Diskuze
Anonymní uživatel :: Přihlásit

Diskuze


Pro vstup do diskuze je potřeba se přihlásit, pro zaslání přihlašovacích údajů si napište zde.
Archiv diskuze: 2004-2006 :: 2004 :: 2003

Příspěvky k tématu: UAC - Kolem Posázaví  (ID: 424)

Ostatní témata
Autor: Kolíkáč Datum: 2023-08-02 14:06:44
My děkujeme za skvělé Posázaví! I když počasí nepřálo, tak se sešla kvalitní konkurence a naši 3 zástupci srdnatě bojovali a vůbec se neztratili. Díky za reporty! Foto týdne si zaslouží velký návrat srdcaře Laca!
Autor: Kolbaba Datum: 2023-07-31 22:52:58
Kolíkáči, dík za pěkné video.
pár fotek: https://www.rajce.idnes.cz/kolbaba-cfc/album/kolem-posazavi-2023
Autor: Čespa Datum: 2023-07-30 20:34:37
aktivní čtení těchto řádek může způsobit trauma, nebo úsměv - kombinace se nevylučuje. Je tu neděle a s ní kultovní závod Kolem Posázaví, což znamená 100% účast i kdyby trakaře padali. Sedám do auta ve slunečném duchu a už řadím z jedničky na dvojku ku Ondřejovu. Krásně bylo za Říčany u Mukařova si dávají sraz pekelníci a vaří jedovatej guláš z mrakomoru, trochu jim ukáplo z hrnce a stěrače to nestačí pobrat i v tu chvíli šlo slunce raději svítit na jinou polokouli. Na místní fotbalové hřiště přijíždím v optimistické náladě s myšlenky na historii tohoto závodu, kdy před pěti a nebo víc lety vařili pekelníci stejnej guláš, vyzvednout si číslo a trochu potrápit mozek na otázkou, jaké mám číslo UAC, no upřímně jsem už zapomněl, co to ten UAC je a střílím od boku.......přijmout pozvánku do hospůdky, objednat si tureckou kávu a lehce zavzpomínat s Kolbabou nad historii, ale nerušit, neboť páruje čipy a přece nechci, aby za mě šlapal Venca......zaplatit a i s autem se posunout k cíli, když v tu chvíli pekelníci začali guláš zahušťovat......převlékání, kontrola kola i přesun na start ve slejváku, brejle mokré ze všech čtyřech stran, pláštěnka už nepobírá a kůže vydává struhadlo.........Start-úvodní kopec se jede s rozumem a tak jen si najít stopu mezi gejzíry vody nahazujíc od zadních kol, první ostrá pravotočivá, seřadit se a co člověk nechtěl, přiřítilo si to zjevení z levá, které v pravotočivé zatáčce nedrží rádius a posílá mě ku škarpě, jen tak tak jsem jí nenavštívil a místo omluvy urážky, no už jsem dost starej, abych obětoval den a místo radosti sklidil kosu v tomto nečasu. Oplany ukázali, kde má každý své limity a taky jakej používá prášek na praní, neboť pěnové útvary u zadku hrají různými barvami i pachy......Před Benátky zas pospolu a tak hop do opatrného sjezdu, daří se a tak se převalujeme k Ratajům, kde ve sjezdu na kostkách mi celej balík odjíždí na 200m a už se nedá do-cvaknout.....jsem vlastně štastnej, jedu si své, jedu si svojí stopu i tempo a nemusím polykat ty litry vody z gejzíru.......před Štemberkem poskládáme mini-skupinku a ve sjezdu mi to ujíždí podruhé, jsem to jelito......ale co, jako jedináček jsem vyrůstal, tak samotka mi sedí.....to celé se odehraje ještě před sjezdem do Ratají......tam mi už vypíná i hlava a celkově se přepínám do modu turista, dnes mi kopce jdou líp než sjezdy, ale hlava velí, nic nedělej, nezávod už a jen se nech dopravit do cíle.......a tak se i stalo.Vlastně krásné šmrdlání v Posázaví a veliké díky Kladenákum
Autor: Luke Datum: 2023-07-29 22:00:43
Poslušný hlásím, že se moc těším. Trať projetá, bez nových záludností. Ve sjezdu pod Zdebuzeves kolem Rybiček bylo v pátek dost naplavenýho štěrku, tak opatrně, ale tam se nic nerozhoduje, tak není ani důvod tam blbnout.
Autor: Kolíkáč Datum: 2023-07-29 08:54:11
Strejdo neboj, tam taky určitě někdo bude, já to neorganizuji, mám pokyny od Vítka a Kolbaby. Držím všem palce, užijte si to na max!
Autor: Strejda Datum: 2023-07-28 14:23:58
Koliku, buď raději v Rataji. Tam se to pojede dvakrát, tam a zpět. Nu a taky ten náš balík důchodců se do Zbizub vůbec nedostane.
Autor: Kolíkáč Datum: 2023-07-28 11:23:32
Já budu ve Zbizubech ve vestě tu parádu prostě nemůžu vynechat! Dorazte, kdo má nohy a zdravý tělo a mysl, kluci z Kladna si podporu zaslouží za to, co pro nás furt dělají!
Autor: Technik Datum: 2023-07-28 11:20:12
Dneska chci vyzkoušet jestli mám vůbec sílu po blicí chřipce šlápnout do pedálu... Tak uvidm. Vyhodnotim podel toho jak se budu cítit v sobotu před závodem. Říkal jsme si, že bych se případně šel jenom svezt, nebo zkusil uviset Kolíkáče... ale teď koukam, že Koliku nejdeš?
Autor: Kolíkáč Datum: 2023-07-25 13:46:01
Já to bohužel nedám
Autor: Luke Datum: 2023-07-25 12:27:33
Zapomněl ses přihlásit... abys tu parádu nevynechal náhodou... :)
Autor: Kolíkáč Datum: 2023-07-25 08:49:32
Tak kdo dál? Tahle Posázavská paráda nelze vynechat!
Letos upravená trať a zde tradiční vymazlená virtuální prohlídka od držáků z Kladna
Autor: Kolbaba Datum: 2023-07-24 20:42:38
Pane Kolíkáč, opravte prosím u akce odkaz na prohlídku:
https://cfc-kladno.cz/posazavi18_2.php#obsah
A přihlaste se taky ...
Rok 2022
Autor: Kolíkáč Datum: 2022-08-02 15:44:17
Vít Novák
Po loňské nepřízni počasí se dneska vydařilo mimořádně. Díky tomu se nám na startu sešla rekordní účast. V prvním balíku nás odstartovalo 60 a celkem 189. Začátek jsem rozjel na špici a jel takové tempo, aby mi chutnalo. Ještě před půlkou kopce se ale přese mě převalila Nikola Nosková a pár natěšených Lawi borců a zbytek jsme dost letěli. Dost lidí jsme tedy očesali už v Hradci. Před Oplanama nastoupil Filip Endler. Něco si najel, ale balík letěl a věděl jsem, že nemůže být daleko. Talmberk se jel celkem v klidu a překvapivě ani Ježovice nebylo takové ródeo, jako jsem čekal. Šternberk taky šel a kdyby nás nezbývalo skoro 30, tak bych si i začínal myslet, že na mě nějak záhadně sestoupila forma. Zdebuzeves se začla přesně to, co jsem potřeboval- solidní tempo ale bez nástupů. Pod vrcholem jsme skoro měli Fílu a věděl jsem, že to nevěští nic dobrého. A taky že ano- Venca práskl do koní a skupina se rozletěla. Vpředu zůstalo 12 lidí a já jel v 6 za nima. Kromě mě tu naštěstí bylo pár dalších těžkýh vah a ve sjezdu jsme se dotáhli. Od Kácova to bolelo, ale vydržel jsem. U Zbizub nám odskočila nejsilnější trojice a myslel jsem, že už je neuvidíme. Překvapivě jsme ale do Ratají v 10 perfektně spolupracovali a dolepili se. Na jednu radost z dílčího úspěchu, na druhou už tolik ne, protože jsem cítil, že Rataje nepůjdou. Domněnka se potvrdila hned po pár šlápnutích. Naštěstí jsme zformovali po horizontu 5-člennou skupinku odpadlíků a prali se s protivětrem společeně. Ke konci mi docházela voda, ale žádné křeče mě naštěstí nechytly. Cílový kopec jsme začali ve 4. NIkdo neměl chuť na žádné blbnutí s nástupy. Zkusil jsem trochu zrychlit na kostkách. Moc už to nešlo, ale jeden kousek jsme ztratili. Rovinku hodně pěkně potáhnul Honza Pech. Na kostkách odpadl a zbývající kolega jel hodně pěkně. Čekal jsem, kdy mi dojde- už jsem byl kousíček od toho si vystoupit. Nakonec jsem ale vydžel až do konce a ve špurtu ještě nějak záhadně vymáčknul zbytek sil a přelezl ho. Co se týče výkonu i výsledku vzhledem k letošním výsledkům veliká spokojenost. 3:16 ztráta na vítěze na tomhle profilu jde. Z pořadatelského pohledu se nám vyhly úrazy jezdců a to je asi nejdůležitější.

Jonáš Vojtěch
Vítězství pro Václav Nežerka, parádní teamová práce. Velký dík patří Vít Novák a ostatním organizátorum.
Po nemoci a vice jak měsíci bez závodu nohy s otazníkem, ale nakonec to táhlo dobře Hradec se jede vcelku svižně, úplně mi to nechutná. V Oplanech odjizdi Filip Endler. V balíku se moc nejede a nejvíce tahá Nikola Nosková Fiky následně organizuje skupinu a Filu sjizdime ve stoupani na Zdebuzeves. V Kacove za hlavnim kopcem za to beru a odjizdime s Nezou a Fikym. Jedeme srot, říkám si, že je to vyřešené, ale skupina nás ve sjezdu do Rataji sjizdi. V Ratajich v druhé části vsadí Néža a na kolejích jsme 4 - já, Neza, Tom, Fiky. Jedeme, stridame, budujeme náskok. Před Vyzerkami prvně nastupuji, po chvíli mě sjíždí Fiky s Nezou, Tom chytá diru, zvolnujeme a Tom nás sjíždí. Takto Fikymu zkoušíme nastupovat, nicméně je silný a většinou je na zadním kole nastupujiciho rychleji než zbytek z teamu za Fikym Chudák tom má křeče a opakovaně se vrací. Říkám si, že to bude těžký to nějak vyřešit. V Hradovych nastupuje Neza, Fiky za ním, já chytam diru a dojizdim to. V Ondřejove na prvních kostkách za to beru Fiky za mnou, Neza lehká díra. V kostkach na hvězdárnu parádně nastupuje Tomáš Kotrlík , pak stupnuji tempo, ale jsme stále 3. Do tocky najizdi prvni Neza a dari se mu vyhrat, já ještě prelezu Fikyho a beru druhý flek. Povedlo se to.

Jirka Baier
Kolem Posázaví. Do naha.
Kopeček po startu, věřím, že se pojede v poklidu. Ne. Cuká to, po nočních silných deštich hafo kamení, brzdí se do kopce, broo. Početný balík mizí v dál, na taneček nemám nohy. Formujeme skupinku několika lidu. Střídáme asi 3 z cca 8 lidí, jede se divně, kurva hodně divně. V průběhu závodu napříč všemožnými skupinami z ruzných balíků, s balíkem 2 pěkné svezení, posledních 25 km už hodně za oči, tam někde v grupettu. V cíli zcela prázdné nádrže, myslím, že jsem zhubnul. Za rok budu takovej vůl, že zase přijedu... .

Líba JANOUŠEK
Dvakrát do stejné řeky nevstoupíš. Po loňské absenci a předloňském nečekaném vítezství jsem věřil v lepší výsledek. Asi se projevilo, že jsem od Krakonoše díky dovolené a nemoci nezávodil. Už po prvním kopci jsem věděl, že dnes to nebude můj den a dobrá hlava je půlka úspěchu. A svým výkonem (ale příjemně) mě překvapili jiní. A ještě musím vyseknout poklonu a poděkovat pořadatelům, že v dnešní nelehké době stále najdou sílu a chuť uspořádat tak organizačně náročný závod.
Autor: Kolbaba Datum: 2022-08-02 15:00:50
Ale já to chápu, také jsem býval mladý a odvážný. Teď si častěji připadám jako Dr. Galén
Autor: Luke Datum: 2022-08-01 20:39:47
Kolbabo, máš pravdu, bohužel jsou chvíle kdy pod adrenalinem děláme věci, na který nejsme hrdí. Zpětně si pořád myslím, že bych z reakcí lidí přede mnou poznal, že tam auto nebo cokoliv je. Ale samozřejmě jel jsem někam, kam jsem neviděl, hrdej na to nejsem.
Autor: Kolbaba Datum: 2022-08-01 18:49:33
Lukáši, moc pěkně napsáno, člověka potěší a motivuje, když jezdce závod baví. Akorát z větičky: "Ne tam auto být nemůže utěšuju se, 60 km/h na budíku a posílám to tam. Uf přežil jsem" trochu mrazí. Byl jsem před časem u toho, že (na jiném místě) auto bylo. Ještě, že sedím v cíli. Chlapi, opatrujte se.
Autor: Kolíkáč Datum: 2022-08-01 08:36:24
Předem, znovu velké díky do Kladna za parádní hromaďák se vším všudy! Před startem velké překvapení, když na lavičce v Hradci sedí Laco! Ty wado Laco! To jsou emoce! S Technikem a Kaprem vyťapkáme první brdky, které nám neudělají zásadní problém. Ani Talmberk není překážkou a do Ratajů valíme v orange lajně. Podveky už koušou, ale nohy mi jedou, jsem v první očesané grupě. Ale ani letos mi není souzeno! V půlce jsem vysazen, ještě hecuju Laca Šindeláře ke sjetí, přes Zalíbenou to zkouším sám, ale nepůjde to. Pokorně svěšuji a čekám na Technik group. Tady už se kopce jedou o poznání přijatelněji. Zdebuzeves nahoře skvělý support bidonů od Káji z Průho. Tohle zavazuje! Za Kácovským dloubákem sjíždíme velkou skupinu z 1.balíku. Je nás kolem 30 a cesta pokojně ubíhá Rataje jsou zpestřeny dalším skvělým orange supportem, tentokráte od Alice od Technika. Nemuset šetřím pitím je luxus! Díky, veledíky moc oběma obětavým! Valíme pod cílový kopec, kde se bude rozhodovat, s Technikem nechceme hrát druhé housle a jedeme s nejlepšími s grupy. Technik jede famózně a nacvičené kostky v Ondřejově z úterý se mu hodí. A stejně tak na cílových kostkách, kde těsně prohrává 1.flek z naší grupy! Já odháním křečky a dojíždím za ním o pár míst a tak nějak čuju, že bedna je zase daleko, což se v cíli potvrzuje. Uviset Podveky byl základ, který jsem si zase nesplnil ... Poklona všem, co se nebáli přijet podpořit amatérskou cyklistiku s číslem na zádech a obohatit balík svými výkony! Výsledky, Flyby a první vyzobané fotky u akce ...
Autor: Kolíkáč Datum: 2022-07-30 20:46:44
V neděli ráno jedeme na kole na start zahřát nohy ... 8:45 - kruhak Jiznak - Kolikac, Technik ....
Autor: Technik Datum: 2022-07-29 20:49:00
8:45 Kruhak
Autor: Kolíkáč Datum: 2022-07-29 14:16:26
Tak kdo dál? Tahle Posázavská paráda nelze vynechat!
Letos upravená trať a zde tradiční vymazlená virtuální prohlídka od držáků z Kladna Díky rozkopané Stříbrné Skalici změna trasy, jedou se Konojedy a Hradec dolů ...
 

Témata za poslední 2 měsíce

 
ID Název Akce Přísp. Poslední příspěvek Založil Privátní
516 Jičínská cykloliga   ? 2024-06-20 10:30:09 Kolíkáč NE
317 Beskyd Tour Akce ? 2024-06-19 13:32:49 Kolíkáč NE
552 Krakonošův cyklomaraton Akce ? 2024-06-18 10:58:10 Koník NE
579 UAC - Litvínov-Lesná Akce ? 2024-06-17 11:21:50 Kolíkáč NE
405 Praha-Doksy Akce ? 2024-06-16 22:51:25 Kolíkáč NE
623 L´Etape CZ by TdF Akce ? 2024-06-16 13:07:10 Kolíkáč NE
375 Závodíme na jaře   ? 2024-06-10 12:56:41 Léňa NE
376 Koloděje Akce ? 2024-06-05 09:25:41 Kolíkáč NE
244 Šlapky v seriálech (UAC, ELM ...)   ? 2024-06-04 14:08:49 Kolíkáč ANO
611 Bikepacking   ? 2024-06-03 13:51:55 Turista NE
629 Praha-Doksy-organizace Akce ? 2024-06-03 10:52:34 Kolíkáč ANO
635 UAC - Tuchořice Akce ? 2024-06-01 15:11:47 Bobek NE
374 Mamut Tour Akce ? 2024-05-29 12:25:50 Strejda NE
19 Dresy, trička, bidony, samolepky   ? 2024-05-26 11:32:04 Soused ANO
18 Nový člen, host   ? 2024-05-23 13:59:27 Kolíkáč NE
403 Sudety Tour Akce ? 2024-05-20 15:05:56 TinkTink NE
599 Orlík Akce ? 2024-05-14 08:28:08 Kolíkáč NE
384 Trénujeme na jaře Akce ? 2024-05-13 10:59:23 Kolíkáč NE
620 Lužecká šlapka Akce ? 2024-05-11 20:14:19 VSid NE
22 KPO - Treninkova Tour   ? 2024-05-07 22:01:29 Kolíkáč NE
457 Sázavák Akce ? 2024-04-29 12:39:23 Kolíkáč NE
107 Pokladna, adresář členů, fotogalerie   ? 2024-04-28 10:04:13 Kolíkáč ANO
566 Sázavák - organizace Akce ? 2024-04-27 08:35:38 Kolíkáč ANO
320 Peklo severu Akce ? 2024-04-22 18:22:29 Strejda NE
STRAVA :: Fotogalerie rajce.net :: YouTube :: Facebook :: Webdesign ©2007 by JuraSOFT