošův cyklomaraton Akce 174 2020-06-27 11:04:28 - Koník Koník NE
384 Trénujeme na jaře Akce 2081 2020-06-16 10:26:49 - Kolíkáč Kolíkáč NE
375 Závodíme na jaře   584 2020-06-16 09:49:23 - Bobek Léňa NE
534 ELM - Sedlec-Prčice Akce 57 2020-06-15 20:05:57 - Kapr Kolíkáč NE
447 Krušnoton Akce 716 2020-06-15 13:53:39 - Kolíkáč Kolíkáč NE
STRAVA :: Fotogalerie rajce.net :: YouTube :: Facebook :: Webdesign ©2007 by JuraSOFT .. ..